Mały bukiecik kwiatów, czekoladki... 8 dawnych zwyczajów randkowych, które powinny powrócić

Ucałowanie ręki na powitanie, romantyczne listy, szarmanckie gesty... randki w dawnych czasach miały naprawdę wyjątkowy klimat. Za jakimi zwyczajami tęsknimy najbardziej?
randka, para, miłość randka, para, miłość Fot. Shutterstock

Pragniemy dżentelmenów!

Nie potrafimy zrozumieć z jakiego powodu dobre maniery odchodzą w niepamięć, a znalezienie prawdziwego dżentelmena zaczyna graniczyć z cudem. Eleganckie maniery doceni przecież każda kobieta! Takie oczywistości jak otwieranie drzwi od samochodu, przepuszczanie przy wejściu czy odprowadzenie do domu okazują się być niezwykłą trudnością. A szkoda! Chciałoby się jedynie zaśpiewać za Danutą Rinn - "Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy...".

para, randka para, randka Fot. Pinterest

Drobny upominek na pierwszą randkę

Mały bukiecik kwiatów, czekoladki lub innego rodzaju drobny upominek to piękny zwyczaj niegdyś praktykowany na pierwszych randkach. Taki prosty, miły gest pokazuje, że mężczyźnie zależy, a my czujemy się docenione. Naprawdę tak mało potrzeba, żeby zrobić dobre wrażenie!

randka randka Fot. Shutterstock

Zaproszenie na PRAWDZIWĄ randkę

Byłoby miło raz na jakiś czas usłyszeć prawdziwe zaproszenie na randkę zamiast banalnego "może gdzieś wyskoczymy", albo "chciałabyś gdzieś razem wyjść?". Może być jeszcze gorzej - gdy taką wiadomość dostajemy w sms-ie... Odrobina wysiłku nigdy nie zaszkodzi.

retro retro Fot. Pinterest

Sukienka na pierwszą randkę

Nie chodzi o to, by się wystroić, a po prostu się postarać. Kiedyś wiele kobiet miało strój zarezerwowany tylko na randkę, czekający na specjalną okazję. Dziś w biegu najczęściej sięgamy po ulubione spodnie lub pierwszą z brzegu sukienkę. A przecież wyjątkowa sukienka czy bluzka zawsze dodaje pewności siebie, łatwiej nam zrobić dobre wrażenie. A jeśli dobrze trafimy - z taką sukienką będziemy mieć tylko miłe wspomnienia!

mad men mad men Fot. kadr z serialu "Mad Men"

Z daleka od telefonu

Telefon na randce? Dla nas brzmi to jak nieporozumienie, ale niestety to całkiem powszechny zwyczaj. Dawne randki tym bardziej wydają się być wyjątkowe - para jest ze sobą sam nam sam, bez Facebooka, Twittera, pisania smsów. Kilka godzin bez Internetu chyba nie jest aż tak dużym wysiłkiem? A przecież warto się poświęcić!

romantyczna para romantyczna para Fot. Pinterest

Romantyczny liścik?

Zazdrościmy kobietom z dawnych lat, które były obsypywane romantycznymi listami. Tradycyjna walentynka, krótki wiersz napisany samodzielnie, własnoręcznie wykonana niespodzianka to naprawdę urocze gesty. Tak, zdecydowanie tęsknimy za odrobiną romantyzmu.

miłość od pierwszego wejrzenia miłość od pierwszego wejrzenia Fot. Shutterstock

Ucałowanie ręki

Chyba nie ma lepszego sposobu na zauroczenie kobiety niż ucałowanie ręki na powitanie. Szarmancki mężczyzna to niestety gatunek praktycznie wymarły. A szkoda, bo takie ujmujące gesty to kilka dodatkowych punktów już na starcie!

randka randka Fot. Shutterstock

Niepodzielna uwaga

Okazywanie zainteresowania drugiej osobie, prawdziwe słuchanie tego co mówi bez spoglądanie na zegarek, życzliwość w rozmowie - każdy pragnie traktowania z szacunkiem. To wspaniałe uczucie, gdy czujemy, że nasz partner jest "obecny naprawdę". Mężczyźni zdecydowanie za rzadko okazują zafascynowanie partnerką - błąd, uwiedzie to każdą z nas!

Więcej o: