Zamiast narzekać, zmień swoje życie. Zainspiruj się przykładami sześciu osób, które zrobiły życiową woltę

Do zmian potrzebny jest pomysł na siebie, determinacja we wcielaniu go w życie i odrobina szczęścia. Jeśli już dojrzejecie do decyzji o zmianie nie może się poddać - tak jak J.K Rowling, Łukasz Jakóbiak czy Ewa Chodakowska.
Łukasz Jakóbiak Łukasz Jakóbiak Kapif

Odwrócenie ról

Wygląda na to, że Łukasz Jakóbiak - autor własnego internetowego talk-show zawsze osiąga swój cel. Jak? Po pierwsze nie zraża się porażkami, po drugie stara się postępować zupełnie niestandardowo - tak, aby inni go zauważyli. Tak było, kiedy postanowił, że chce pracować dla jednej z firm fonograficznych - wywiesił wtedy przed jej siedzibą gigantyczne CV.
Gdy żadna z telewizji nie wyraziła zainteresowania scenariuszem jego autorskiego programu, nie załamał się, tylko zrealizował projekt we własnej kawalerce. Pokazał, że potrafi, a gwiazdy same chętnie zgłaszają się do udziału w 20 m? Łukasza. Teraz role się odwróciły - to nie on się prosi, ale inni.

Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj.

26.11.2010 ?ukasz Jacek Jak?biak , FOT. MARCIN KUCEWICZ / AGENCJA GAZETA

Łukasz Jakóbiak przy pracy. Fot. Marcin Kucewicz/Agencja Gazeta

Erika Leonard. Erika Leonard. Forum

Udany seks

Być może jest wiele powieści erotycznych napisanych lepiej niż "Pięćdziesiąt Twarzy Greya", o bardziej złożonej fabule, lepiej nakreślonych bohaterach i bardziej prawdziwie pokazanym układom BDSM. To jednak Erika Mitchell (pseudonim E.L. James) napisała trylogię, która stała się niekwestionowanym hitem sprzedażowym ostatnich lat.
Zanim Mitchell trafiła na listę Najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu "Time" pracowała w telewizji i wiodła niezbyt ekscytujące życie, w którym marzyła o pójściu w ślady męża - pisarza i wydaniu własnej książki.
W 2011 roku fantazje zamieniły się w rzeczywistość, gdy małe niezbyt znane wydawnictwo wydało jej pierwszą powieść - oszczędzając jak wyznała w wywiadzie autorka - na redakcji tekstu. Mitchell nie kryje, że nowa sytuacja nieco ją przerosła i całkowicie zaskoczyła. Chociaż jej życie przewróciło się do góry nogami, Brytyjka twierdzi, że w sumie nie wiele się zmieniło - mąż ten sam, synowie i dom także. Może tylko satysfakcja i samozadowolenie wyższe, no i samochód nowy.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Fotograf Olivia Konicka

Siła mięśni

Ewa Chodakowska nakręca na dbanie o kondycję i figurę tysiące kobiet. Jej fanki to właściwie armia wyznawczyń oddających cześć posągowej Ewie. I dobrze, bo trenerce fitness, która dopiero od roku działa w Polsce (wcześniej mieszkała w Grecji, do której zresztą ma zamiar wkrótce wrócić) udało się je skutecznie zmobilizować. Chodakowska - nazywana killer trenerką nagrała kilka programów z autorskim systemem ćwiczeń, które można było kupić z magazynem "Shape" - możne je zamówić lub kupić w wybranych sklepach z bielizną, a także obejrzeć na YouTube. Ewa jeździ po całej Polsce, w której organizuje warsztaty, namawia do ćwiczeń w telewizji, a już wkrótce ukaże się jej pierwsza książka. Tyle co ona w rok, inni nie osiągają przez całe życie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Jaga Hupało Jaga Hupało Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Ostre cięcie

Jaga Hupało to jedna z bardziej znanych polskich stylistek fryzur - często kojarzona nie tylko z mocno geometrycznymi, asymetrycznymi fryzurami oraz charakterystycznymi grzywkami, ale również z gwiazdami, które powierzają swojej włosy jej opiece (Katarzyna Figura, Małgorzata Kożuchowska).
Hupało miała ugruntowaną pozycję, ale postanowiła się rzucić się na głęboką wodę i przenieśc z Nowej Rudy do Warszawy. W stolicy od zera musiała budować swoją pozycję.  W 2000 roku otworzyła salon w Warszawie, która uznawana jest za dość kapryśny i trudny rynek. Odniosła sukces, po drodze tworząc jeszcze linię profesjonalnych kosmetyków do włosów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Robert Kupisz. Robert Kupisz. fot. KAPIF

Taniec, włosy, moda

Robert Kupisz to osoba, która idzie za swoimi pasjami. Pierwszą był taniec, drugą fryzjerstwo, trzecią pozowanie do zdjęć, a czwartą - najnowszą projektowanie i moda. Kupisz jest nie tylko tancerzem, ale także plastykiem i pedagogiem. Co ważne, gdy Kupisz zdecyduje się pójść w jakimś kierunku jego celem jest osiągnięcie poziomu mistrzowskiego - tak było gdy tańczył, gdy prowadził szkołę tańca i gdy stylizował fryzury do sesji zdjęciowych i reklam.
Żeby zostać fryzjerem porzucił Kielce, w których mieszkał oraz prowadził szkołę tańca i wyjechał na dwutygodniowy kurs fryzjerstwa do Londynu. Chociaż zaczynał od zera - udało mu się i po dwóch miesiącach pracy w Warszawie czesał modelki na okładki.
Teraz Kupisz całą energię wkłada w projektowanie ubrań. Otworzył swój butik w Warszawie, przy modnej ulicy Mokotowskiej. Za nim kilka pokazów i kolekcji. I chociaż ubrania są różnie oceniane, jednego nie można im odmówić - leżą świetnie.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Matka z supermocami

Przed gigantycznym sukcesem, oszałamiającą karierą i wydaniem naprawdę wciągających powieści, Joanne Kathleen Rowling nie była w najlepszej życiowej formie. Po rozwodzie z mężem wróciła z Portugalii, w której z nim mieszkała do Szkocji. W Edynburgu samotnie wychowywała córkę, utrzymując się z zasiłku. Cierpiała na depresję i była nieszczęśliwa.
Pomysł na napisanie książki o przygodach Harry?ego Pottera zrodził się - jak mówi legenda i biografia autorki - podczas kilkugodzinnej podróży pociągiem. Samo przelanie myśli na papier nie wystarczyło. Kluczowym elementem okazało się znalezienie wydawcy. Rękopis kolejne - plujące sobie po czasie w brodę - wydawnictwa odrzucały. Wreszcie udało się! Za pierwszą książkę Rowling otrzymała mniej więcej cztery tysiące dolarów. Książka przez trzy lata od premiery zarobiła około 480 mln dolarów, sprzedano ją w ponad 35 mln egzemplarzy i przetłumaczono na 35 języków.
Rowling w ciągu 13 lat odwróciła swoje życie o 180 stopni. Jest jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii, właśnie wydała powieść dla dorosłych "Trafny wybór", która potwierdziła jej pisarską klasę. Spełniona zawodowo i także życiowo - znalazła miłość i urodziła dwoje dzieci.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

gFile photo of Bieber posing at the premiere of the documentary Justin Biebers Believe gFile photo of Bieber posing at the premiere of the documentary Justin Biebers Believe" in Los Angeles Fot. MARIO ANZUONI / REUTERS

Talent i siła oddolna

W przypadku Justina Biebera w jego sukcesie spory udział miała mama - Patricia Mallette. Trudno powiedzieć, czy na syna przelała swoje własne niespełnione ambicje, czy po prostu tak mocno w niego wierzyła i wspierała jego dążenia do śpiewania. Justin od dziecka interesował się muzyką - nauczył się grać na perkusji, pianinie, gitarze i trąbce. Filmy z nagranymi na kanapie coverami znanych utworów mama przyszłej gwiazdy wrzucała na YouTube. W jego przypadku determinacja i chęć występowania na scenie oraz siła Internetu doprowadziły go do miejsca, w którym jest teraz. Czy to miejsce dla niego odpowiednie, a kierunek rozwoju słuszny - to już inna sprawa.
Podobną determinacją wykazały się inne gwiazdy, które od dziecka ćwiczyły, żeby osiągnąć sukces - piosenkarze i  sportowcy obydwu płci.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o: