Tak całują tylko w filmach. 10 niezapomnianych pocałunków

Obserwując namiętne pocałunki hollywoodzkich aktorek marzymy o tym, aby choć przez chwilę móc wcielić się w ich rolę i skraść całusa największym amantom kina. Panie na całym świecie wzdychają do takich przystojniaków jak Leonardo DiCaprio, Richard Gere czy Tobey Maguire. Przypomnijmy sobie zatem, które pocałunki, między innymi w wykonaniu tych aktorów, przeszły do historii kinematografii.
Scarlett O'Hara i Rhett Butler - między nimi zawsze była chemia Scarlett O'Hara i Rhett Butler - między nimi zawsze była chemia Kadr z filmu Przeminęło z wiatrem

Tak całują tylko w filmach. 10 niezapomnianych pocałunków

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Obserwując namiętne pocałunki hollywoodzkich aktorek marzymy o tym, aby choć przez chwilę móc wcielić się w ich rolę i skraść całusa największym amantom kina. Panie na całym świecie wzdychają do takich przystojniaków jak Leonardo DiCaprio, Richard Gere czy Tobey Maguire. Przypomnijmy sobie zatem, które pocałunki, między innymi w wykonaniu tych aktorów, przeszły do historii kinematografii.

Przeminęło z wiatrem

Clark Gable i Vivien Leigh, czyli filmowi Scarlett O'Hara i Rhett Butler, to jedna z najbardziej temperamentnych par. Kłócili się, zdradzali, ale kiedy tylko dochodziło między nimi do pocałunku, świat zamierał. To była prawdziwa namiętność.

Pocałunek Jacka i Rose na statku Pocałunek Jacka i Rose na statku Kadr z filmu Titanic

Titanic

Bajeczny pocałunek młodego Leonardo DiCaprio i uroczej Kate Winslet w filmie "Titanic" także przeszedł do historii kinematografii. On biedny jak mysz kościelna, ona panienka z dobrego domu. Któż nie kibicował tej miłości? I ta malownicza sceneria...

Historia Vivian i Edwarda to dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają Historia Vivian i Edwarda to dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają Kadr z filmu Pretty Woman

Pretty Woman

Ten film nauczył nas jak powinna wyglądać porządna komedia romantyczna. Ona - piękna, lecz z nieciekawą przeszłością - on - bogaty, nieco starszy przedsiębiorca. Tych dwoje połączyła prawdziwa miłość i namiętność.

Jeśli moknąć to tylko w ten sposób Jeśli moknąć to tylko w ten sposób Kadr z filmu Spider Man

Spider-Man

Jeśli całować się w deszczu, to tylko w takim stylu. Pocałunek do góry nogami na zawsze połączył bohaterów "Spider-Mana" - Petera Parkera oraz Mary Jane. Aktorzy Tobey Maguire i Kristen Dunst z pewnością z sentymentem wspominają tę scenę.

Miłość może być silniejsza niż śmierć Miłość może być silniejsza niż śmierć Kadr z filmu Uwierz w ducha

Uwierz w ducha

Historia Sama i Molly to przykład miłości, która jest silniejsza nawet od śmierci. Kiedy on zostaje zastrzelony na ulicy, nie odpuszcza i już jako duch stara się zapewnić ukochanej bezpieczeństwo. Ich symboliczny pocałunek połączył dwa światy.

zakochanie, zaręczyny zakochanie, zaręczyny Kadr z filmu Zakochany Kundel

Zakochany kundel

Niewinny pocałunek suczki z dobrego domu rasy cocker spaniel o imieniu Lady i brudnego kundla podwórkowego Trampa niejednokrotnie oglądaliśmy w dzieciństwie. Tak jak psi bohaterowie chcieliśmy przeżywać mnóstwo przygód i mieć obok siebie bliską osobę.

Miłość nie wybiera Miłość nie wybiera Kadr z filmu Tajemnica Brokeback Mountain

Tajemnica Brokeback Mountain

Ten pocałunek szturmem zdobył serca amerykańskich widzów i przełamał stereotypy w kinie. Kowboje-homoseksualiści, czyli Jack Twist i Ennis Del Mar (w tych rolach: Jake Gyllenhaal i Heath Ledger), pokazali, że miłość nie wybiera i nie zna żadnych granic.

Holly w końcu znalazła miłość Holly w końcu znalazła miłość Kadr z filmu Śniadanie u Tiffany'ego

Śniadanie u Tiffany'ego

Któż odmówiłby całusa Audrey Hepburn? George Peppard w "Śniadaniu u Tiffany'ego" nie tylko ośmielił się ją pocałować, lecz także zdobył serce kruchej i pełnej lęków Holly, w którą wcieliła się zjawiskowa aktorka.

Dirty Dancing Dirty Dancing Kadr z filmu Dirty Dancing

Dirty dancing

Jennifer Grey była nikomu nieznaną młodą aktorką. Sławę przyniósł jej kultowy filmy ?Dirty Dancing?. Jednym pocałunkiem z Patrickiem Swayze wpisała się na listę najpopularniejszych aktorów lat 80. i zapewniła sobie miejsce w historii kina. Któż nie chciał tańczyć tak jak ona?

Miłość nie zna wieku Miłość nie zna wieku Kadr z filmu Moja dziewczyna

Moja dziewczyna

Jedenastoletnia Vada (Anna Chlumsky) mieszka z ojcem i babcią. O rozterkach, zarówno tych egzystencjalnych, jak i miłosnych, rozmawia z przyjacielem ? nieśmiały Thomasem (Macaulay Culkin). Dzieciaki łączy prawdziwe uczucie, które niestety kończy śmierć chłopca.

Więcej o: