Niezapomniane ciała w bikini. Wybieramy plażowe stylizacje wszech czasów [ZDJĘCIA]

Gwiazdy na przestrzeni lat wybierały zupełnie różne stroje kąpielowe i zachwycały innym typem sylwetki. Mimo to wszystkie - od Elizabeth Taylor po Demi Moore czy Pamelę Anderson bikini nosiły z imponującą pewnością siebie, czego powinnyśmy się od nich uczyć. Zobaczcie nasz przegląd kultowych zdjęć gwiazd na plaży.
marilyn monroe marilyn monroe Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Marilyn Monroe, 1949

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Sylwetka Marilyn mocno odbiega od współczesnego kanonu, mimo to zachwyca nas i dziś. Marilyn prezentowała się na plaży zjawiskowo, a wcale nie miała idealnie płaskiego brzucha i długich nóg. Podkreślała natomiast swoje największe atuty - wąską talię oraz pełny biust. Jej zdjęcia z plaży, a przede wszystkim te z parasolką, które wykonał André De Dienes można przeglądać bez końca.

Farrah Farrah Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest, East News

Farrah Fawcett, 1976 oraz 1979

Plakat z uśmiechniętą Farrah w czerwonym kostiumie odniósł ogromny sukces - sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy. Farrah pozowała wtedy jako nikomu nieznana początkująca modelka w samodzielnie wykonanym makijażu i fryzurze. To między innymi dzięki sesji na plaży Farrah Fawcett rozpoczęła filmową karierę i wystąpiła w "Aniołkach Charliego".

ursula anders ursula anders Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Ursula Andress, 1962

Ursula Andress przeszła do historii kina nie tylko jako pierwsza dziewczyna Bonda, ale także jako bohaterka jednej z najpopularniejszych filmowych scen z plażą w tle. W białym kostiumie z paskiem na pistolet prezentowała się szalenie kobieco, ale także zadziornie i niezwykle intrygująco.

brigitte bardot brigitte bardot Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Brigitte Bardot, 1953 oraz 1962

Kiedy spojrzymy na zdjęcia jeszcze nikomu nieznanej Brigitte Bardot z początku lat 50., zupełnie przestaje dziwić, że z momentem pojawienia się na plaży rozpoczęła się jej zawrotna kariera. Na Festiwalu Filmowym w Cannes wzbudziła ogólny podziw swoją nonszalancją, urodą i sposobem bycia. Pełna seksapilu a zarazem dziewczęca Brigitte była skazana na sukces.

salma hayek salma hayek Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Salma Hayek, 1996

W zmysłowych scenach "Od zmierzchu od świtu" Salma Hayek wcielała się w rolę tancerki erotycznej. Wyjątkowo skąpe bikini odsłaniało jej seksowne, kobiece kształty, od których trudno było odwrócić wzrok. Salma nie bez powodu szybko została uznana za ikonę kobiecości.

demi moore demi moore Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Demi Moore, 2003

Po przerwie od dużego ekranu, Demi Moore powróciła w naprawdę wielkim stylu jako jeden z "Aniołków Charliego". Patrząc na jej idealnie smukłe ciało aż trudno uwierzyć, że skończyła już wtedy czterdzieści lat, w kostiumie prezentowała się niczym nastolatka.

elizabeth taylor elizabeth taylor Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl / Pinterest

Elizabeth Taylor, 1955 oraz 1959

Kobieca Elizabeth Taylor to prawdziwa ikona stylizacji plażowych. Stroje kąpielowe zawsze podkreślały jej bardzo wąską talię oraz atrakcyjny dekolt. Kobieco, pociągająco, ale i z klasą.

Pamela Anderson Pamela Anderson Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl/ Pinterest, East News

Pamela Anderson, lata 90.

Można zarzucać jej wulgarność, ale jednocześnie należy przyznać, że niewiele kobiet może pochwalić się takim ciałem. Duży biust, wyjątkowo wąska talia oraz smukłe nogi Pameli w "Słonecznym Patrolu" podkreślał mocno wycięty kostium. Skąpy uniform ratowniczki pobudzał wówczas wyobraźnię wszystkich facetów.

Halle Berry Halle Berry Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl/ Pinterest, East News

Halle Berry, 2002

Pomarańczowe bikini Halle Berry z filmu "Śmierć nadejdzie jutro" nawiązywało do wspomnianego już stroju Ursuli Anders. Kobiece i wysportowane ciało Halle prezentowało się w nim idealnie. Tylko pozazdrościć!

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: