Prezent na Dzień Matki - o czym naprawdę marzą mamy?

Zbliża się 26 maja i szukanie pomysłów na prezent na Dzień Matki. Postanowiłyśmy zapytać mamy o to, co tak naprawdę chciałyby dostać z okazji swojego święta. Oprócz laurek, całusów i prostych gestów miłości, pojawiły się marzenia o SPA i drogich kobiecych dodatkach. Materializm i wymysły? Nie. Pod tymi "zachciankami" kryją się prawdziwe potrzeby mam.
Prezent na Dzień Matki Prezent na Dzień Matki Fot. Staffage via: kaboompics.com

Prezent na Dzień Matki - o tym naprawdę marzymy

Jakie prezenty na Dzień Matki pierwsze przychodzą nam do głowy? Biżuteria, perfumy, kosmetyki, książki i muzyka. A gdyby tak zapomnieć o matczynej wyrozumiałości i zapytać ją o to, o czym naprawdę marzy?

Na początku mamy były onieśmielone tym szczerym pytaniem. "Co tak naprawdę chciałabym dostać na Dzień Matki? To zależy od podejścia" - zaczynały wymijająco - "To zależy od wieku dziecka".
Pierwsza wyłamała się Małgosia: "Wymieniać wszystko?"
No i się zaczęło!

Prezent na Dzień Matki Prezent na Dzień Matki Fot. Karolina Grabowska, Staffage via: kaboompics.com

Dzień bez obowiązków dla młodej mamy

Najpierw rozmarzyła się Gosia - "Dzień w SPA (full opcja)"!
Do tego samego życzenia, inna młoda mama - Maria, dodała kolację w dobrej restauracji. Oczywiście dopiero kiedy jej dziecko skończy 18 lat. Tego samego momentu wyczekuje Monika. "Pomarzyć dobra rzecz" - kwituje.
"Wezmę pieniądze!" - żartuje Karolina, a rozmowa w końcu rozmowa wkracza na ten poziom abstrakcji, o który nam chodziło. Na liście wymarzonych prezentów na Dzień Marki pojawia się Ferrari.

Materializm powiedzą złośliwi. Oczywistym jest jednak, że to nie o ten rodzaj luksusu chodzi mamom. Przynajmniej tym spośród nich, które przy opiece nad swoimi pociechami pracy i stresu mają w bród . Często łącząc domowe obowiązki z karierą i obciążeniem związanym z zarabianiem na utrzymanie rodziny. "Dzień wolny od obowiązków" - życzenie kolejnej mamy tłumaczy problem. Matki potrzebują odpoczynku i wsparcia. Karta podarunkowa na dowolny zabieg w SPA lub salonie urody symbolizuje tę potrzebę. To zaledwie ale i tak, żadna zapracowana kobieta nim nie pogardzi. Co z mamami dorosłych dzieci?

"Bilet" do SPA - o takim prezencie marzy większość młodych matek

Prezenty na Dzień MatkiFot. Shutterstock.com

Prezent na Dzień Matki Prezent na Dzień Matki Fot. Ryan McGuire

Prezenty od dorosłych dzieci

Sorbet truskawkowy to życzenie Oli. "Uścisk z rana, buziak i niespodzianka po pracy albo wspólne wyjście na lody". Taką receptę na idealny Dzień Matki ma Kasia. Co z mamami, które odchowały już swoje pociechy, a realizacja takich planów z dorosłymi już dziećmi nie jest możliwa? W ich przypadku na szczerość nie trzeba nalegać długo. "Ja chciałabym wnuki." - przyznaje otwarcie Anna i dodaje - "I żeby córka wróciła do Warszawy. Właściwie jedno wynika z drugiego, bo chciałabym, żeby i wnuki były blisko".

Pomysł na zabawny prezent na Dzień Matki:

Prezenty na Dzień MatkiMamy wiedzą, że kiedyś w końcu przyznamy im rację... (Fot. Pracownia Faramuszka, DaWanda.com)

Okazuje się, że mamom po czterdziestce czasem potrzebne jest po prostu przyznanie im racji. Ważne jest też docenienie ich matczynych trudów i proste słowo "dziękuję". Jak inaczej je wyrazić? Obecnością albo imprezą niespodzianką w gronie najbliższych. Sprawdzi się też zabawna drobnostka.

Jak podziękować mamie, a przy okazji poprawić jej humor? Sprawdzi się Order dla Najlepszej Mamy w Województwie:

DaWanda.comFot. PanLis, DaWanda.com

Prezent na Dzień Matki Prezent na Dzień Matki Fot. Karolina Grabowska, Staffage via: kaboompics.com

Praktyczny poradnik prezentowy

Co jeszcze możemy podarować mamie? Modna biżuteria, droższy kosmetyk lub kobiecy dodatek to drobiazgi, dzięki którym mama poczuje się wyjątkowa i piękna jako kobieta. Pamiętajmy jednak o tym, że nie mniej "kobiecym" prezentem będzie też dobra książka, płyta albo bilet do teatru.

Kasia (ta, od Ferrari) w prezencie na Dzień Matki zażyczyła sobie "Kapelusz cały w czereśniach" Oriany Fallaci. Jeśli nie wiesz, co lubi czytać twoja mama, na pewno sprawdzi się biografia (na przykład świetnie napisana książka "Czarny Anioł. O Ewie Demarczyk"), nostalgiczny reportaż o polskiej modzie PRL "To nie są moje wielbłądy" lub po prostu nowość wydawnicza.

Więcej o: