Lena Dunham skończyła 27 lat, a my cieszymy się, że istnieje. Dlaczego?

Nazywana jest głosem swojego pokolenia, a serial "Girls", w którym gra główną rolę (a także reżyseruje, pisze scenariusz i produkuje!) odniósł sukces mimo że nie wpisuje się w kanony kolorowych serii o dziewczynach i Nowym Jorku. Oto 10 powodów, dla których jest fajnie, że Lena Dunham się pojawiła!
Bo wie, że jej ciało jest ok Bo wie, że jej ciało jest ok Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo wie, że jej ciało jest ok

Napisać, że ciało Leny Dunham nie jest doskonałe, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Nie ma ani wagi, ani figury, ani urody modelki, ale taki właśnie wygląd jest dla niej w porządku.

Czuje się z nim na tyle dobrze, że wielokrotnie mogliśmy ją oglądać nago w serialowych scenach - bez wypychania piersi do przodu i wciągania brzucha!

Przeczytaj książkę Leny Dunham "Nie taka dziewczyna". Sprawdź e-booka >>

Bo jest totalną odwrotnością Carrie Bradshaw Bo jest totalną odwrotnością Carrie Bradshaw Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo jest totalną odwrotnością Carrie Bradshaw

Carrie Bradshaw pozostanie ikoną, ale to dobrze, że znalazł się ktoś kto potrafi opowiedzieć o seksie, facetach i kobiecości w bardziej przyziemny sposób.

Hannah nie ma dziesiątek szpilek, ma za to dziesiątki szortów. Jej Mr. Big też jest pokręcony, a ich losy się schodzą i rozchodzą, ale zdecydowanie daleko mu do eleganckiego milionera.

Bo przetrwała dzieciństwo ze swoimi rodzicami Bo przetrwała dzieciństwo ze swoimi rodzicami Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo przetrwała dzieciństwo ze swoimi rodzicami

Carroll Dunham jest malarzem trudniącym się "jawnie seksualnym pop-artem" - jedną z jego prac możecie zobaczyć na obrazku. Mama Leny, Laurie Simmons, także jest artystką. Fotografuje domowe sceny z udziałem... lalek i ich zabawkowych domków.

Bo nie boi się mówić co myśli Bo nie boi się mówić co myśli Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo nie boi się mówić co myśli

Nawet jeśli to co myśli dotyczy akurat osób z pierwszych stron z gazet, z którymi może się później skonfrontować na czerwonym dywanie.

Kiedy usłyszała, że Rihanna i Chris Brown ponownie się schodzą i zobaczyła zdjęcia na portalach społecznościowych, na których palą marihuanę, powiedziała w programie na żywo, że to łamie jej serce, przez co czuje się jakby miała 95 lat.

Przeczytaj książkę Leny Dunham "Nie taka dziewczyna". Sprawdź e-booka >>

Bo nie pozuje Bo nie pozuje Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo nie pozuje

Podczas swojego przemówienia na gali "Kobiety Roku Glamour" Lena nie wytrzymała i zdjęła swoje szpilki, mówiąc z rozbrajającym uśmiechem, że już dłużej w nich nie ustoi. Ile razy miałyście na to ochotę, ale jakoś tak nie wypadało?

Lena Dunham Lena Dunham KRISTIN CALLAHAN - ACEPIXS.COM/KRISTIN CALLAHAN - ACE PICTURES

Bo jest wpływowa

W kwietniu została wyróżniona przez "Time" jako "Ikona" podczas prezentacji listy stu najbardziej wpływowych ludzi świata. Takie samo określenie przyznane zostało także Michelle Obamie i dysydentce Aung San Suu Kyi.

Bo nawet na czerwonym dywanie nie bywa celebrytką Bo nawet na czerwonym dywanie nie bywa celebrytką Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo nawet na czerwonym dywanie nie bywa celebrytką

Jej zachowanie na czerwonym dywanie zawsze budzi uśmiech. Mimo trudnej do przewidzenia sumy figurującej na jej koncie i uznaniu w show biznesie, wciąż docenia okazje do poznania sławnych osób i ekscytuje się przebywaniem w ich obecności dokładnie tak, jak robiłaby to każda "normalna" dziewczyna w jej wieku.

Bo jej feminizm nie jest nadęty Bo jej feminizm nie jest nadęty Kolaż kobieta.gazeta.pl

Bo jej feminizm nie jest nadęty

Choć jest zdeklarowaną feministką, to przyznaje się także do stereotypowo "dziewczyńskich" zachowań. W wywiadzie dla magazynu "Playboy" przyznała: "Jestem najgorsza. Mogę kogoś nienawidzić, potem przespać się z nim raz i już planować nasz ślub".

Bo nie odbiła jej palma Bo nie odbiła jej palma east news

Bo nie odbiła jej palma

Mimo oczywistego sukcesu jej serialu, wciąż mówiąc o współpracy z HBO zaznacza: "Moim największym koszmarem jest, że robię coś, co pozwala im powiedzieć "I właśnie dlatego nie powierza się serialu 25-latce".

Bo już pracuje nad trzecim sezonem Bo już pracuje nad trzecim sezonem "Girls" east news

Bo już pracuje nad trzecim sezonem

To akurat nie wymaga komentarza - po prostu nie możemy się doczekać!

Więcej o:
Komentarze (43)
Lena Dunham skończyła 27 lat, a my cieszymy się, że istnieje. Dlaczego?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bez_przekazu

  Oceniono 77 razy 41

  Super! A ja mam duzy brzuch i male cycki, tez fajnie.

 • a-thomek

  Oceniono 130 razy 28

  "Napisać, że ciało Leny Dunham nie jest doskonałe, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Nie ma ani wagi, ani figury, ani urody modelki, ale taki właśnie wygląd jest dla niej w porządku. Czuje się z nim na tyle dobrze, że wielokrotnie mogliśmy ją oglądać nago w serialowych scenach".

  Myślę, że jest odwrotnie - ona czuje się z nim bardzo, bardzo źle, ale jej sposobem na kompleksy jest ciągłe obnażanie się przed kamerą.

 • Gość: Joanna

  Oceniono 23 razy 23

  "Choć jest zdeklarowaną feministką, to przyznaje się także do stereotypowo "dziewczyńskich" zachowań." Mała uwaga - bycie feministką i bycie stereotypowo "dziewczyńską" w żadnym wypadku nie musi wie wykluczać :)

 • kloceklego

  Oceniono 27 razy 19

  czekam aż pokażecie idolkę dla dziewczyn, która nie chce być idolką dlatego że ma jakiś tam wygląd albo go nie ma. dalej cieszcie się, że istnieje. ja się cieszę, że istnieje woda

 • Gość: archiwistka

  Oceniono 17 razy 9

  Twarz ma na pewno ładniejszą niż "Carrie Bradshaw". Osoba pisząca ten artykuł chyba nie zna się na feminizmie. Nawet na naszym lokalnym rynku jest dużo feministek bardzo dziewczęcych. Warto tu wskazać Sylwię Chutnik. Radykalną, kolorową feministkę, która nie jest wbrew stereotypowi rozpowszechnianemu przez autorkę tekstu, babochłopem.

 • Gość: es

  Oceniono 7 razy 5

  Tylek ma świetny, gdyby nie te syfiaste tatuaże (jak wszystkie tatuaze) byłaby super.

 • Gość: whatever

  Oceniono 8 razy 4

  @sie4mano
  ale wy ludzie jestescie przyziemni, az serce sciska

 • dziodzioslaw

  Oceniono 7 razy 1

  ekshibicjonistka raczej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX