Miejskie trendy. Inspirujące?

Na dworze coraz cieplej, a na ulicach bardziej modnie. Jakie trendy dyktuje najbardziej wpływowa w świecie mody - grupa miejskich trendsetterów?
Biały T-shirt, Pinterest Biały T-shirt, Pinterest Fot. Pinterest.com

Biały T-shirt

Biała, najzwyklejsza pod słońcem koszulka z rękawami, załatwia sprawę najmodniejszej góry w stylizacji. Biały T-shirt musi jednak spełniać określone wymagania. Na ulicy widać koszulki dziabnięte zębem czasu - trochę rozciągnięte, z lekko przezroczystego miejscami materiału. Dobry egzemplarz nie powinien być zbyt luźny, ani mieć ściągacza blisko szyi - wtedy sylwetka staje się kwadratowa. Koszulki można zestawiać ze wszystkim - z szortami, spódnicami, sukienkami, długimi spodniami. Jak na wcielenie prostoty przystało, T-shirt odnajdzie się w każdych warunkach. Metka i logo nie mają znaczenia - biel nie powinna być skażona ozdobnikami.

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Płócienny worek, Pinterest Płócienny worek, Pinterest Fot. Pinterest.com

Płócienna torba

Shopper, czyli duża, sztywna skórzana torba z krótkimi uszami modna była wczesną wiosną. Jak wynika z ulicznych obserwacji, model ten został wyparty przez płócienne torby i pojemne bawełniane worki. Przypominają nieco, spotykane w domach niektórych dziadków, woreczki do przechowywania pieczywa. Płócienna torba występuje w wersji uniseks - równie chętnie wisi na męskim, jak i damskim ramieniu. W przypadku worków nadruki i napisy są mile widziane - mogą odsyłać do berlińskich sklepów, nowojorskich muzeów lub noszowych projektantów.

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Białe okulary słoneczne, Pinterest Białe okulary słoneczne, Pinterest Fot. Pinterest.com

Białe oprawki okularów słonecznych

Biel oprawek zestawiona z czernią szkieł, może nasuwać skojarzenia z kiczem (umysł podsuwa wizję, przypominającą noszenie białych szpilek do czarnych rajstop). Porzuć uprzedzenia i daj się ponieść temu trendowi! Jasne oprawki wyglądają na twarzy całkiem nieźle - dają także możliwość wyróżnienia się w tłumie. Na ulicach na razie to panie wydają się bardziej otwarte na tę optyczną nowinkę. Nie czujesz się przekonana? Mamy jeszcze jeden argument za bielą - lepiej od czerni pasuje do modnych w tym sezonie pasteli.

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Skórzana kurtka, Pinterest Skórzana kurtka, Pinterest Fot. Pinterest.com

Skórzana kurtka

Gdzie nie spojrzeć, tam na kobiecych grzbietach królują krótkie kurtki z miękkiej skóry. Przypominają trochę ramoneski i kurtki na motor. Noszone są do długich spódnic, obcisłych spodni i prostych sukienek. Idealna opcja na chłodny wieczór i alternatywa dla marynarki czy płaszcza. Dobrze dobrany model (bez poduszek, frędzli i zbyt wielu ćwieków) będzie służył latami, dlatego zamiast wybierać model z ekoskóry (w którym jest gorąco, gdy jest ciepło, a zimno, gdy panuje chłód), lepiej zainwestować w dobrej jakości model ze skóry.

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Różowe paznokcie z ozdobami

Dżety i zdobienia na paznokciach oficjalnie przestały być szczytem obciachu!!! Na ulicach polskich miast w oczy rzucają się piękne, różowe manikiury z finezyjnie dobranymi ozdobami. Kluczową kwestią jest ozdobienie jednego palca albo oryginalne umiejscowienie dżetów. Renesans przeżywa także krótko spiłowana płytka i pastelowe róże i beże. Jeśli jeszcze nie przekonałaś się do lansowanych błękitów i żółci, przeskocz kolejkę i od razu użyj nowej, modniejszej palety.

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Tenisówki, Pinterest Tenisówki, Pinterest Fot. Pinterest.com

Bawełniane tenisówki

Po nierównym, miejskim chodniku najlepiej się chodzi w butach na płaskim obcasie. Na stopach modnych dziewczyn zagościły tenisówki na białej podeszwie. Lekkie, wykonane z miękkiej bawełny idealnie nadają się także do jazdy rowerem. Nosić je można zarówno do spodni, jak i do krótkich spódnic. W połączeniu ze wszystkimi wymienionymi wcześniej elementami garderoby oraz manikiurem stworzą wprost wymarzony look!

Więcej na wspólnym profilu Kobieta, Groszki i Lula.

Więcej o: