Sławne ofiary zuchwałych rabusiów

Dla złodziei gwiazdy to wymarzony cel. Są zamożne i często nie ma ich w domu.  Którym gwiazdy straciły najwięcej padając ofiarą kradzieży?

Usher

Usher należy do gwiazd, które nie kryją się ze swoim wysokim statusem majątkowym.  Artysta obwiesza się biżuterią, chwali kolekcją samochodów i lansuje się z najmodniejszymi gadżetami sezonu. Święta Bożego Narodzenia 2010 roku nie były dla piosenkarza okresem radosnym. W czasie gdy robił zakupy gwiazdkowe dla bliskich, w jego domu szaleli włamywacze. Złodzieje porządnie się obłowili, a ich łupem padły: futra warte 50 tysięcy dolarów, komputery i sprzęt elektroniczny wyceniony na 17 tysięcy dolarów i biżuteria, która kosztowała piosenkarza ponad milion dolarów.

Lil Kim Lil Kim AP/LOUIS LANZANO

Lil'Kim

Gwiazdy nie są bezpieczne nawet w samolocie. Piosenkarka Lil'Kim padła ofiarą kradzieży na lotnisku. Lekkomyślnie przewoziła w bagażu nadawanym do luku biżuterię wartą ćwierć miliona dolarów. Złodziej był na tyle bezczelny, że nie dość, że okradł gwiazdę, to jeszcze zgłosił się do niej po nagrodę za pomoc w odnalezieniu błyskotek. Policja nie dała się nabrać na dobre chęci mężczyzny i szybko go aresztowała.

Matthew McConaughey Matthew McConaughey East News

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey sam się właściwie poprosił o obrabowanie i chyba dlatego nie zgłosił kradzieży na policji. W 2008 roku aktor spędzał wakacje w Nikaragui. Po wieczorze spędzonym w barze, w stanie mocno wskazującym wybrał się w klapkach na spacer po okolicznych chaszczach. Aktora znalazła para, która zaniepokojona jego kondycją, odprowadziła Matthew do jego domku. Niestety Ci samarytanie nie byli w stanie zatrzasnąć aktora w pokoju. Otwarte drzwi wykorzystał złodziej, który ukradł telefon komórkowy i dwa tysiące dolarów.

Rachel Bilson Rachel Bilson Rachel Bilson/fot. pr photos

Rachel Bilson

Rachel Bilson należy do aktorek żywo ainteresowanych modą. Kilka lat temu stworzyła nawet własną linię ubrań i dodatków. Złodziej, który wziął sobie na cel jej dom, doskonale zdawał sobie sprawę, że jest ona posiadaczką wartościowej kolekcji garderoby vintage. Oprócz markowych ubrań, rabuś zwinął także biżuterię, w tym precjoza, które Bilson otrzymała w spadku po babci. Aktorka wyceniła skradzione przedmioty na kilkaset tysięcy dolarów, o stratach moralnych nie wspominając.

Kate Moss Kate Moss Kate Moss/Darren Banks / Splash News/Eastnews

Kate Moss

Wyobraź sobie, że kładziesz się wieczorem do łóżka, a rano, tuż po przebudzeniu stwierdzasz, że w nocy , gdy smacznie spałaś Twoje mieszkanie zostało okradzione. Taki koszmar przeżyła Kate Moss w swoim londyńskim domu. Złodzieje nie byli jednak zainteresowani bogatą kolekcją jej ubrań, ale dziełami sztuki. Wynieśli z jej domu trzy obrazy, w tym jedną pracę Banksy' ego wycenioną na 115 tysięcy dolarów.

Kirsten Dunst Kirsten Dunst Fot. Agencja Wyborcza.pl

Kirsten Dunst

Dom na uboczu, mieszkanie  na ostatnim, wydają się być łatwym celem, ale pokój hotelowy zdaje się być miejscem trudniej dostępnym. Nic bardziej mylnego. Apartament w nowojorskim hotelu Soho Grand nie zapewnił bezpieczeństwa ani Kirsten Dunst ani jej dobytkowi. Złodziej ukradł karty kredytowe aktorki, 2,5 tysiąca dolarów w gotówce, iPoda, dwa aparaty cyfrowe i torebkę, w której znajdowały się wymienione przedmioty. Tylko ona kosztowała aktorkę 13 tysięcy dolarów.

Erin Wasson dla Maybelline Erin Wasson dla Maybelline Erin Wasson dla Maybelline

Erin Wasson

Modelka Erin Wasson, podobnie jak Kate Moss przespała moment, w którym została okradziona. Przez nieuwagę nie zamknęła drzwi swojego domu w Santa Monica. Złodzieje wykazali się sporą wiedzą na temat mody i marek - wynieśli z domu Wasson ubrania od Christiana Diora i Alexandra McQueena, a także biżuterię wartą kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Willem Dafoe Willem Dafoe AP/Matt Sayles

Willem Dafoe

Hollywoodzki aktor dzieli swoje życie między mieszkania w Nowym Jorku i Rzymie. I to we Włoszech właśnie majątek aktora został wystawiony na szwank. Podczas gdy Dafoe krecił film w Nowym Meksyku, złodzieje okradali jego mieszkanie. Żeby dostać się do wysoko położonego apartamentu, włamywacze użyli sprzętu alpinistycznego. Ich wysiłek opłacił się - zwinęli biżuterię wartą trzy tysiące dolarów.

Więcej o: