Kim jest popularny w Hiszpanii boski Darek? [ZDJĘCIA I VIDEO]

W Polsce zaistniał kilka lat temu w telewizyjnym programie o grupie striptizerów. Prawdziwą karierę zawdzięcza jednak Hiszpanom. Czy to dzięki niemu w Polsce jest teraz więcej turystów z tego kraju?
Dariusz Dąbrowski, Darek Dariusz Dąbrowski, Darek Fot. Youtube.com

Najpierw kariera modela

W Hiszpanii Polak, którego znają wszyscy występuje po prostu jako "Darek?" Kiedy pojawia się z nazwiska, polsko brzmiące Dąbrowski zamienia się w hiszpańskie Dawbrobsky. W Polsce nieznany, w Hiszpanii zdecydowanie rządzi. Na szczęście mamy na Półwyspie Iberyjskim wielu rodaków, z których komentarzy można nakreślić skalę Darkowego fenomenu. Jeden z nich napisał: "Jak tylko mówię, że jestem z Polski to wszystkie babki (tak od 40 wzwyż, ale są i młodsze) wykrzykują - O, jak Darek!".

Dariusz swoją karierę zaczął jako model - ma 190 cm wzrostu i urody rzeczywiście nie można mu odmówić. To na jednym z pokazów, jak głosi miejska legenda, miała go poznać Ana Obregon. Dzięki niej jego akcje poszybowały w kosmos.

Ana Obregon, Darek, Dariusz Dąbrowski Ana Obregon, Darek, Dariusz Dąbrowski Fot. Youtube.com

Gorący romans na ustach wszystkich

Ana Obregon, nazywana przez niektórych złośliwych Hiszpanów Geriatryczną Barbie, to aktorka i prezenterka. Obregon rozkwita w blasku fleszy fotoreporterów, a jej życie jest dokładnie udokumentowane w tzw. prensa rosa, czyli plotkarskich magazynach. Kiedy poznała młodego modela z Polski, sama była już kobietą dojrzałą (po pięćdziesiątce). Prasa rzuciła się na ten romans z kilku powodów - ze względu na popularność aktorki, różnicę wieku gołąbków oraz niewątpliwą atrakcyjność Darka. Dziennikarze mówiąc o nim używają trzech określeń: przystojny, dobrze wychowany i z Polski. Na światło dzienne wychodzą dodatkowe informacje, do których docierają dociekliwi hiszpańscy reporterzy. Według nich Darek był wcześniej związany z Seanyn Ávilą, zatrzymaną za przemyt kokainy wartej 4 miliony euro. Jak można było przeczytać w lokalnych mediach, przemytniczka spędziła w więzieniu 4 lata, a zatrzymany wraz z nią Darek cztery miesiące w areszcie.

Dariusz Dąbrowski, Darek Dariusz Dąbrowski, Darek Fot. Youtube.com

Zerwanie na ekranie

Miłość pięknego Polaka i popularnej aktorki nie przetrwała próby czasu. Po zerwaniu, porzucona kobieta zaczęła rundę po bardzo popularnych w Hiszpanii programach plotkarskich, gdzie jej zerwanie było wałkowane na wszystkie strony. Złośliwi twierdzili, że chłopak dobrze zrobił i powinien teraz poszukać miłości w ramionach rówieśniczki. Inni oburzali się, że wykorzystał niewiastę do zdobycia sławy. Podobno jego stawka za modelowanie wzrosła z 300 euro do 30 tysięcy.

Dareiusz Dąbrowski, Darek Dareiusz Dąbrowski, Darek Fot. Youtube.com

Darek rozkochuje w sobie Hiszpanki

Chociaż Darek rozstał się z Aną Obregon, z serc Hiszpanek nie zniknął. Jak komentuje jeden z internautów: "Wróciłem z wakacji w Hiszpanii. Ten chłopak jest na ustach wszystkich, a kobiety go uwielbiają!!! Pomimo tego, że porzucił Anę Obregon, w Hiszpanii wybaczono mu ten krok. Wszędzie są jego zdjęcia: Darek u kosmetyczki, Darek na plaży, Darek na zakupach, Darek na siłowni". Polacy mieszkający na stałe w Hiszpanii zapewniają, że tam każdy wie, kim jest Darek, a "w wielu biurach sekretarki mają plakaty z jego podobiznami na ścianach". Inna rodaczka zapewnia, że w wielu rozmowach jej hiszpańscy znajomi, zwłaszcza dziewczyny, pytają o Darka i są nim wyraźnie zachwycone... Internautka dodaje: "Trzeba przyznać, że reklamę robi nam raczej dobrą".

Darek, Susana Uribarri, Dariusz Dąbrowski Darek, Susana Uribarri, Dariusz Dąbrowski Fot. Screen Hola!

Nowa miłość i ślub w planach

Od kilku lat Darek związany jest z Susaną Uribarri. Para miała kilka sesji zdjęciowych w poczytnym tygodniku "Hola!". Wiek Susany pozostaje tajemnicą, ale wiadomo, że kobieta jest starsza od Darka. Podobnie jak Ana Obregon, Susana także jest osobą popularną - jest agentką gwiazd (do jej klientów należeli Julio i Enrique Iglesias). Zakochana para szykowała się do ślubu, ale w złożeniu przysięgi przeszkodził im kryzys z związku. Jak tłumaczył w wywiadzie Darek, Susana była tak zapracowana, że on czuł się odstawiony na boczny tor i osamotniony. Kryzysu ostatecznie nie przetrwali. Wcześniej Darek pokazał Hiszpanom swoich rodziców i zabrał narzeczoną do Polski (widziano ich w Warszawie).

Dariusz Dąbrowski, Darek Dariusz Dąbrowski, Darek Fot. Youtube.com

Wszystkie sekrety odkryte

Dariusz Mirosław Dąbrowski pokonał długą drogę z Nowego Stawu koło Malborka (ta informacja także pochodzi od dobrze poinformowanych internautów) do hiszpańskich mediów. Trzeba przyznać, że oprócz wyglądu, Darek ma także głowę do biznesu. Napisał książkę "Mis Secretos" (Moje sekrety), w której opisał dokładnie, co mężczyźni powinni robić - jak się odżywiać, ćwiczyć, pielęgnować urodę i dbać o zdrowie, żeby wyglądać jak on.

 

Jak wam podoba się Darek? Czy myślicie, że dzięki niemu Polska zaistniała szerzej w świadomości Hiszpanów?

Więcej o: