Najlepsze zakupowe ulice na świecie

Te ulice to świątynie wielkiej mody. Największe marki, najsłynniejsze nazwiska i ceny, od których może zakręcić się w głowie. Mimo to będąc w Nowym Jorku, Paryżu, Los Angeles, Tokio czy Mediolanie koniecznie trzeba je odwiedzić. Nawet jeśli nic nie kupisz, to zobaczysz bajkowe witryny, które bardzo często przypominają małe dzieła sztuki.
Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Fifth Avenue, Nowy Jork, USA

Fifth Avenue, Nowy Jork, USA

Piątą Aleję znajdziemy na Manhattanie, najbardziej luksusowej dzielnicy Nowego Jorku. Jest naszpikowana bardzo drogimi sklepami oraz butikami sygnowanymi nazwiskami wielkich projektantów. Jest także znana ze spektakularnych sklepowych witryn, które warto zobaczyć szczególnie w okolicach Bożego Narodzenia.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieFlagowy sklep Apple usytuowany na Piątej Alei

W 2008 roku Piąta Aleja znalazła się na szczycie rankingu najdroższych ulic świata według magazyny Forbes. To tutaj kupimy torebkę Louis Vuitton, biżuterię Tiffany & Co czy szpilki Bottega Veneta. Na Piątej Alei mieści się także jeden z najczęściej fotografowanych budynków świata - flagowy sklep marki Apple. Ta niezwykła, zabytkowa aleja to nie tylko mekka ekskluzywnych sklepów, tutaj znajdują się słynne parki, zabytki i muzea, m.in. Muzeum Miasta Nowy Jork, Empire State Building - wieżowiec, który jest symbolem amerykańskiej metropolii czy osławiona Nowojorska Biblioteka Publiczna.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieSklep Tiffany & Co przy Piątej Alei. Pamiętacie to miejsce ze słynnego "Śniadania u Tiffaniego"?

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Rodeo Drive, Beverly Hills, USA

Rodeo Drive, Beverly Hills, USA

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, gdzie robią zakupy słynne gwiazdy, mieszkające na wzgórzach Hollywood, to już śpieszymy z odpowiedzią! To Rodeo Drive - najsłynniejsza ulica Bevely Hills, synonim luksusu i bogactwa. Na zamożnych klientów czekają butiki Louis Vuitton, Chanel, Hermes, Yves Saint-Laurent, Fendi czy Burberry.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieButik Dolce&Gabbana na Rodeo Drive

W 1968 roku swój sklep otworzył tu Gucci. Od tego momentu ulica powoli ewaluowała ku temu czym jest dzisiaj. Obecnie to zakupowy raj, który był tłem m.in. dla filmu "Pretty Woman". W 2003 roku została zainaugurowana wystawa Rodeo Drive Walk of Style. Od tej pory wzdłuż słynnej alei podziwiać możemy tablice, którymi uhonorowywane są słynne ikony mody i stylu.

Butik Dolce&Gabbana na Rodeo DriveRodeo Drive

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Bahnhofstrasse, Zurich, Szwajacaria

Bahnhofstrasse, Zurich, Szwajacaria

Bahnhofstrasse jest główną ulicą Zurichu oraz jedną z najdroższych i najbardziej luksusowych alei na świecie. Uroku dodają jej ciągnące się na całej długości drzewa. Na Bahnhofstrasse znajdziemy butiki znanych projektantów, a także te ze słynnymi szwajcarskimi zegarkami oraz biżuterią.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieBahnhofstrasse

W 2011 roku Bahnhofstrasse została uznana za najdroższą ulicę w Europie oraz trzecią najdroższą ulicą świata pod względem cen nieruchomości. Tutaj swoje butiki mają Dior, Chanel, Cartier, ale także znana szwedzka sieciówka H&M. Dzięki temu, że Bahnhofstrasse została wyłączona z ruchu samochodowego to również idealne miejsce na spacer.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieButik Cartier na Bahnhofstrasse

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Avenue Montaigne, Paryż, Francja

Avenue Montaigne, Paryż, Francja

Ta aleja jest ulokowana w 8 dzielnicy Paryża. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy taki marek jak Louis Vuitton, Dior, Chanel, Fendi, Valentino czy Ralph Lauren. Tam też swoją siedzibę ma słynny jubiler Bulgari.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieButik Versace przy Avenue Montaigne

Nazwa ulicy pochodzi od nazwiska słynnego francuskiego pisarza, który tworzył w czasach renesansu, Michela de Montaigne. W porównaniu do Champs Elysees, czyli kolejnej bardzo znanej zakupowej ulicy Paryża, Avenue Montaigne jest bardziej ekskluzywna, a znajdujące się tu butiki są jeszcze bardziej luksusowe. Co ciekawe przy Avenue Montaigne swój apartament miała słynna niemiecka aktorka i ikona stylu Marlene Dietrich.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieWnętrze butiku Chanel przy Avenue Montaigne

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Ginza, Tokio, Japonia

Ginza, Tokio, Japonia

Gizna to luksusowa tokijska dzielnica. To tam ulokowane są liczne domy towarowe, ekskluzywne butiki, restauracje i kawiarnie. Ginza to jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. Wrażenie robi szczególnie nocą.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieDzielnica Ginza w sobotnie popołudnie

Jeden metr kwadratowy gruntu w centrum tej dzielnicy jest warty ponad 10 milionów jenów, czyli prawie 300 tysięcy złotych! Większość sklepów znajdujących się przy ulicach Ginza jest otwarta 7 dni w tygodniu. Najlepiej jednak robić tam zakupy w weekend w godzinach popołudniowych, kiedy to jej główne ulice są całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego. Jakie marki znajdziemy w tej centralnej części Tokio? M.in. Bulgari, Chanel, Cartier czy Burberry.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieGinza

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Via Monte Napoleone, Mediolan, Włochy

Via Monte Napoleone, Mediolan, Włochy

Na tej ulicy znajdziemy butiki wszystkich liczących się na świecie projektantów, a młodzi, którzy dopiero zaczynają, marzą aby kiedyś zaprezentować tam swoje kolekcje. Jedno z najbardziej prestiżowych miejsc na świcie i jedna z najbardziej eleganckich ulic w Europie.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieButik Channel przy Via Monte Napoleone

Renomę i status jednego z najbardziej modnych miejsc na świecie Via Monte Napoleone zyskało po II wojnie światowej. Tutaj znajdują się butiki takich projektantów jak: Valentino i Alberta Ferretti. Poza tym na Via Monte Napoleone możemy oczywiście kupić słynne włoskie skórzane buty i torebki. Co ciekawe na tej ulicy mieści się jedna z najstarszych włoskich kawiarni - Caffe Cova.

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Via Monte Napoleone

Stroget, Kopenhaga, Dania Stroget, Kopenhaga, Dania Najlepsze zakupowe ulice na świecie

Stroget, Kopenhaga, Dania

Stroget znajduje się w centrum Kopenhagi i jest to najdłuższą pieszą strefą w Europie. Wiele luksusowych i bardzo drogich butików jest usytuowanych wzdłuż 6 ulic, które składają się na Stroget. To także jedna z największych atrakcji turystycznych w mieście.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieStroget

Na ulicach Stroget możemy kupić m.in. słynne torebki Hermes, koszulę Gucci czy płaszcz od Burberry. To synonim luksusu i dobrego smaku, a do tego świetny przykład dla innych europejskich miast. Od lat 60. XX wieku ulice Stroget są wyłączone dla ruchu samochodowego, dzięki czemu Dania może się poszczycić najdłuższym handlowym deptakiem w Europie.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieSklep Gucci na Stroget

Najlepsze zakupowe ulice na świecie Najlepsze zakupowe ulice na świecie Oxford Street, Londyn, Wielka Brytania

Oxford Street, Londyn, Wielka Brytania

Londyńska Oxford Street to jedna z najsłynniejszych ulic świata. Znajdziemy na niej ponad 300 butików. Swoje flagowe sklepy mają tam m.in. Debenhams czy Topshop. Każdego roku, w okolicach Bożego Narodzenia ulica ta jest dekorowana milionem światełek, które tworzą niepowtarzalny klimat.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieTopshop na Oxford Street

W przeciwieństwie do poprzednich ulic, ta londyńska nie jest aż tak luksusowa i wytworna. Marki, które mają tam swoje sklepy są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika, a ceny nie ścinają z nóg. Nie zmienia to jednak faktu, że Oxford Street to jedno z najsłynniejszych zakupowych miejsc na świecie i idealne punkt dla osób kochających modę.

Najlepsze zakupowe ulice na świecieOxford Street nocą