Najmodniejsze miejsca według celebrytów Gdzie bywają gwiazdy?

Daleko nam do hollywoodzkich standardów, gdzie zobaczyć gwiazdę poza kordonem ochroniarzy nie jest łatwo. W Polsce, a szczególnie w Warszawie, na znane twarze można wpaść codziennie - nie trzeba się nawet starać. Gdzie można spotkać słynnych bywalców?
Bistro Przekąski Zakąski czynne jest całą dobę. Nocami spotyka się tu cała Warszawa. Amatorów śledzika, nóżek w galarecie i wódki za jedyne 4 zł jest tylu, że wystają na chodnikach Bistro Przekąski Zakąski czynne jest całą dobę. Nocami spotyka się tu cała Warszawa. Amatorów śledzika, nóżek w galarecie i wódki za jedyne 4 zł jest tylu, że wystają na chodnikach Fot. Filip Klimaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Miejsca trendy

Warszawa wbrew pozorom wcale nie jest taka duża. Staje się jeszcze mniejsza, jeśli weźmiesz pod uwagę miejsca, w których bywa polski show-biznes. Decydujący wpływ na gwiazdorskie zagęszczenie w restauracji, kawiarni i klubie ma popularność danego miejsca i jego pozycja w rankingu bycia trendy. Jednego dnia gorące miejsce, następnego może być już kompletnie passé. Doda na przykład lubi chodzić do restauracji. Często stołuje się w okolicy swojego miejsca zamieszkania na Mokotowie - tam ma sprawdzoną knajpę sushi. Często widywana jest także w małym okolicznym sklepie spożywczym. Na zdjęciu widać ją na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, po wyjściu z cieszącej się dużym powodzeniem baru serwującego całą dobę zakąski i przekąski.

Dyspensa. Dyspensa. www.dyspensa.pl

Lubiane ulice

Znani ludzie maja swoje ulubione ulice. Opisywana już u nas ulica stołeczna Mokotowska to doskonały przykład takiego miejsca. Tutaj są modne restauracje (w jednej z nich  chętnie bywają Hanna i Tomasz Lis), butiki z ubraniami i dodatkami od znanych projektantów oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz. To właśnie tutaj wiosną jedna z restauracji rozstawia ogródek, w którym jak na dłoni widać znane twarze. Sygnałem, że może być gwiazdorsko jest nagłe zagęszczenie drogich samochodów typu SUV i sportowych aut. Do cukierni przy Mokotowskiej często wpada Kuba Wojewódzki i Marcin Prokop. W jednej z kawiarni przy Mokotowskiej kręcony jest serial "Prawo Agaty" - wtedy aż roi się od znanych twarzy. Do perfumerii przy sąsiedniej Koszykowej chętnie wpada Monika Olejnik i Robert Kozyra.

Małgorzata Kożuchowska. Małgorzata Kożuchowska. Kapif

Stałe miejsca

Gwiazdy, jak my wszyscy, mają swoje przyzwyczajenia i wypróbowane miejsca, w których robią manicure, strzygą się, do których chodzą na masaże. Wierność nie jest jednak cechą charakterystyczną sław, dlatego zdarza się, że ulubiony fryzjer idzie w odstawkę, a na jego miejsce wskakuje nowy stylista. Na pewno nieustająco dużym uznaniem cieszy się studio fryzjerskie Jagi Hupało oraz Dotyk Spa. Do miejsc lubianych dołączył także śródmiejski salon fryzjerski Maryli Dudy (tutaj czesze się Katarzyna Zielińska, Marzena Rogalska i Beata Sadowska). Na zdjęciu Małgorzata Kożuchowska przygotowuje się na wieczorne wyjście w salonie w budynku Metropolitan, w Warszawie, przy placu Piłsudskiego.

Ul. Mokotowska, butik Anna Kuczyńska Ul. Mokotowska, butik Anna Kuczyńska Fot. AD

Na zakupy!

Zakupy najszybciej i najwygodniej można zrobić w centrum handlowym. Nie wszystkie jednak galerie handlowe z równą siłą przyciągają gwiazdy. W Warszawie są centra, które mają butiki znanych projektantów i bardziej ekskluzywnych firm i to właśnie one są dla gwiazd najbardziej atrakcyjne (Klif, Arkadia, Galeria Mokotów, Promenada). Na mapie stolicy pojawiła się niedawno oaza luksusu - vitkAc.

Weronika mimo kariery zagranicą znajduje czas na przyjazd do Polski. Aktorka pojawiła się na premierze filmu Weronika mimo kariery zagranicą znajduje czas na przyjazd do Polski. Aktorka pojawiła się na premierze filmu "Joanna". KAPiF/KAPiF

Nocne życie

Kluby dbają o to, żeby po przekroczeniu drzwi, gwiazdy czuły się w nich bezpiecznie. Dotyczy to także odcięcia od źródła potencjalnej sensacji paparazzi. Jak się bawią, nie wiadomo. Gdzie? Kiedyś, lata temu modnym miejscem był gejowski klub Utopia - z ostrą selekcją. Teraz nie ma jednego popularnego miejsca. Gwiazdy częściej wybierają imprezy zamknięte, z wyselekcjonowanymi gośćmi i w oryginalnej scenerii. Modnie jest pójść do studyjnego kina (Edyta Herbuś i Mariusz Treliński lubią warszawskie kino Muranów) albo po spotkaniu w bistro przy Placu Zbawiciela pójść piętro wyżej do klubu Plan B.

Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki AG

Pewniaki

Są miejsca, w których możesz być pewna, że spotkasz kogoś znanego. W Warszawie to ulica Żurawia z ciągnącymi się na długości 100 metrów restauracjami, Plac Trzech Krzyży (tutaj rezyduje Kuba Wojewódzki) oraz Plac Zbawiciela. Położone w ścisłym centrum stolicy przyciągają znane twarze na: lunche, kolacje i kawę. Przy nienormowanym czasie pracy, nie znasz dnia, ani godziny, idealnej na ustrzelenie gwiazdy. Polecamy leniwe weekendy w porze śniadaniowej oraz wieczory w ciągu tygodnia.

Marta Grycan Marta Grycan fot. EAST NEWS

Imprezy zamknięte

Na zachodzie, gale i premiery przyciągają prawdziwe tłumy, żądnych zobaczenia na żywo gwiazd, zwyczajnych ludzi i łowców autografów (na zdjęciu Marta i Wiktoria Grycan). W Polsce takie wydarzenia nie cieszą się specjalną popularnością. Czerwony dywan rozwinięty przed teatrem czy kinem nie wywołuje przyspieszonego bicia serca - zwłaszcza u warszawiaków. Dobrym miejscem na przyłapanie gwiazdy na wyjeździe są festiwale, przeglądy, spotkania autorskie, koncerty i plany zdjęciowe filmów. Można także całkiem przypadkiem i nieświadomie wpaść na gwiazdę na placu zabaw (jeśli tylko ma dziecko) lub w środku lasu, gdzie pedałuje na rowerze. Największym gwiazdorskim trofeum złapanym przez znajomych byli - Olivier Martinez w paryskim bistro, Matt LeBlanc w Cannes oraz Al Pacino w samochodzie w Los Angeles.

Więcej o: