Mezoterapia skóry głowy - i włos ci z głowy nie spadnie

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Typów łysienia również jest kilka. Postanowiłyśmy przetestować różne rodzaje mezoterapii igłowej skóry głowy i dowiedzieć się która metoda jest najbardziej bolesna i daje szybkie efekty.
kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl kolaż kobieta.gazeta.pl

Mezoterapia - co to i po co?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który polega na powierzchownym ostrzyknięciu skóry głowy za pomocą strzykawki lub pistoletu, przy użyciu substancji pobudzających wzrost mieszków włosowych. Mezoterapia ma pobudzić mieszki do wzrostu, wzmacnia je i zapobiega wypadaniu włosów. Zabiegi polecane są przede wszystkim osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem, ale może mieć także charakter profilaktyczny.

Mezoterapia to seria drobnych nakłuć skóry głowy wykonanych specjalnie dopasowaną do zabiegu igłą. Głębokość wkucia oraz grubość igły nie jest uzależniona od typu łysienia. Zabieg więc nadaje się dla każdego, bez względu na płeć i rodzaj problemu. Nie powinniśmy traktować jednak mezoterapii tylko jako ostateczności. Możemy potraktować taki zabieg również jako rewitalizację, chcąc poprawić gęstość i blask włosów. Dzięki regularnym zabiegom możemy doprowadzić do tego, że włosy będą gęstsze, grubsze i mocniejsze. Z każdym kolejnym zabiegiem efekty będą coraz lepsze.

Efekty stosowania mezoterapii są bardzo dobre już po pierwszych zabiegach, ale lekarz decyduje o doborze kuracji i jej długości. Zazwyczaj stosuje się intensywne kuracje miesięczne (2-3 razy w miesiącu), a następnie co kilka miesięcy zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego. Czas trwania terapii zależy przede wszystkim od kondycji naszych włosów.

dr Robert Chmielewskidr Robert Chmielewski

O mezoterapii opowiedział doktor Robert Chmielewski - chirurg, specjalista medycyny estetycznej, członek sekcji medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, wykładowca w Europejskim Centrum Szkoleniowym Anti-Aging. Dr Chmielewski specjalizuje się w medycynie estetycznej oraz anti-aging. Jest autorem innowacyjnych metod terapeutycznych pozwalających na uzyskanie skutecznych,ale naturalnych efektów odmładzania. Jako pierwszy w Polsce zaprezentował pacjentom możliwości nieoperacyjnego liftingu przy wykorzystaniu zabiegu Ultherapy.

Archiwum własne Archiwum własne Archiwum własne

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem jest to zabieg wykonywany na skórze głowy stwarzający odpowiednie warunki, aby nasz organizm pomógł sam sobie, sam się zregenerował. Osocze bogatopłytkowe, znajdujące się we krwi, zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę i mieszki włosowe do regeneracji.

Najpierw pobiera się krew od pacjenta i umieszcza ją w specjalnej probówce. Ilość krwi zależna jest od koncentracji osocza bogatopłytkowego. Można wytworzyć 3-,6- i 9-krotne skoncentrowanie osocza, odpowiednią dla pacjenta koncentrację wybiera lekarz. W Medycynie Urody miałam wykonany zabieg o 9-krotnym skoncentrowaniu osocza. W takim wypadku pobierana jest największa ilość krwi - około 50 mililitrów. Kiedy krew już zostaje umieszczona w probówce następnie wkłada się ją do wirówki, w której przez 15 minut wirując, erytrocyty i leukocyty oddzielają się od osocza zawierającego płytki krwi. Są  one najważniejsze w zabiegu. W probówce powstają charakterystyczne warstwy. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę głowy. Wcześniej zostało wstrzyknięte znieczulenie więc zabieg był praktycznie bezbolesny. Pani Doktor podała osocze jedynie w kilku miejscach na całej głowie, żeby nie stracić ani kropli cennego płynu.

Druga warstwa odwirowana w probówce to osocze ubogopłytkowe, które zostało rozlane na mojej głowie dla wzmocnienia cebulek włosów. Na samym dole strzykawki zostają czerwone krwinki i niezbyt cenne elementy krwi, które razem mają konsystencję błota - tej warstwy nie wykorzystuje się w zabiegu.

Zabieg ten ma efekty długofalowe. Wypadanie włosów dosyć szybko ustępuje, a włosy wzmacniają się z każdym miesiącem. Zabieg ten jest uznawany za najbardziej skuteczny. Jego ogromnym plusem jest to, że nie wywołuje uczuleń i w zależności od koncentracji wykonuje się go stosunkowo rzadko. Przy 3-krotnym skoncentrowaniu 2 razy w miesiącu, 6-krotnym raz na 3 miesiące, a 9-krotny dwa razu do roku. Ważne jest, aby dokładnie dopytać o koncentrację osocza.

Cena zabiegu: W zależności od koncentracji od 950 zł

Dermaheal HL

Dermaheal czyli mezoterapia biomimetyczna inaczej peptydowa. Jest to produkt w skład, którego wchodzi 56 aktywnych składników, unikalny zestaw komponentów, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy. Peptydy biomimetyczne to uzyskiwane syntetycznie krótkie łańcuchy aminokwasów identyczne z czynnikami wzrostu znajdującymi się w naszej skórze. Peptydy to prawdziwy hit nowoczesnych produktów kosmetycznych, dostarczane bezpośrednio do skóry podejmują pracę - stymulując proliferację komórek włosowych. Wykazują działania stymulująco - odżywcze na komórki skóry głowy, wzmacniają i odbudowują cebulki włosowe, co w efekcie doprowadza do zatrzymania procesu wypadania włosów, a następnie do odzyskania przez nie gęstości i zdrowego blasku. Po zabiegu rekomendujemy wspieranie kuracji domową terapią dermokosmetykami z serii Dermaheal (szampon, odżywka i serum). Zaleca się przeprowadzenie całej kuracji, w odstępach co ok. 3-4 tygodnie (o dokładnej kuracji decyduje indywidualnie lekarz), a następnie kilku sesji podtrzymujących efekt.

Wrażenia po zabiegu:

Od kilku lat moje włosy są matowe i wypadają, czasami w naprawdę dużych ilościach. Zdecydowałam się na zabieg bo już nie miałam pomysłu w jaki inny sposób mogę ratować moje włosy. Zabieg został wykonany w rclinic przez dr Chmielewskiego. Trwał nie dłużej niż 3 minuty. Szybkimi ruchami doktor wprowadził preparat za pomocą strzykawki kłując dosyć gęsto. Zabieg był odczuwalny jednak w związku z tym, że doktor wykonał to z wprawą i szybko, nie był bardzo nieprzyjemny. Niespodzianka za to czekała mnie następnego dnia. Włosy nagle stały się lśniące! Efekt był niewiarygodny. Zaczęłam również stosować kosmetyki Dermaheal i już wiem, że nie szybko zacznę stosować inne. Włosy pozostają lśniące i mniej wypada przy czesaniu i myciu. Lubię eksperymentować z kosmetykami i jednak jeszcze nigdy efekt nie był tak widoczny. Ciekawa jestem efektu po serii zabiegów.

 

Dermaheal/kolaż kobieta.gazeta.plDermaheal/kolaż kobieta.gazeta.pl

Cena zabiegu zaczyna się od 500 zł

Materiały partnera Materiały partnera Materiały partnera

Hair plus

Zabieg wykonany był w Klinice Ambroziak. Do skóry głowy podany był również koktajl witaminowy, podobny do preparatu Dermaheal HL, niestety efekt nie był tak spektakularny. Ja nie zauważyłam natychmiastowego efektu od razu po zabiegu. Muszę zaznaczyć jednak, że zabieg musi być wykonywany w serii więc możliwe, że po kilku zabiegach efekt będzie lepszy. Najlepiej wykonywać 1 zabieg na tydzień przez okres 2 miesięcy w fazie uderzeniowej, a w drugiej fazie - pielęgnacyjnej 1 zabieg na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.

Sam zabieg wykonywany był pistoletem z cienką igłą. Wkłucia wykonywane były bardzo gęsto, mniej więcej co pół centymetra, na całej głowie.

Nakłucia były odczuwalne najbardziej przy skroniach, gdzie mamy bardzo delikatną skórę. Ogólnie ból był do zniesienia, pani doktor podała małą dawkę preparatu (mniej więcej połowę strzykawki), a nakłucia wykonywane były bardzo gęsto, aby dodatkowo wykonać uszkodzenia mechaniczne w skórze. Miało to spowodować doprowadzenie do skóry głowy większej ilości krwi, a wraz z nią substancji odżywczych i czynników wzrostu.

 

dr m. Aleksandra Gołębiowskadr Aleksandra Gołębiowska

 

Zabieg wykonała doktor Aleksandra Gołębiowska, specjalista II stopnia dermatolog - wenerolog.

Cena zabiegu: 450 zł

Archiwum własne Archiwum własne Archiwum własne

Regeneris

W Klinice Estivance w Warszawie został wykonany zabieg Regeneris, a więc 2-3-krotnie skoncentrowana mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Podobnie jak wcześniejsza mezoterapia osoczem, Regeneris polega na pobraniu krwi, odwirowaniu jej i wprowadzeniu w skórę głowy. W probówce były dwie warstwy jedna - osocze - podana została w skórę, a druga - krwinki czerwone - wyrzucona. Plusem zabiegu jest to, że materiału jest dużo. Z mojej probówki krwi zostały podane aż cztery strzykawki, w przypadku syntetycznych preparatów jest to zwykle jedna mała strzykawka.

Zabieg został wykonany bez znieczulenia na całej głowie miejsce przy miejscu. Nie mogę powiedzieć, że był to zabieg bezbolesny. Mi najbardziej przeszkadzało uczucie rozpierania przez mniej więcej godzinę - dwie po zabiegu.

Po mezoterapii najlepiej nie myć głowy przynajmniej do końca dnia. Materiał, który został podany musi się dobrze wchłonąć. Szkoda, żeby osocze i komórki macierzyste stymulujące mieszki włosowe do wzrostu zostały zwyczajnie zmyte. Od razu po zabiegu nie zauważyłam nadzwyczajnego lśnienia włosów. Obecnie jestem po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu, a włosów wypada mniej i zdecydowanie wolniej się przetłuszczają. Zabieg nadaje się świetnie więc dla osób, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami.

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym świetnie nadają się również dla osób, które cierpią z powodu różnych rodzajów łysienia także plackowatego i łysienia na podłożu hormonalnym.

Cena zabiegu Regeneris: 700 zł

Więcej o: