Jeśli nie interesujesz się sportem, to być może w ogóle nie wiesz, kim jest Lance Armstrong. To sportowiec, który zawodowo zajmował się kolarstwem. W 1997 roku zdiagnozowano u niego raka jąder. Armstrong przeszedł dwie operacje i cztery cykle chemioterapii. Nie poddał się chorobie i w 1999 roku ponownie zaczął wygrywać wyścigi. Kolarz sprawił, że mężczyźni zaczęli bez wstydu mówić o swojej chorobie. Założył także sprawnie działającą fundację, która kilka lat temu sprawiła, że żółta silikonowa bransoletka z napisem LiveStrong (zakup jednej zasila konto fundacji o dolara) była najmodniejszym dodatkiem.
Michael J. Fox wiadomość o tym, że jest chory na chorobę Parkinsona usłyszał w 1991 roku. Przez siedem lat trzymał diagnozę w tajemnicy przed światem. W 2000 roku wycofał się z życia zawodowego i całkowicie poświęcił szerzeniu wiedzy na temat choroby i wysiłkom w pozyskiwanie funduszy na badania nad leczeniem choroby. Na razie choroba Parkinsona nie jest uleczalna, a leczenie jej jedynie spowalnia procesy zwyrodnienia centralnego układu nerwowego. Aktor założył fundację The Michael J. Fox Foundation for Parkinson's Research w 2000 roku, zostając obok Muhamada Alli'ego najbardziej znaną twarzą parkinsona. Nie boi się pokazywać zaawansowania swojej choroby - wystąpił w kongresie bez wcześniejszego przyjęcia leków, i pokazując, że nie panuje nad drżeniem ciałem.
Lider Behemota, Adam Darski do szpitala trafił, bo szybko się męczył i źle czuł. Po badaniach okazało się, że choruje na białaczkę limfoblastyczną. Muzyk od razu podjął leczenie. Ostatecznie lekarze musieli poszukać dla niego dawcy szpiku. I tutaj w walkę o powrót do zdrowia zaangażowała się ówczesna dziewczyna Darskiego - Doda. Dzięki jej kampanii medialnej Polacy szturmem ruszyli do Fundacji DKMS, która zrzesza potencjalnych dawców szpiku. Udało się znaleźć dawcę, który pod względem genetycznym był jak brat muzyka. Adam Darski wyszedł ze szpitala i normalnie funkcjonuje, a dzięki niemu Polacy więcej wiedzą na temat nowotworu krwi.
O tym, że choruje na cukrzycę, Marta Wiśniewska dowiedziała się w drugiej ciąży, kiedy nagle przestała widzieć... Piosenkarka i tancerka cierpi na cukrzycę typu pierwszego, ale nie musi robić sobie zastrzyków, bo nosi przy sobie pompę insulinową. Marta udowadnia, że chorując można prowadzić aktywny tryb życia i uprawiać sporty. Wiśniewska zapewnia, że nie czuje się, jakby jej codzienność była zmaganiem się z chorobą. Przyznaje jednak, że musi przestrzegać zaleceń lekarzy, brać leki i uważać na to, co je.
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, skąd na twarzy Seala wzięły się blizny, to odpowiedź jest jedna. To efekt tocznia rumieniowatego układowego. TUR jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, w której organizm zamiast chronić własne komórki, atakuje je. Może obejmować kości, stawy a także skórę. Piosenkarz zachorował na toczeń w dzieciństwie, a jako dorosły ufundował grant naukowy, który ma wesprzeć działania związane z walką z chorobą.
Catherine Zeta-Jones przyznała się kilka lat temu, że cierpi na afektywna chorobę dwubiegunową, która sprawia, że aktorka żyje między stanami skrajnej euforii, a głębokiej melancholii i depresji. Zeta-Jones postanowiła poddać się leczeniu - pierwszym krokiem był pobyt w klinice psychiatrycznej Silver Hill w Connecticut. Więcej o tej chorobie możesz przeczytać w artykułach w Wysokich Obcasach.
Po urodzeniu w 2003 roku córeczki Brooke Shields pogrążyła się w depresji poporodowej. Jej stan był tak poważny, że ilekroć patrzyła na okno, miała ochotę je otworzyć i rzucić się w dół. Powstrzymywała ją tylko świadomość, że skacząc z czwartego piętra mogłaby się nie zabić. W powrocie do normalności pomogli jej lekarze i terapia środkami antydepresyjnymi. Brooke nie wstydziła się swojej depresji, demaskując przypadłość, na którą cierpi wiele świeżo upieczonych mam.