Dzień Ojca już 23 czerwca: oto 8 pomysłów na prezenty, dzięki którym Twój tata zaoszczędzi

"Wszystko mam", "nic nie kupuj", "niczego nie potrzebuję", a najczęściej - "dziecko, po co wydawać na mnie pieniądze" - też doskonale znacie te tłumaczenia? Ojcowie są najprawdopodobniej najtrudniejszymi osobami do obdarowywania. Do kupna prezentu na Dzień Ojca warto więc podejść w sposób kreatywny - oto propozycje prezentów, dzięki którym tata zaoszczędzi.
karta podarunkowa karta podarunkowa Fot. Shutterstock

Bon do ulubionego sklepu

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Wszystkie dobrze wiemy jak ciężko jest zaciągnąć tatę na zakupy, a jeśli już nam się uda - jak ciężko jest nakłonić go do kupna czegoś nowego. Kiedy podarujesz mu bon będzie miał powód, żeby wreszcie odświeżyć swoją garderobę. A przecież zakupy bez konieczności wydawania pieniędzy to czysta przyjemność (nawet dla taty!).

Bon zakupowy kupicie w każdej sieciówce (np. Reserved, Zara, H&M). Zazwyczaj możecie sami wybrać kwotę wartości karty. Są one ważne przez około rok, a nawet dłużej.

golarka golarka Fot. mat. prasowe / Braun

Golarka

Tym razem propozycja bardziej praktyczna. Golarka wykluczy wydatek na jednorazowe maszynki, które trzeba kupować bez końca. Ponadto będzie prezentem, który starczy na długie lata.

Golarka Braun Waterflex (około 400 zł)

Piwo to nieodłączny element polskiego grilla Piwo to nieodłączny element polskiego grilla Fot. Shutterstock

Zapas piwa

Duży zapas ulubionego trunku taty to z pewnością strzał w dziesiątkę. Trudno sobie przecież wyobrazić faceta, który nie ucieszyłby się na widok zgrzewki piwa!

Sześciopak piwa to koszt około 20 złotych, skrzynka 24 piw to wydatek około 80 złotych.

e-book e-book Fot. Shutterstock

Czytnik e-booków

Jeśli Twój tata czyta dużo książek pomyśl o zaproponowaniu mu bardziej nowatorskiego i oszczędniejszego rozwiązania jakim są czytniki e-booków. Książki w wersjach elektronicznych są o wiele tańsze i nie zajmują tyle miejsca co ich papierowe odpowiedniki. Z e-booków korzystają już nie tylko ludzie młodzi, może i Twój tata da się przekonać?

Ceny czytników wahają się w granicach 150-300 złotych. Oto przykładowe modele:
Czytnik ebooków KINDLE 7 Touch - około 280 zł
Czytnik ebooków LARK FreeBook 6.1 - około 200 zł

torba na siłownię torba na siłownię Fot. Shutterstock

Karnet na siłownię

Może ma problemy ze zdrowiem i lekarz zalecił mu ruch? Albo od dłuższego czasu mówi, że zacznie ćwiczyć, ale nie potrafi wcielić planów w życie? A może po prostu szkoda mu pieniędzy na karnet? Podaruj tacie na próbę jednomiesięczny karnet na siłownię lub basen w trosce o jego zdrowie. Bardzo możliwe, że dzięki Tobie pozna nowe hobby i  z chęcią sam kupi wejściówkę na kolejny miesiąc.

Miesięczny koszt karnetu to około 100-150 złotych. Warto jednak szukać zniżek (np. na groupon.pl bądź kodyrabatowe.pl)

gazety gazety Fot. Shutterstock

Prenumerata

Zapewne Twój tata ma ulubiony dziennik bądź czasopismo, które kupuje od lat. Skoro to i tak jego stały wydatek na pewno ucieszy się kiedy zamówisz dla niego prenumeratę.

Pamiętaj, że możesz wybrać dowolną długość prenumeraty (np. pół roku) bądź zdecydować się na wersję internetową czasopisma, która zazwyczaj jest dużo tańsza.

kawiarka kawiarka Fot. Shutterstock

Kawiarka

Jeśli Twój tata nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki kawy pomyśl o kupnie kawiarki bądź kubka termicznego, dzięki którym nie będzie musiał kupować kawy w drodze do pracy. Będzie smaczniej i zdecydowanie taniej!

Przykładowe modele: Kawiarka G.A.T. (Media Markt) - 99 zł, Zaparzacz do kawy Ikea - 79,99 zł, Kubek termiczny Tchibo - 39, 95 zł

popcorn, kino popcorn, kino Fot. Shutterstock

Bilety do kina

We wszystkich kinach dostaniesz vouchery podarunkowe, które są ważne zazwyczaj przed kilka miesięcy a nawet dłużej. Tata z pewnością z chęcią skorzysta z takich biletów na wybrany przez siebie film. Co więcej i on może zrobić prezent np. mamie zabierając ją na taki darmowy seans.

Koszt biletu prezentowego to około 20 - 25 złotych. Dostępne są w większości kin sieciowych.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: