Rozpuszczalna z mlekiem? Nie działa! Zobacz, co obudzi cię dużo lepiej niż kawa

Wielu z nas swój dzień zaczyna od kawy. Jesteśmy zmęczeni, najchętniej przewrócilibyśmy się na drugi bok i poszli spać dalej. Napój ten wydaję się więc świetnym rozwiązaniem. Słodka z dużą ilością mleka kawa rozpuszczalna, którą raczymy się na co dzień, nie ma jednak nic wspólnego z energetykiem. Jedynie kawa mielona z prawdziwych ziaren jest zdrowa i ma właściwości pobudzające. Zamiast kawy warto więc wypróbować inne sposoby, które umilą nam poranne wstawanie.
woda z cytryną woda z cytryną Fot. Shutterstock

Woda z cytryną

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nic tak nie pobudza metabolizmu jak wypita na czczo szklanka letniej wody z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny. Ten napój w połączeniu z imbirem i miodem rewelacyjnie odkwasza nas organizm i przyspiesza pracę jelit. Ale nawet już sama woda z sokiem z cytryny działa pobudzająco. Jak przekonuje w rozmowie z Agencją PAP doktor Frank Lipman: - "Ten prosty napój doskonale pobudza układ pokarmowy - zwiększenie zdolności organizmu do wchłaniania substancji odżywczych przez cały dzień. Dodatkowo, cytryna należy do grupy produktów zasadowych, dzięki czemu przyczynia się do zrównoważenia pH organizmu".

Długie i gorące prysznice Długie i gorące prysznice Fot. Shutterstock

Zimny prysznic

Chłodny prysznic działa znacznie lepiej niż kawa. Lodowata woda pobudza wydzielanie takich hormonów jak: noradrenalina, adrenalina i histamina. Wszystkie one zapewniają zastrzyk energii. Dodatkowo regularny zimny prysznic działa przeciwzapalnie i wpływa na poprawę kondycji skóry.

. . fot. Shutterstock

Seks

To chyba najprzyjemniejszy sposób na pobudkę. Hormon szczęścia wydzielany podczas aktywności seksualnej daje dużo energii, uodparnia na stres, a nawet wzmacnia system immunologiczny. Warto więc nastawić budzik nieco wcześniej, aby poddać się miłosny igraszkom.

Joga Joga Joga

Jogging lub joga

Sport to samo zdrowie. Do tego nie trzeba przekonywać nikogo. Jednak kojarzy nam się ze zmęczeniem, a nie pobudzeniem organizmu. Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka nawet najprostszych sekwencji jogi, aby dotlenić organizm i dostać prawdziwy zastrzyk energii. Podobnie dzieje się podczas truchtu. Głębokie oddychanie poprawia krążenie krwi, ułatwia trawienie, zmniejsza napięcie i oczywiście dotlenia i pobudza do działania organizm.

PBteen.com PBteen.com PBteen.com

Niebieskie światło

Niewiele osób wie, że niebieskie światło spędza sen z powiek. Hamuje ono wydzielanie melatoniny, czyli hormonu snu. Stąd na przykład w nocnych klubach czy niektórych centrach handlowych lekko niebieskie światło. Jeżeli masz problemy z porannym wstawaniem, zamontuj obok łóżka lampkę z niebieskim światłem.

 

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: