Co robią gwiazdy, żeby tak wyglądać? [ZDJĘCIA]

Dla aktorów ciało jest narzędziem pracy. Jakie sporty uprawiają dla zbudowania formy i zachowania kondycji?

David Beckham dla Emporio Armani David Beckham dla Emporio Armani David Beckham dla Emporio Armani

David Beckham uprawia szermierkę

David Beckham należy do mężczyzn dla których sport jest całym życiem. Piłkarz nie tylko... trenuje futbol, ale także jeździ na rowerze, pływa na desce, biega i ćwiczy na siłowni. Namówiony przez swojego amerykańskiego znajomego Toma Cruise'a, razem z Willem Smithem jest stałym bywalcem w sali do szermierki, którą Cruise wybudował w swojej rezydencji. Dzięki wymachiwaniu floretem, Beckham ćwiczy koordynację oko-ręka, refleks, wytrzymałość, a także wzmacnia, i tak już bardzo silne, mięśnie nóg.

Zac Efron wspina się na skałkach

Zac Efron ma po swojej stronie młodość, dobrą przemianę materii i zamiłowanie do ruchu. Kiedy aktorzy przygotowują się do roli, zaczynają bardziej przykładać się do treningu - zwłaszcza jeśli scenariusz przewiduje sceny bez koszulki. Przy odpowiednim zaangażowaniu muskulaturę da się wyrzeźbić nawet z najbardziej cherlawych ciał (patrz Tobey Maguire w Spider-Manie). Zac Efron uwielbia się wspinać. Dzięki kilku treningom w tygodniu poprawia swoją wytrzymałość i rzeźbi mięśnie. Wspinaczka jest dobra także na koncentrację i sprzyja determinacji w osiąganiu celów.

Taylor Lautner ćwiczy ciosy karate

Z Taylora Lautnera jest prawdziwy Karate Kid. Na pierwsze zajęcia ze sztuki walki trafił jako sześciolatek. Dwa lata później miał już czarny pas. Przyszły aktor brał także udział w kilku mistrzostwach juniorów w karate, część zawodów wygrywając. W przypadku aktorów, przygotowania do kręcenia sztuk walki często ograniczają się do opanowania gotowej choreografii przygotowanej przez trenerów. Taylor Lautner ma tę przewagę, że zna się na karate. Co mu daje uprawianie tego sportu? Zwinność, refleks, świetnie wyrzeźbione ciało, a także pewność siebie i świadomość swoich umiejętności w przypadku zagrożenia (co mu chyba w Hollywood nie grozi).

Bruce Willis boksuje z zapałem

W scenach filmowych, w których Bruce Willis boksuje się, aktor wcale nie musi udawać. Hollywoodzki gwiazdor naprawdę potrafi wymachiwać pięściami, a boks to jego ulubiona dyscyplina sportu. Bruce chętnie bierze także udział w amatorskich walkach. Jak zapewnia Willis, żaden inny sport nie daje możliwości tak ogólnorozwojowego trenowania ciała. Boks nie tylko wzmacnia kondycję, ale także buduje siłę, precyzję i ponosi poziom wygimnastykowania.

Christian Bale ćwiczy Kung-Fu

Na potrzeby wcielenia się w rolę Batmana, Christian Bale musiał porządnie przypakować. Kontrakt wymagał także, żeby aktor opanował elementy sztuki walk, które pomogłyby mu wiarygodnie zagrać w scenach bijatyk. Ponieważ Bale do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie, na poznaniu podstaw nie poprzestał. Aktor tak wkręcił się w Wing Chun - odmianę Kung-Fu, że został prawdziwym znawcą tej sztuki walki. Wing Chun podobno ma świetny wpływ nie tylko na ciało, ale także na umysł.

Adam Darski Adam Darski Facebook.pl

Nergal przemierza kilometry z kijkami

Po pokonania raka, Nergal postanowił zmienić swoje nawyki żywieniowe i podejście do sportu. Jego pasją stało się uprawianie Nordic Walkingu, czyli marszów z kijkami. Muzyk stara się odczarować stereotyp tej formy aktywności, która nasuwa skojarzenia ze starszymi ludźmi raźnie spacerującymi po parkach. Nergal coraz bardziej wydłuża pokonywane dystanse. To świetna alternatywa dla osób, które chcą schudnąć i zbudować formę, a nie lubią biegać.

Patrick Dempsey na torze Daytona Patrick Dempsey na torze Daytona AP/Terry Renna

Patrick Dempsey śmiga na nartach

Aktor znany z serialu "Chirurdzy" lubi szybkość. Z tego powodu jeździ na rowerze, bierze udział w wyścigach samochodowych, a zimą ściga się na nartach. W szkole średniej brał udział w zawodach w narciarstwie zjazdowym - z wymiernymi efektami - udało mu się zdobyć tytuł mistrza. Jak narciarstwo działa na jego ciało? Wzmacnia i rozbudowuje mięśnie - zwłaszcza nóg.

Więcej o: