Jak mieszkają gwiazdy w Nowym Jorku?

Wiele postaci z znanych z amerykańskiego show-biznesu wcale nie mieszka na stałe w Hollywood. Miesięcznik "New York Magazine" odwiedził ich nowojorskie gniazdka. Jak mieszkają? Wejdź do ich świata!
Chloe Sevigny, mieszkanie Chloe Sevigny, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Chloë Sevigny

Chloë Sevigny znana m.in. z filmów "American Psycho" oraz "Melinda i Melinda" w swoim mieszkaniu w East Village mieszka od siedmiu lat. Wcześniej gnieździła się w małych klitkach, dzielonych do spółki ze znajomymi. Kiedy więc przeprowadziła się do własnego, dużego mieszkania przez dłuższy czas jej dom był bardzo oszczędnie umeblowany - cały jej dobytek mieścił się w kilku dużych pudłach. Jak możemy przeczytać w materiale z majowego "New York Magazine" ogromny wkład w wyposażenie wnętrza miał jej wieloletni chłopak, muzyk, Matt McAuley. Na zdjęciu aktorka pozuje na tle biblioteczki, w której książki ułożone są według klucza gatunkowego. Żółty fotel miał być obity skórą, ale ze względu na koszty, stanęło na sztucznym tworzywie.

Chloe Sevigny, mieszkanie Chloe Sevigny, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Chloë Sevigny

O pomoc w zaprojektowaniu wnętrza poprosiła Davida Cafiero, w którego sklepie z antykami zaopatrzyła się w wiele przedmiotów dekoracyjnych. Pierwszym krokiem w pracach nad wyglądem mieszkania było otynkowanie ceglastych ścian. Zdaniem aktorki cegły mają sens w przypadku, gdy mieszkanie jest loftem - jej nie było. Chloë Sevigny wychowała się w Nowej Anglii nad Oceanem Atlantyckim - stąd jej umiłowanie do marynistycznych detali. Aktorka śmieje się, że najlepiej się czuje we pomieszczeniach, które przypominają wnętrza dawnych łódek - wykończone ciemnym drewnem i mosiądzem.

Greta Gerwing, mieszkanie Greta Gerwing, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Grety Gerwig

Aktorka Greta Gerwig (już wkrótce będzie ją można zobaczyć w najnowszym filmie Woody'ego Allena) mieszka w nowojorskim Chinatown. Mieszkanie dzieli z przyjaciółmi - scenografką i producentem filmowym. Dla aktorki najważniejsze są książki, reszty przedmiotów w mieszkaniu nie wybrała - same do niej trafiły. Chociaż Gerwig ma 28 lat nie śpieszy się jej do posiadania własnego lokum - wychowana w wielodzietnej rodzinie lubi, gdy wokół niej dużo się dzieje. Samo mieszkanie utrzymane jest w stylu eklektycznym, a zajmowany przez aktorkę pokój to zestaw umiejętnie zmiksowanych przypadkowych mebli i przedmiotów.

Whoopi Goldberg, mieszkanie Whoopi Goldberg, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Sława i nieustające nagabywania ze strony fanów zmusiły ją jednak do zmiany miejsca zamieszkania (o autografy proszono ją nawet w kabinie w restauracyjnych toaletach). Swój loft przy Wooster Street zamieniła w 2009 roku na ogromny dom w New Jersey. Wybudowany w 1927 roku przez potentata z branży spożywczej zauroczył ją... łazienką (na zdjęciu). Aktorka pozostawiła to pomieszczenie w niezmienionym stanie, uzupełniając je tylko ręcznikami z paryskiego hotelu Ritz.

Whoopi Goldberg, mieszkanie Whoopi Goldberg, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg może się pochwalić Oscarem, nagrodami Grammy, Emmy, Tony i Złotymi Globami. Kącik z wyróżnieniami zajmuje skromne miejsce w jej bibliotece z cennym zbiorem trudno dostępnych książek. Aktorka cieszy się, że w jej nowym domu ma święty spokój - nikt jej nie nagabuje i nie fotografuje. To tutaj odwiedzają ją jej znajomi oraz rodzina. Ponieważ aktorka cierpi na lekką agorafobię, jej dom stanowi idealną namiastkę świata zewnętrznego.

Zach Braff, mieszkanie Zach Braff, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Zacha Braffa

Aktor, scenarzysta i producent ma dwa domy - jeden na wschodnim, drugi na zachodnim wybrzeżu. Swój imponujący nowojorski apartament kupił od reżysera Toma O'Horgana ("Hair", "Jesus Christ Superstar"). Mieszkanie znajduje się przy Union Square i zajmuje 11 piętro. Braffowi zależało na tym, żeby jego mieszkanie miało klimat stodoły. Stąd projektant wnętrz obłożył ściany deskami zwiezionymi z rozbiórek starych szop. Mieszkanie ma widoki na 360 stopni, a oryginalnie poprzedni właściciel miał w salonie scenę, na której organizował próby spektakli.

Zach Braff, mieszkanie Zach Braff, mieszkanie Fot. Screen New York Magazine/François Dischinger

Mieszkanie Zacha Braffa

Braff nie zajmuje tej ogromnej przestrzeni sam. Oprócz niego mieszka tu także jego dziewczyna - modelka Taylor Bagley i ich dwa psy. Aktor poszedł za radą poprzedniego właściciela i postawił w ogromnym mieszkaniu fortepian - grają jednak na nim tylko jego znajomi, on sam dopiero planuje wziąć lekcje muzyki.

Więcej o: