Dziecięce gwiazdy dzisiaj

Dorastały na naszych oczach albo razem z nami. Jak się zmieniły i gdzie rzucił je los? Sprawdzamy.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe będzie musiał się postarać, żeby nie przylgnęła do niego na zawsze łatka Harry?ego Pottera. Aktor poświęcił tej roli dziesięć lat swojego życia i wreszcie uwolnił się od czarodzieja. Oprócz niezłej fortuny, dzięki której nie musi się martwić o pracę do końca życia, Daniel zawdzięcza Harry'emu światową popularność. Życie na świeczniku nie przeraża go jednak, bo innego nie zna. Radcliffe udowodnił grając w sztuce ''Equus'', że nie boi się wyzwań i poświęceń - w teatrze występował nago. Chociaż aktor wyhodował zarost i włosy na klacie, nam ciężko zapomnieć, jakim był słodkim okularnikiem...

Drew Barrymore

Mała Drew miała ogromną siłę wyrazu - wielkie oczy i dziecięca buzia łatwo zapadały w pamięć. Jako podlotek aktorka wpakowała się w poważne kłopoty z narkotykami i alkoholem. Na szczęście udało jej się pokonać własne demony i rozwinąć karierę. Barrymore nie tylko gra w filmach, ale także je produkuje. W życiu prywatnym gwiazda także nie narzeka na przestoje. Choć obydwa jej małżeństwa szybko się rozpadły, to u boku gwiazdy zawsze jest jakiś zapatrzony w nią mężczyzna - ostatnio Will Kopelman.

Anna Mucha jako dziecko i dzisiaj Anna Mucha jako dziecko i dzisiaj Fot. YouTube.com, KAPIF.PL

Anna Mucha

Aktorka debiutowała w wielkim stylu, bo jako dziesięciolatka zagrała w filmie ''Korczak'' reżyserowanym przez Andrzeja Wajdę. Od tego czasu Anna Mucha sporadycznie pojawiała się w filmach, na dłużej wiążąc się z serialami. Długo kontestowała wszystko, co związane z urodą i seksapilem, by po wygranej w programie ''Taniec z Gwiazdami'' zrobić stylowy zwrot o 180 stopni. Teraz aktorka, a od niedawna mama, jest zagorzałą wyznawczynią szpilek, obcisłych sukienek i głębokich dekoltów.

Bliżniaczki Olsen jako dzieci i dzisiaj Bliżniaczki Olsen jako dzieci i dzisiaj Fot. Photorazzi, Pełna Chata

Mary-Kate i Ashley Olsen

Serial ''Pełna Chata'' to był start do kariery, nie w pełni jeszcze świadomych, co się wokół nich dzieje, Mary-Kate i Ashley Olsen. Dziewczynki opanowały serca, umysły i szafy amerykańskich rówieśniczek, grając w filmach, produkując je i wypuszczając kolejne kolekcje produktów sygnowanych swoim nazwiskiem. Teraz siostry Olsen bardziej niż na kinematografii skupiają się na modzie - są właścicielkami marki  The Row oraz Elizabeth & James. Ostatnio po piętach depcze im młodsza siostra Elizabeth - także aktorka, a przy okazji bardzo szykowna młoda dama.

Haley Joel Osment jako dziecko i dzisiaj Haley Joel Osment jako dziecko i dzisiaj Fot. Ouzounova/Splash News/EAST NEWS EAST NEWS

Haley Joel Osment

Haley Joel Osment pojawił się na srebrnym ekranie i od razu poważnie namieszał. Jego rola w "Szóstym zmyśle" i "A.I. Sztuczna inteligencja" zrobił na krytykach ogromne wrażenie, a chłopiec był nominowany do Oscara. Aktor już wcześniej pojawiał się w filmach w rolach epizodycznych. Patrząc na zdjęcie dorosłego Osmenta bez problemu można go skojarzyć z jego rolami sprzed lat - nie zmienił się, poza tym, że zmężniał. Aktor gra w teatrach i filmach, a epizod z jazdą pod wpływem alkoholu, posiadaniem narkotyków i rozbiciem samochodu nauczył go, że wywoływanie skandali i głupota nie popłacają.

Christian Bale jako dziecko i dzisiaj Christian Bale jako dziecko i dzisiaj Fot. East News, Matt Syles/AP

Christian Bale

Christian Bale zadebiutował w kinie jako trzynastolatek w ''Imperium Słońca'' Stevena Spielberga. Z pomocą ojca, który został jego menadżerem, Bale mądrze wybierał role i unikał hollywoodzkich pokus. Dzięki temu ciągle grając w filmach dorósł i dojrzał. Jego zaangażowanie w pracę i poświęcenie są już legendarne.

Macaulay Culkin. Macaulay Culkin. SUPPLIED BY FILMSTILLS.NET/Supplied by FilmStills.net / Forum

Macaulay Culkin

Kto nie pamięta filmów z uroczym blondaskiem, ten powinien poczekać do najbliższych świąt - wtedy telewizje pokazują filmy o Kevinie samym w domu i inne produkcje, w których zagrał Culkin. Jako czternastolatek aktor oficjalnie zakończył swoją karierę - jako najlepiej zarabiający dziecięcy aktor mógł sobie na to bez problemu pozwolić. Czym się zajmuje, skoro nie gra? Był przez cztery lata żonaty, a po rozwodzie spotykał się przez kilka lat z Milą Kunis. Kilkakrotnie wchodził w konflikt z prawem. W kutym 2012 roku zwrócił uwagę prasy swoim wychudzonym wyglądem. Jego manager zapewnił, że Culkin jest po prostu szczupły, a nie chory. Podobno aktor ma wrócić do grania w filmach produkcją, która będzie miała premierę za rok.

Więcej o: