Blondynki kontra brunetki

Kolor włosów to rzecz względna - w każdej chwili można go zmienić. Ciemny odcień, czy jasny - w którym kolorze lepiej znanym paniom?
Sonia Bohosiewicz. Sonia Bohosiewicz. KAPIF

Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz przez długi czas nosiła blond fryzurę. Większość z nas ma na swoim urodowym koncie flirt z promiennym blondem. Nawet aktorka Jennifer Connely, która słynie z pięknych czarnych pukli, do roli w swoim ostatnim filmie została rudawą blondynką. Kiedy Sonia Bohosiewicz osiągnęła sukces i stała się bardzo rozpoznawalna, przyciemniła odcień włosów. Naszym zdaniem lepiej jej w ciemniejszych - podkreślają jej urodę i dodają klasy wizerunkowi.

Agnieszka Włodarczyk/Forum Agnieszka Włodarczyk/Forum Agnieszka Włodarczyk/Forum

Agnieszka Włodarczyk

Kolor włosów Agnieszki Włodarczyk to ostatnia pozycja na liście, interesujących się obecnie romansem aktorki z kolegą z planu, dziennikarzy. Idziemy pod prąd i pomijamy sprawy sercowe, skupiając się na fryzurze. Agnieszka Włodarczyk zdecydowanie bardziej podoba nam się w wersji z ciemnymi włosami. Jasna farba nie pasowała do kolorytu jej cery i ciemnego koloru oczu. Jako brunetka wygląda lepiej, ciekawiej i bardziej tajemniczo. Trzymamy się także wersji, że w jej przypadku długie, lekko falujące pasma to najlepsza fryzura.

Joanna Koroniewska Joanna Koroniewska Agencja Wyborcza.pl/ Forum

Joanna Koroniewska

Joanna Koroniewska przez wiele lat prezentowała bardzo naturalny styl - nie farbowała włosów, nie malowała się, nie eksperymentowała ze strojem. Po urodzeniu dziecka postanowiła radykalnie odmienić swój wizerunek. Jednym z elementów zmiany było ścięcie i przefarbowanie włosów na jasny blond. Naszym zdaniem zmiana na duży plus. Aktorka wygląda seksownie, kobieco, a jej styl wreszcie nabrał wyrazistości i charakteru. Zdecydowanie wybieramy blond!

Scarlett Johansson zamienia blond na rudy Scarlett Johansson zamienia blond na rudy Kolaz Lula.pl

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson to blondynka z krwi i kości. Kiedy na potrzeby ról zmienia kolor włosów na ciemny lub jak w przypadku zdjęcia - rudy, jej uroda wyraźnie przygasa. Aktorka urodziła się po to, żeby przejąć schedę po Marilyn Monroe i tak jak MM być piękna w blondzie. W przypadku Scarlett nawet lekkie odchylenie kolorystyczne w stronę rudego blondu nie zdaje egzaminu. Musi być promiennie, słonecznie, a nawet platynowo. W przeciwnym razie jej mleczna cera i różowe usta giną.

Jessica Biel Jessica Biel Siódme niebo - zdjęcie promocyjne /fot. East News

Jessica Biel

Jessica Biel, chociaż pod względem fizycznym podobna jest do Scarlett Johansson, w blondzie wygląda słabo. Oczywiście kobietę tej urody ciężko oszpecić kolorem włosów, ale Jessica zdecydowanie powinna trzymać się ciemnej strony mocy. W jej przypadku dopuszczalne jest lekkie rozjaśnienie samych końcówek (tzw. ombre hair). Na szczęście aktorka doskonale zdaje sobie sprawę z zalet płynących z bycia brunetką.

Patrycja kazadi Patrycja kazadi Fot. KAPIF

Patricia Kazadi

Patricia Kazadi z nastoletniej gwiazdy wyrosła na piękną kobietę. Im jest starsza i dojrzalsza, tym lepiej i seksowniej wygląda. Jej uroda i figura podobają się zwłaszcza mężczyznom - panowie nie kryją zachwytu, stąd wiemy, że wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej. Naturalnie Kazadi ma czarne włosy. Eksperymentowała z rozjaśnianiem - udało się jej uzyskać lekko rudawy odcień. Ostatnio jednak wróciła do ciemniejszego koloru - nowej fryzurze dodając pazura, dzięki połączeniu długich włosów z podgolonym bokiem.

Cameron Diaz Cameron Diaz Fot. FACE TO FACE/REPORTER/Ruebenberg/face to face; Fot. ADRIAN SANCHEZ-GONZALEZ AFP/EAST NEWS

Cameron Diaz

Cameron Diaz kocha słońce, plażę, surfing i Kalifornię. A z nimi wszystkimi nierozerwalnie łączy się złocista opalenizna i rozjaśnione promieniami słonecznymi włosy. Cameron przez większość swojej kariery była blondynką. Na palcach jednej ręki można policzyć przypadki, w których prezentowała się jako brunetka. Czy w ciemniejszych włosach wyglądała lepiej, czy gorzej niż w jasnych? Naszym zdaniem w tej kategorii można mówić o remisie. Podobnym przypadkiem aktorki, której dobrze w ciemnych i jasnych włosach jest Katherine Heigl.

Victoria Beckham Victoria Beckham Fot. Solerpix/PR Photos

Victoria Beckham

Victoria Beckham pewnie najchętniej zapomniałaby o radosnych czasach, kiedy miała gorszy styl... Niestety zdjęcia bezlitośnie wypominają jej okres, kiedy nosiła tipsy, solaryjną opaleniznę, doklejane włosy i jasny blond. W przypadku pani Beckham liczy się jednak to, że z czasem jej styl i wygląd nabrały klasy, a ona sama powoli wyrasta na autorytet w kwestii mody i urody. Ciemny, naturalny kolor włosów wygląda... naturalniej.

Więcej o: