Gwiazdorskie zaręczyny

Prace nad pierścionkiem zaręczynowym, jaki Brad Pit podarował Angelinie Jolie, trwały prawie rok. Jak wyglądają inne klejnoty, które na palcach serdecznych noszą gwiazdy?
Angelina Jolie i Brad Pitt. Angelina Jolie i Brad Pitt. forum

Angelina Jolie

Pomimo deklaracji, że ślubu nie będzie, Brad ugiął się jednak pod presją dzieci i postanowił oświadczyć się Angelinie Jolie. Zaręczyny zaplanował z rocznym wyprzedzeniem - tyle bowiem trwały prace nad stworzeniem pierścionka idealnego. Pitt, który już ma doświadczenie we współprojektowaniu biżuterii (zaprojektował m.in. obrączki ślubne dla Jennifer Aniston i siebie), chciał, żeby pierścionek idealnie pasował do dłoni Jolie. Jubiler, który pomógł mu w realizacji wizji to Robert Procop z Los Angeles. Klejnot ma w sumie 7 karatów, a jego wartość nie została podana do publicznej wiadomości. Dziennikarze spekulują jednak, że pierścionek mógł kosztować nawet milion dolarów.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! fashionista

Halle Berry

Ani Halle Berry, ani Olivier Martinez nie potwierdzili oficjalnie, że pierścionek, który nosi na serdecznym palcu aktorka, to zgoda na zamążpójście. Jeśli jednak jest coś na rzeczy, to francuski aktor wybrał jeden z bardziej oryginalnych pierścionków zaręczynowych jakie widziało Hollywood. Gwiazdy mówią najczęściej "tak", kiedy na ich palcach ląduje brylant - różnych rozmiarów i kształtów - oprawiony w białe złoto lub platynę. Halle dostała duży szmaragd z dwoma brylantami osadzony... w żółtym złocie. Autor pierścionka, paryski jubiler, Robert Mazlo tłumaczył prasie amerykańskiej, że zielony kamień pochodzi z zamkniętej już kolumbijskiej kopalni, a w środku obrączka ma wygrawerowane symbole, których znaczenie jasne jest tylko dla zakochanej pary.

Kate Moss

Swój pierścionek zaręczynowy Kate Moss otrzymała w dniu 36. urodzin. Narzeczony brytyjskiej modelki, Jamie Hince, postanowił spełnić jej estetyczne marzenie i poświęcił sporo czasu na wyszukanie pierścionka zaręczynowego, który ulubiony pisarz Kate Moss - F. Scott Fitzgerald - podarował swojej żonie Zeldzie. Hince znalazł model zbliżony do oryginału. Pierścionek z brylantem to vintage - wykonano go w 1920 roku i podobno kosztował 80 tysięcy dolarów. A tak swój ślub wspomina modelka:

Kate Middleton

Oryginalnie pierścionek z szafirem i brylantami, który podarował książę William Kate Middleton, należał do mamy księcia, księżnej Diany. Wcześniej książę Karol podarował go Dianie Spencer prosząc ją o rękę w 1981 roku. 31 lat temu klejnot kosztował rodzinę królewską 28 tysięcy dolarów, teraz jego wartość urosła do 136 tysięcy. Zanim książę William zdecydował się przekazać pierścionek Kate, przez kilka dni nosił go ponoć w plecaku podczas wspólnych wakacji.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! fashionista

Beyoncé

Król i królowa blingu, jak lubią mówić o Beyoncé i Jay'u-Z amerykańscy dziennikarze, także w kwestii pierścionka zaręczynowego przebili wszystkie gwiazdy. Klejnot, który otrzymała piosenkarka ma 18 karatów, a jego wartość to 5 mln dolarów. Muzyk zamówił go u znanej jubilerki gwiazd - Lorraine Schwartz. Noszenie tak cennego klejnotu to prawdziwe wyzwanie - nie dość, że pierścionek musi być stosunkowo ciężki, to jeszcze dodatkowo chroniony!

Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! fashionista

Jessica Biel

Długo, bo aż pięć lat, na swój pierścionek zaręczynowy, musiała czekać ukochana Justina Timberlake'a, Jessica Biel. Kiedy muzyk i aktor postanowił się wreszcie oświadczyć, wręczył swojej wybrance pierścień z 6-karatowym brylantem. Ponieważ para pilnie strzeże swojej prywatności, niczego więcej o klejnocie nie wiadomo. No może tylko tyle, że pewien jubiler ocenił, patrząc na zdjęcie błyskotki, że mogła kosztować około 130 tysięcy dolarów. Jak na możliwości finansowe Timberlake'a niewiele.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! fashionista

Mariah Carey

Pierścionek zaręczynowy Marii Carey z założenia powinien być tak wyjątkowy, jak sama gwiazda. Kiedy Nick Cannon podarował diwie wart 2,5 mln dolarów klejnot kupiony w salonie Jacob&Co, Mariah była zachwycona. Zwłaszcza, że ozdobiono go ponad 50 różowymi brylantami. Kiedy dociekliwi dziennikarze odkryli, że dokładnie ten sam pierścionek komik podarował kilka lat wcześniej swojej poprzedniej narzeczonej, modelce Victoria's Secret Selitcie Ebanks, Carey nie była pocieszona. Pomimo pierścionka z drugiej ręki, piosenkarka poślubiła swojego księcia.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! Pierścionki zaręczynowe gwiazd - pozwól się zainspirować! fashionista

Kim Kardashian

Kim Kardashian już jako mała dziewczynka wiedziała doskonale, jak ma wyglądać jej pierścionek zaręczynowy. Jak podczas wywiadu powiedziała jednemu z amerykańskich tygodników, jako nastolatka kupiła sobie w domu towarowym pierścionek, który wyglądał prawie identycznie, jak ten, który dostała później od Krisa Humphries'a. Jej były już mąż, wiedział tylko jedno, że brylant ma być duży. Pierścionek, który wykonała Lorraine Schwartz miał w sumie 20,5 karata i kosztował  2 mln dolarów. Tak bardzo podobał się celebrytce, że w umowie przedślubnej zaznaczyła, że w razie rozstania pary, będzie go mogła od narzeczonego odkupić...

Doda i Agnieszka Szulim

Pierścionek, który od Nergala dostała Doda przeszedł już do historii - dosłownie i w przenośni. Klejnot od Choparda był dokładnie obfotografowany i opisany. Dziennikarze dotarli nawet do jego ceny. Muzyk za pierścionek z białego złota z brylantowym sercem zapłacił, według portali plotkarskich, nieco ponad 3 tysiące dolarów. Szybko okazało się, że podobny pierścionek, ale z większą liczbą brylantów ma prezenterka telewizyjna Agnieszka Szulim. Jej mąż wydał na niego ponad 5 tysięcy dolarów.

Więcej o: