Najgorsze filmowe randki. Nie ty jedna nie masz szczęścia

"Kiedy człowiek wybiera się na randkę w ciemno, ważne jest właściwe nastawienie - miej nadzieję na najlepsze i przygotuj się na najgorsze" - mawiała Carrie Bradshaw, bohaterka kultowego serialu "Seks w wielkim mieście". W praktyce wygląda to niestety tak, że pierwsza randka często okazuje się traumatycznym przeżyciem, po którym długo dochodzimy do siebie. Nic dziwnego, że w filmach i serialach możemy oglądać wiele nieudanych randek. To samo życie.
Kadr z filmu Kadr z filmu "Sposób na blondynkę" Kadr z filmu "Sposób na blondynkę"

Sposób na blondynkę

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Banalna historia przeradza się w prawdziwy koszmar. Niezbyt popularny szkolny nieudacznik Ted zaprasza królową szkoły na bal maturalny. Mary zgadza się spędzić ostatnią noc u boku fajtłapy i szybko tego żałuje. Ich randka już od samego początku jest katastrofą. Maturzysta przyjeżdża do domu nastolatki, aby zabrać ją na imprezę. Tam, podczas wizyty w łazience, źle zapiał zamek w spodniach i zaczepił nim o swoją męskość. Chłopak trafia do szpitala. Na szczęście para spotyka się po latach.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Notting Hill" Kadr z filmu "Notting Hill"

Notting Hill

William Thacker jest właścicielem kiepsko prosperującej księgarni. Jego życie to pasmo porażek. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje piękną aktorkę Annę. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że jest ona filmową gwiazdą. Kiedy zaprasza ją na randkę, dziewczyna proponuje mu, żeby wpadł do jej apartamentu. Kiedy William idzie zestresowany do hotelu, okazuje się, że Anna zaprosiła go na spotkanie prasowe. Chłopak w ramach pierwszej randki musi przeprowadzić z nią wywiad.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Pulp Fiction" Kadr z filmu "Pulp Fiction"

Pulp Fiction

Mia Wallace potrafiła owinąć sobie każdego wokół palca. Nieświadomy jej uroku Vincent zaprosił ją do restauracji. Na początku wszystko przebiegało normalnie, para nawet ruszyła na parkiet. Niestety spotkanie zakończyło się dość zaskakująco. Mia wzięła heroinę i prawie przedawkowała.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Jak stracić chłopaka w 10 dni" Kadr z filmu

Jak stracić chłopaka w dziesięć dni?

Dziennikarka dostała zlecenie na artykuł oparty na własnych doświadczeniach. Tekst ma dotyczyć tego, jak zniechęcić do siebie chłopaka w 10 dni. Tymczasem playboy z agencji reklamowej zakłada się z kolegą, że jego kolejny związek przetrwa dłużej niż poprzednie. Pech chciał, że para trafiła na siebie. Ich randka w orientalnej restauracji była prawdziwą próbą sił dla obojga. Andie twierdziła, że jest gruba, krzyczała, płakała, a na koniec wyszła do łazienki - w rzeczywistości idąc do kuchni oglądać mecz koszykówki. Ich kolejne randki wcale nie były lepsze.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Absolwent" Kadr z filmu "Absolwent"

Absolwent

Benjamin Braddock zakochał się w seksownej i eleganckiej pani Robinson. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kobieta była znacznie od niego starsza i związek był skazany na porażkę. Chłopak zdawał sobie sprawę z tego, że nie ułoży sobie życia u boku pani Robinson, więc dał się namówić na randkę z jej córką. Zabrał niewinną dziewczynę z dobrego domu do... klubu ze striptizem. Elaine zareagowała płaczem.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Kiedy Harry poznał Sally" Kadr z filmu "Kiedy Harry poznał Sally"

Kiedy Harry poznał Sally

Historii Harry'ego i Sally nikomu nie trzeba przedstawiać. Zanim jednak żyli długo i szczęśliwie mieli szereg różnych perypetii. Wybrali się między innymi na podwójną randkę w ciemno. Harry umówił się z Marie, a Sally towarzyszyła Jessowi. Ich partnerzy szybko poczuli do siebie miętę i nawet poszli do łóżka tego samego wieczoru.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Taksówkarz" Kadr z filmu "Taksówkarz"

Taksówkarz

Travis, weteran wojny z Wietnamu, nie mógł odnaleźć się w normalnym świecie. Miał problem z nawiązywaniem kontaktów, a przede wszystkim z relacjami damsko-męskimi. Kiedy już udało mu się umówić na randkę z piękną Betsy, nie wiedział, gdzie zabrać swoją wybrankę. Zamiast zaprosić ją do restauracji czy na komedię romantyczną, zabrał ją do kina porno. Dziewczyna oczywiście uciekła z kina i nie chciała go więcej widzieć na oczy.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Nadchodzi Polly" Kadr z filmu "Nadchodzi Polly"

Nadchodzi Polly

Reuben wiódł stateczne i uporządkowane życie. Wszystko zmieniło się, gdy poznał Polly. Dziewczyna zaproponowała, aby zjedli kolację w orientalnej restauracji. Mężczyzna zgodził się, choć doskonale wiedział, że cierpi na zespół jelita drażliwego. Nie udało mu się skorzystać z łazienki w lokalu. Kiedy znalazł się w mieszkaniu Polly, jego zła passa trwał dalej. W toalecie zabrakło papieru toaletowego, Reuben zatykał odpływ, a w łazience nastąpiła powódź.

 

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: