Rodzinne domy mody - czy w tej branży to możliwe?

Od rodziny Rykiel, Missoni po Cavalli; poznaj modowe dynastie, które rządzą tym światem.
Rodzinne domy mody Rodzinne domy mody east news

Rodzina Missoni

Rosita i Tai pobrali się w roku 1953 i wspólnie założyli małą przędzalnię w północnych Włoszech. Obecnie to jedna z lepiej prosperujących marek na modowym rynku, w dalszym ciągu prowadzona i należąca do wyłącznie do rodziny. Córka Angela z wnuczką Margheritą wspólnie zajmują pozycję dyrektora kreatywnego w firmie oraz odpowiedzialne są za całą linię akcesoriów i kostiumów kąpielowych. O swojej współpracy z matką Margherita wypowiada się pozytywnie: "Moda to pasja naszej całej rodziny. Jest częścią mojego życia od momentu moich urodzin. Współpraca z moją mamą układa mi się bardzo dobrze - ufa mi."

Rodzinne domy mody Rodzinne domy mody east news

Rodzina Cavalli

Roberto Cavalli poznał swoją żonę, która w firmie objęła pozycję dyrektora kreatywnego, podczas wyborów Miss Universe w 1977. Od tego momentu są nierozłączni. Jak wspomniała Eva Cavalli w jednym z wywiadów: "Wspólne życie i praca nie zawsze jest łatwa, bo ciężko w takim układzie nie myśleć non stop o pracy. Nie powiem, że jestem szefem Roberto, jesteśmy drużyną, która idealnie się dobrała - uzupełniamy się."

Rodzinne domy mody Rodzinne domy mody east news

Rodzina Rocha

John Rocha projektowaniem zajmuje się już od ponad 20 lat. Jego żona Odette jest dyrektorem firmy, a córka Simone poszła w ślady rodziców i w 2010 stworzyła swoją własną linię ubrań. "Mama pomaga mi w sprawach sprzedaży i produkcji,  ma tak przeogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Bez niej na pewno bym sobie nie poradziła."

Rodzinne domy mody Rodzinne domy mody east news

Rodzina Rykiel

Sonia Rykiel bez wątpienia zrewolucjonizowała świat mody. Obecnie kontynuacją rodzinnej tradycji zajmuje się córka projektantki, która została wiceprezydentem istniejącej od 1970 roku marki Sonia Rykiel. "W takiej sytuacji zawsze pracujesz na 200% i o wiele trudniej jest ci odnaleźć miejsce w firmie. Nie staram się zastąpić mojej mamy, staram się rozwinąć markę i uaktualnić jej filozofię" - przyznaje projektantka.

rodzinne domy mody rodzinne domy mody east news

Rodzina Kane

Dyrektor kreatywny Christopher i jego siostra Tammy, założyli swoją własną markę w 2006 roku. Sama Anna Wintour była obecna na ich pierwszym pokazie. Ale jak mówią Kane?owie - nie oglądają się za siebie. Projektant zachwal pracę z swoją siostrą: 'Znamy się od 29 lat, ufamy sobie bezgranicznie. Moja siostra jest pierwszą osobą,  którą proszę o radę. Nie wyobrażam sobie mojego sukcesu bez niej u boku."

Więcej o: