Wielkie gwiazdy chodzącymi reklamami

Monica Bellucci zachwala wodę. Wcześniej inną wodą zachwycała się Cindy Crawford. Sofia Loren od płynów wolała makaron, a Juliette Binoche - bank.
Monica Bellucci Cisowianka Perlage Monica Bellucci Cisowianka Perlage Fot. Jacopo Raule Getty Images

Monika Bellucci wybiera perlage

Zatrudnienie do reklamy Cisowianki Perlage włoskiej aktorki Moniki Bellucci to - jak zapewniają przedstawiciele firmy - część planu ekspansji marki na światowy rynek (woda jest już dostępna w wybranych hotelach i restauracjach także poza Europą).

Monica Bellucci zapewnia w reklamie, że Cisowianka Perlage to "Aqua polacca di qualita superiore" ("Polska woda najwyższej jakości"), a słowa te wypowiada w Portofino nad Morzem Liguryjskim.

W najnowszej kolekcji 5th Avenue, której twarzą ponownie została topmodelka Cindy Crawford, znajdziecie gladiatorki na obcasie, zabudowane sandałki, balerinki i czółenka na koturnie wykonane ze skóry naturalnej W najnowszej kolekcji 5th Avenue, której twarzą ponownie została topmodelka Cindy Crawford, znajdziecie gladiatorki na obcasie, zabudowane sandałki, balerinki i czółenka na koturnie wykonane ze skóry naturalnej Ma. prasowe

Cindy Crawford i jej woda

Kiedy w 2003 roku w telewizji pojawiły się spoty wody Arctic z topmodelką Cindy Crawford w roli głównej - powiało wielkim światem - sesjami na plaży i pozowaniem na limuzynie. Produkcją reklamy kierowała wówczas Rebecca Blacke, która ma w dorobku m.in. produkcję klipów Prince'a.

Reklamę nakręcono 160 km od Los Angeles, a za scenerię posłużyło wyschnięte dno jeziora w Dolinie Antylop z malowniczymi szczytami gór w tle.

Była to jak na tamte czasy największa akcja reklamowa ze światową gwiazdą w roli głównej, a wartość kampanii z 2004 roku oceniono na 10 mln złotych.

Sofia Loren potwierdza: - Naprawdę al dente

W 2002 roku Sofia Loren miała dodać swoją osobą 'włoskości' polskim makaronom Malma. Gwiazda razem z ekipą, która kręciła reklamę zajęła całe piętro hotelu Zamek, przy zamku w Malborku. Plotkowano, że jej jedynym życzeniem było umieszczenie w sypialni łóżka z wodnym materacem.

Zanim jednak Sofia Loren odziana w czerwoną suknię z dużym dekoltem powiedziała pamiętne: - Naprawdę al dente, zastanawiano się nad zatrudnieniem do reklamy śpiewaka operowego Luciano Pavarotti'ego. Dotarcie do aktorki okazało się jednak prostsze, a zgoda na reklamowanie Malmy była poprzedzona degustacją podesłanych jej próbek towaru.

Juliette Binoche dobrze lokuje

Przed kamerą w serii reklam banku Credit Agricole pojawia się Juliette Binoche - za kamerą znana aktorce reżyserka Małgorzata Szumowska i operator Michał Englert. Zatrudnienie francuskiej aktorki (jej babcia urodziła się w Częstochowie) ma sprawić, że bank Credit Agricole stanie się lepiej rozpoznawalny i odpowiednio kojarzony. A powtarzana przez Francuzkę nazwa - oswoić Polaków w jej prawidłowym wypowiadaniu.

Podobno wśród znanych pań, które również brane były pod uwagę jako 'twarze banku' znalazły się również Audrey Tautou czy Sophie Marceau.

Więcej o: