Modowe poświęcenia kobiet

Bieganie na szpilkach, seksowna bielizna, obcisłe sukienki - moda wymaga poświęceń, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy podobać się mężczyznom. Ile znosimy każdego dnia?
Push up bra Push up bra Fot. Shutterstock

Staniki typu push up

Kiedyś występowały także w wersji ze specjalną żelową wkładką, która unosiła, powiększała i wypychała do góry piersi - wszystko, żeby apetyczne jak dwa jabłuszka nęciły i oszałamiały. Push upy to biustonosze, które po małym śledztwie i odkryciu naszego rozmiaru najczęściej kupują mężczyźni swoim kobietom. Wersja satynowa łączona z koronką to szczyt ich bieliźniarskich marzeń. Staniki tego typu grożą zaduszeniem swojej właścicielki niebezpiecznie blisko gardła podciągniętym biustem, sprawiają, że żadna bluzka - oprócz tej rozpiętej do pępka - nie wygląda dobrze. Piersi także nie czują się w push upach najlepiej. Często wychodzą górą na wolność, zerkając brodawką nieśmiało zza krawędzi biustonosza. Moment, w którym push up ląduje w szufladzie to jak symboliczne oswobodzenie więźniów sumienia - poczucie ulgi i możliwość oddychania pełną piersią jest wszechogarniająca.

Stringi na krawędzi

Majtki-niemajtki. Są ale jakby ich nie było, zwłaszcza w tylnej części. Nosząc je można sobie wyobrazić co czuje koń z wędzidłem w pysku. O tym, że kobieta użytkuje figi tego typu można się łatwo przekonać - wystarczy, że obserwowany obiekt pochyli się lub kucnie, a ze spodni natychmiast wyjeżdża bielizna o charakterystycznym kształcie litery T. Zaprzyjaźnieni mężczyźni mówią, że stringi na kobietach są seksy. Nie przeszkadza im nawet fakt, że to właśnie na pośladkach najczęściej lokuje się cellulit. Sami na myśl o skąpej bieliźnie wycofują się raczkiem - może dlatego niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że stringi to niezbyt komfortowa opcja. Na szczęście przyzwyczajenie to druga natura kobiety, a po kilku wyjściach, stringi wadzą mniej. Dla lekarzy stringi to wcielenie zła - jeśli zastanowisz się co się dzieje, gdy pasek ciasno przylega między pośladkami, sama dojdziesz do podobnych wniosków.

Fizia Pończoszanka

Na szczęście jakaś zmyślna konstruktorka lub konstruktor odzieży-wynalazca wpadł na genialny pomysł usamodzielnienia pończoch. Od kiedy w pończochach pojawiła się silikonowa wstawka, ich noszenie okazało się prostsze i przyjemniejsze. Kobiety, które nie znoszą kiedy rajstopy wbijają się w talię, nie oddałyby swoich pończoch nawet pod groźbą więzienia. Panowie lubią pończochy bo są seksowne, ich krótszej wersji, czyli podkolanówek - zwłaszcza w beżowym kolorze - szczerze nienawidząc. Noszenie pończoch może być jednak kłopotliwe. Po pierwsze ze względu na podwiewanie odkrytych miejsc - zwłaszcza zimą, wiosną i jesienią, czyli przez 75 procent czasu w naszym klimacie. Po drugie pończochy potrafią porazić swoją przewrotnością i zsunąć się z nogi w nieodpowiednim momencie. A ta walka - zwłaszcza na otwartym terenie jest ciężka do wygrania.

Wysokie obcasy

Szpilki mają niewątpliwie swoje zalety - sprawiają, że niskie kobiety stają się wzrostu średniego, łydka smukleje, udo się wydłuża, a sylwetka zyskuje nową jakość. Są kobiety, które w ogóle nie uznają butów na płaskiej podeszwie. Do modowych legend należą opowieści o paniach, które w latach pięćdziesiątych w szpilkach właściwie żyły, w wyniku czego ich ścięgna się skracały, uniemożliwiając normalne chodzenie na bosaka. Ile w tym prawdy? Sama oceń. Po jakim czasie zaczynają Cię boleć nogi w szpilkach? Czy jesteś w stanie przejść dłuższy kawałek i nie paść z bólu, który dostarczają obtarte stopy? Póki mężczyźni będą się zachwycać kobietami na obcasach, póty my będziemy biegać na szpilkach.

Krótko i obcisło

Można połączyć wszystkie niewygodne i męczące ciało elementy garderoby i stworzyć look prawdziwej cierpiętnicy. W dobrze dobranej stylizacji samo patrzenie na taką kobietę generuje falę współczucia. Obcisła mini stanowi w tym przypadku idealną bazę - bezlitośnie podkreśla wszelkie fałdki, niedoskonałości figury, utrudnia oddychanie, siadanie, jedzenie i swobodne chodzenie. Jeśli pod nią założysz stringi, push up, pończochy, a na stopy szpile to stworzysz idealny strój rodem z damskich horrorów, a męskich fantazji erotycznych.

Więcej o: