Życzenia na Dzień Ojca już gotowe? Dobierz prezent [PRZEGLĄD KSIĄŻKOWY]

Życzenia na Dzień Ojca to nie problem. Gorzej jest, kiedy dodatkowo chcemy wyrazić je poprzez prezent. Dobrym pomysłem jest spisanie swoich szczerych słów w dedykacji na okładce książki. Jakiej? Te propozycje powinny się sprawdzić.

Bądź Kozakiem i dbaj o siebie

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Kozakiewicz to idol niejednego pokolenia. Książka jego autorstwa przypadnie do gustu większości mężczyzn. Tym bardziej, że mamy aż dwie pozycje do wyboru. Do rąk prawdziwych fanów słynnego sportowca powinna trafić jego autobiografia "Nie mówcie mi, jak mam żyć" spisana z dziennikarzem Michałem Polem.

Cena: ok. 20 zł

Materiały prasowe:

Autobiograficzna opowieść o tym, jak spełnione marzenia chłopca spod Wilna stają się częścią historii i mitologii narodu. Przejmująca, zanurzona w soczystym humorze, skłaniająca do refleksji.

Tylko garstka największych mistrzów sportu przeszła do legendy już za życia, w szczycie osiągnięć. Ale jedynie on, choć był narodową ikoną i symbolem buntu przeciw zniewoleniu, został w jednej chwili potępiony i okrzyknięty zdrajcą.
Życie Władysława Kozakiewicza, mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce, który ?pokazał Ruskim ten gest?, to opowieść o tym, jak spełnione marzenia z dzieciństwa stają się częścią historii narodu.
Momentami przejmująca, gdzie indziej zanurzona w soczystym humorze, często skłaniająca do refleksji historia. Taka, którą sam chciałbyś przeżyć.


Wydawca: Agora SA

E-book jest dostępny w Publio.pl >>


Fanom sportu, zdrowego trybu życia i dobrego humoru spodoba się poradnik lifestylowy firmowany nazwiskiem Kozakiewicza "Bądź Kozakiem i dbaj o siebie":

 Fot. Materiały prasowe, Cena ok. 25 zł

"Życie to jednak strata jest" Andrzej Stasiuk w rozmowach z Dorotą Wodecką Fot. materiały prasowe

Trzecie oko na gorzką rzeczywistość

"Ma Stasiuk coś na kształt trzeciego oka, którym więcej i wyraźniej niż inni widzi, widzi realnie i widzi duchowo zarazem" - pisał Krzysztof Varga w ostatnim Magazynie Świątecznym. Książka "Życie to jednak starta jest" to rozmowa z Andrzejem Stasiukiem przeprowadzona przez mistrzynię przeprowadzania wywiadów z pisarzami - Dorotę Wodecką. Warto!

Cena: ok. 34 zł

Materiały prasowe:

To zarówno opowieść o życiu autora ?Jadąc do Babadag?, jak i jego książkach; rozmowa o kobietach, miłości, podróżach, literaturze, Polsce, samochodach, polityce, śmierci, Rosji i islamie.

Dzięki Dorocie Wodeckiej wyruszamy do Wołowca, gdzie Stasiuk osiadł, odwiedzamy jego owce i pisarską pracownię, ale przede wszystkim odbywamy podróż po jego pamięci i odwiedzamy miejsca, do których dotarł w trakcie swoich literackich podróży, od Albanii po rosyjską Czytę.

"Złożyło się, że moje życie jest moim zawodem. Przepraszam, ale nie będę rozpaczał z tego powodu. Na szpulkę w mózgu nieustająco nawija mi się pejzaż, ludzie, zdania, wrażenia. Staram się, by to, co widzę i słyszę, wchodziło głębiej. Żeby przeszywało na wylot."
Andrzej Stasiuk

Wydawca: Agora SA, Czarne

E-book jest dostępny w Publio.pl >>

Przygody niezwykłego reportera

"W rajskiej dolinie wśród zielska", "Biała gorączka" i "Dzienniki kołymskie" - trylogia książek wyjątkowego reportera opisującego wschód jak nikt inny. Zamiast książki na prezent można wybrać audiobook czytany przez samego autora. Te opowieści o tematach ważnych i zabawnych urzeką niejednego mężczyznę. Jest dużo wódki i kolorytu.

Cena pakietu: ok. 110 zł
"Dzienniki kołymskie" - audiobook na CD: ok. 34 zł

Wydawca: Czarne

E-booki i audiobooki są dostępne tutaj >>

 Fot. KAPIF/Materiały prasowe wyd. Pascal

Opowieść polskiego mężczyzny

Ostatnio pisaliśmy o nowej publikacji, której głównym bohaterem jest sam Bogusław Linda. Książka "Zły chłopiec" to wywiad przeprowadzony z aktorem przez Magdę Umer. Gwiazda polskiego kina opowiada przede wszystkim o początkach swojej imponującej kariery, o młodości i miłości.

Cena: ok. 42 zł

Przeczytaj o książce: "Za same Psy powinienem żyć jak król" - Bogusław Linda o pracy, karierze i prywatności w szczerej rozmowie z Magdą Umer [FRAGMENTY KSIĄŻKI]
Wydawca: Pascal

E-book jest dostępny w Publio.pl >>

Kryminał

Czas na polski kryminał. Tym razem nie chodzi jednak o Zygmunta Miłoszewskiego, a o Mariusza Czubaja. O tym nazwisku, które powinien znać każdy, kto lubi powieści z dreszczykiem, znów jest głośno. Wszystko za sprawą nowej książki Czubaja "Piąty Beatles". To ponoć najlepsza książka w dorobku autora.

Cena: ok. 25 zł

Z materiałów prasowych:

Rudolf Heinz  ? profiler, miłośnik bluesa po traumatycznych przejściach ? i zagadkowe morderstwo, którego okoliczności są bardzo nietypowe. A do tego ta pozostawiona na miejscu zbrodni okładka Abbey Road Beatlesów.

Czerwiec 2012. Trwa mecz Polska?Rosja podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdy policjanci z Piły otrzymują wezwanie na dawne lotnisko, gdzie stacjonował kiedyś pułk myśliwców Su-22. Jest to miejsce zabójstwa, na które przybywa także Rudolf Heinz prowadzący kurs w miejscowej szkole policji. Heinza najbardziej intryguje okładka albumu Beatlesów Abbey Road pozostawiona w hangaroschronie. Profiler nawet nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze.

Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

E-book jest dostępny w Publio.pl >>

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: