Jak przetrwać ślubny stres? Poradnik pozytywnego myślenia

Ślub powinien być najszczęśliwszym dniem w życiu każdej kobiety. Okres przygotowań powinien być kojarzony wyłącznie z pozytywnym podnieceniem. Niestety zazwyczaj jedynym wspomnieniem, które mają w pamięci panny młode jest niekończący się stres. Im bliżej dnia ślubu, tym atmosfera robi się bardziej napięta, panna młoda znerwicowana, a pan młody zirytowany. Jak temu zapobiec?
Kadr z serialu Przyjaciele Kadr z serialu Przyjaciele Kadr z serialu Przyjaciele

Ślubny kalendarz

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pamiętacie ślubny segregator i kalendarz Moniki Geller z serialu "Przyjaciele"? Wszyscy ironicznie komentowali jej pedantyczne zapędy, jednak okazało się, że ona sama nie wyszła na tym najgorzej. Kalendarz prowadzony systematycznie od samego początku przygotowań do wesela pomoże wam zapobiec nerwowej gorączce tuż przed. Możecie pozostać wierni papierowym wersjom kalendarza lub stworzyć taki w Internecie. W przypadku tej drugiej opcji możecie udostępnić go swoim najbliższym oraz świadkom. Włączycie w ten sposób w przygotowania więcej osób, które z pewnością z przyjemnością odciążą was w niektórych zadaniach.

Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż

Im więcej osób pomaga, tym lepiej

Nie bój się angażować przyjaciół i najbliższych. W przypadku organizacji tak dużego przedsięwzięcia sprawdzi się stare przysłowie - co dwie głowy, to nie jedna. Mamę i babcię możesz zaangażować do planowania listy gości, a w późniejszym etapie przygotowań do rozsadzania gości. Przyjaciółki z pewnością pomogą ci w wyborze sukni czy welonu, a w dniu ślubu odbiorą kwiaty. Twój narzeczony może wraz z kolegami zająć się wyborem muzyki, organizacją alkoholu.

Kadr z filmu Ślubne wojny Kadr z filmu Ślubne wojny Kadr z filmu Ślubne wojny

Korzystaj ze sprawdzonych usług

Nie obawiaj się prosić o radę bardziej doświadczonych koleżanek. Dziewczyny, które mają już za sobą organizację przyjęcia weselnego posiadają kontakty do sprawdzonych fotografów, kamerzystów, florystów czy fryzjerek. Wybierając osoby polecone przez znajomych niwelujesz stres związany z obawą, że coś pójdzie nie tak - catering będzie niesmaczny, a didżej nie włączy do zabawy wszystkich weselników.

Kadr z filmu Ślubne wojny Kadr z filmu Ślubne wojny Kadr z filmu Ślubne wojny

Sport rozładowuje napięcie

Im bliżej ślubu, tym więcej czasu poświęć na zajęcia sportowe. Uprawiaj jogging, ćwicz jogę, chodź na siłownię. Zadaniem naukowców z Princeton University aktywność fizyczna osłabia reakcję mózgu na stresujące sytuacje. Pod wpływem wysiłku w naszym organizmie wydzielany jest hormon szczęścia, który rozluźnia, poprawia humor. W rezultacie mniej się stresujemy, a nawet nerwowe sytuacje nie wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie.

Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż Kadr z filmu Moja dziewczyna wychodzi za mąż

Tydzień przed ślubem

Bardzo rzadko przyszłe panny młode trafiają do psychologa. Są zabiegane, a skołatane nerwy zrzucają na nadmiar obowiązków. Zazwyczaj konsultacja ze specjalistą nie jest konieczna, jednak warto zastosować się do jednej z metod terapii psychologicznej. Tydzień przed wyznaczoną datą, spróbuj wyobrazić sobie cały ślub. Począwszy od fryzury ślubnej, poprzez błogosławieństwo rodziców i krojenie tortu, kończąc na żegnaniu ostatnich gości. W swoich wyobrażeniach weź pod uwagę wszystkie niedociągnięcia i gafy, które mogą się przytrafić. W ten sposób pogodzisz się z ewentualnymi potknięciami i przygotujesz sobie gotowe rozwiązania nagłych problemów.

Plamy z lakieru do paznokci Plamy z lakieru do paznokci East News / Legalna Blondynka

Relaks tuż przed

Dzień przed ślubem wszystkie sprawy powinnaś mieć dopięte na ostatni guzik. Tego dnia warto z narzeczonym zupełnie odciąć się od przygotowań i np. wyjechać z miasta, spędzić dzień w SPA, pójść do kina. Wyłącz telefon i oddaj się pełnemu relaksowi. Oczywiście zostaw numer kontaktowy do swojej świadkowej, która w razie potrzebny rozwiąże wszystkie problemy cateringu, dekoratorów czy orkiestry. Taki wolny dzień pomoże ci nie tylko odpocząć, lecz także złapać potrzebny dystans do tego, co czeka cię już za chwilę.

Kadr z filmu Uciekająca panna młoda Kadr z filmu Uciekająca panna młoda Kadr z filmu Uciekająca panna młoda

Ostatnia deska ratunku

Kiedy wszystko zawiodło i jesteś nadal zestresowana nie bój się sięgnąć po środki uspokajające. Oczywiście zacznij od wypicia melisy i głębokich oddechów. Jeśli nadal odczuwasz jedynie panikę, możesz sięgnąć po ziołowe tabletki uspokajające. Są dostępne w każdej aptece bez recepty. Pamiętaj, aby spać minimum 8 godzin, w dobrze przewietrzonej sypialni. Ważna jest także lekkostrawna dieta i towarzystwo najbliższych osób.

 

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: