Jak mo¿na przeczytaæ w recenzji autorstwa MyNameIsDeath na portalu FilmWeb.pl, Hotel siedmiu bram to pó³torej godziny piekielnej gehenny. Lucio Fulci, znany jako 'ojciec chrzestny gore' to specjalista od klasycznych horrorów. Na tle innych twórców horrorów: Dario Argento czy Mario Bavy zdaniem MyNameIsDeath wypada jednak s³abo.
Hotel siedmiu bram opowiada historiê nowojorskiej eks modelki Lizy, która dziedziczy zrujnowany pensjonat w Luizjanie. Po serii dziwnych zdarzeñ kobieta zdaje sobie sprawê, ¿e miejsce to jest obci±¿one kl±tw±. Ma racjê, poniewa¿ jej hotel zbudowano na siedmiu bramach prowadz±cych do piek³a.
Wed³ug brytyjskiego magazyny Total Film Odg³osy to trzeci najlepszy horror w historii ¶wiatowego kina. Dziennikarze z Empire nie byli produkcj± a¿ tak zachwyceni, umiejscawiaj±c j± nieco dalej w rankingu bo w¶ród piêciuset najlepszych filmów grozy.
Jak czytamy w recenzji filmu autorstwa Tomasza_P zamieszczonej na FilmWeb.pl: M³oda i utalentowana dziewczyna o imieniu Susy, wyrusza w podró¿ do Freiburga, aby zacz±æ naukê w s³ynnej szkole baletowej. W trakcie jej pobytu atmosfera staje siê co najmniej niepokoj±ca - ma miejsce mrocznie ubarwiony wachlarz zagadkowych zdarzeñ, pocz±wszy od okrutnego, perwersyjnego morderstwa jednej z uczennic, poprzez atak odra¿aj±cych larw na internat, skoñczywszy za¶ na przenikliwych i nieprzyjaznych spojrzeniach ponurych pracowników szko³y. W powietrzu zdaje siê wisieæ co¶ z³ego.
Re¿yserem Suspirii jest Dario Argento, re¿yser i scenarzysta specjalizuj±cy siê zw³aszcza w horrorach z gatunku giallo (krwawe krymina³y z zawik³an± intryg±, w których morderca nosi czarne rêkawiczki).
Jak pisze na forum FilmWeb.pl u¿ytkownik Caligula: Mroczny instynkt to historia m³odego Francesco - dziedzica rodzinnego maj±tku, którego jedynym prawdziwym hobby jest wypychanie zwierz±t. Ch³opak mieszka w ogromnej, gotyckiej posiad³o¶ci ze sw± niañk± z czasów dzieciñstwa. Apodyktyczna Iris umiejêtnie steruje podopiecznym, nieustannie marz±c o przejêciu ca³kowitej w³adzy nad jego fortun±. Na drodze do spe³nienia tych marzeñ stoi ukochana Francesca, Anna. Dziewczyna, najprawdopodobniej przy sporym udziale knowañ s³u¿±cej, zapada na ¶mierteln± chorobê i umiera. Pogr±¿ony w rozpaczy Francesco wykrada jej cia³o z grobu i preparuje, aby na zawsze zachowa³o swój powab i urodê. Przypadek sprawia jednak ¿e ¶wiadkiem jego poczynañ staje siê m³oda autostopowiczka. Ch³opak morduje j±, aby zachowaæ w tajemnicy swój proceder, a w pozbyciu siê zw³ok pomaga mu przebieg³a i pozbawiona skrupu³ów Iris. Jak siê oka¿e, to dopiero pocz±tek krwawych i budz±cych grozê wydarzeñ...
Operacja strach rozgrywa siê na pocz±tku XX wieku. Do ma³ej górskiej wioski przybywa dr Paul Eswai. Zaproszony przez inspektora policji bada cia³o zmar³ej kilka dni wcze¶niej kobiety. Podczas autopsji znajduje w jej sercu monetê. Znalezisko ma zwi±zek z kl±tw±, w któr± wierz± wszyscy mieszkañcy wioski. Okazuje siê, ¿e osadê nawiedza duch ma³ej dziewczynki.
Re¿yser Operacji strach - Mario Bava - pisa³ tak¿e scenariusze, stawa³ za kamer± i odpowiada³ za efekty specjalne w wiêkszo¶ci swoich filmów.
W Ameryce Po³udniowej ginie trójka reporta¿ystów, którzy mieli krêciæ dokument o jej 'dzikich mieszkañcach'. Profesor Monroe rusza ich ¶ladami by zbadaæ tajemnicze okoliczno¶ci stoj±ca za tym znikniêciem. Dociera do wioski tubylców-kanibali i znajduje zw³oki cz³onków ekipy. Do Nowego Jorku zabiera nakrêcone ta¶my i odkrywa przera¿aj±c± prawdê.
Film wskazywany jest jako g³ówna inspiracja innego udaj±cego dokument horroru - filmu "The Blair Witch Project".
Jak pisze na stronie FilmWeb.pl u¿ytkownik Caligula: Cannibal Holocaust w re¿yserii Ruggero Deodato to jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii. Do dzi¶ zakazany w wielu krajach, wci±¿ wzbudza oburzenie faktem, i¿ przedstawione w nim zabójstwa zwierz±t mia³y miejsce naprawdê. Z tego powodu re¿yser po premierze zosta³ postawiony w stan oskar¿enia. Istnia³o równie¿ podejrzenie, jakoby na planie mieli gin±æ ludzie, jednak w±tpliwo¶ci w tej kwestii uda³o siê wkrótce rozwiaæ. Ca³y ten szum dopomóg³ jedynie w zdobyciu przez dzie³o W³ocha ogromnej popularno¶ci, przede wszystkim w¶ród mi³o¶ników kina gore, i zaowocowa³ wieloma podobnymi filmami.
Zdaniem Caliguli: Film przygniata swym ciê¿arem, nie przynosi niezdrowej podniety, a psuje dobre samopoczucie odbiorcy, co sprawia, ¿e zagl±da on w bardziej mroczne rejony ludzkiej egzystencji zdominowane przez arogancjê, konsumpcjonizm, zaspokajanie egoistycznych przyjemno¶ci. To nie film do obejrzenia z dziewczyn±, która 'boi siê horrorów'. To kopniak wymierzony w nad¿art± bezmy¶lno¶ci± facjatê zadowolonego z siebie wspó³czesnego lekkoducha - everymana. Nie podoba siê? I dobrze. Bo wcale nie ma siê podobaæ.