Te nieestetyczne, białe ślady po bikini. Chcesz wyrównać opaleniznę? Sprawdź, gdzie możesz opalać się topless

Opalanie się topless jest w Polsce zakazane. Jeżeli ktoś oburzony negliżem zawiadomi straż miejską lub policję, możemy dostać mandat. Ryzyko takiego donosu jest jednak niewielkie. Szczególnie jeśli wybierzemy mało uczęszczane plaże. Odważniejsi mogą próbować swoich sił na plażach dla nudystów. Dowiedz się, gdzie można legalnie opalać się topless nie wzbudzając przy tym w nikim zgorszenia.
Chałupy Chałupy Chałupy, fot. źródło Wikipedia

Chałupy

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Chałupy to najpopularniejsza plaża dla nudystów w Polsce. Jest to Mekka wszystkich zwolenników opalania się w stroju Adama i Ewy. Położona między Chałupami a Kuźnią Helską liczy sobie 3 km. Rozsławił ją Zbyszek Wodecki śpiewając przed laty piosenkę "Chałupy welcome to". Przyjeżdżają tu ludzie w każdym wieku. Plaża jest czysta, zadbana, a łagodne wejście to morza sprzyja kąpielom. Lasek sosnowy, który okala ten teren, chroni plażowiczów przed wścibskimi obserwatorami.

Dębki Dębki Dębki, fot. Jerzy Gumowski / Agencja Wyborcza.pl

Dębki

Plaża ta znajduje się w oddaleniu około 2 km od centrum małej miejscowości Dębki. Jest praktycznie nieznana większości turystów. Liczy sobie 9 km, zaczyna się w okolicy ujścia do rzeki Piaśnicy, a kończy w Białogórze. Każdego roku w lipcu odbywają się tu wybory Miss Natury.

 

05.08.2001 DEBKI , REWAL , TRZESACZ , MORZE , PLAZA , WAKACJE , PARALOTNIE Fot. Jerzy Gumowski / AG

Chłapowo Chłapowo Chłapowo, fot. źródło Wikipedia

Chłapowo - Rozewie

Plaża jest położona w bardzo malowniczym miejscu. Rozpoczyna się około 500 metrów od wąwozu Rudnik. Jest "ogrodzona" wysokim, niedostępnym klifem. Plaża między Chłapowem a przylądkiem Rozewie to miejsce idealne, aby rozpocząć swoją przygodę z plażowaniem topless lub au naturel. Nikt tutaj nie pojawia się w strojach kąpielowych. Po prostu wypada się rozebrać. Przez to plażowicze nie czują się zażenowani, nikt ich nie podgląda. Warto też wiedzieć, że plażę tę stworzyli sami mieszkańcy okolicznych wiosek.

ChłapowoFot. źródło Wikipedia

Górki Zachodnie Górki Zachodnie Górki Zachodnie, fot. źródło Wikipedia

Gdańsk - Górki Zachodnie

Jeśli myślisz, że opalania nago w dużych miastach jest zabronione, to masz rację. Górki Zachodnie to wyjątek. Plaża znajduje się 10 km od centrum Gdańska i bardzo łatwo do niej dojechać komunikacją miejską. Niestety z racji miejskiego położenia często pojawiają się na niej podglądacze. Jest to za to świetne miejsce dla singli szukających wrażeń.

 

Górki Zachodnie na mapie z 1901 rokufot. źródło Wikipedia

domek z piasku, plaża, zabawa, morze domek z piasku, plaża, zabawa, morze Fot. Shutterstock

Piaski

Piaski to mała wioska rybacka położona na Mierzei Wiślanej. Tam znajduje się spokojna plaża dla nudystów, którą bardzo rzadko odwiedzają turyści. Nie trzeba obawiać się wścibskich oczu podglądaczy, gdyż wszyscy oni spędzają urlop w niedaleko położonej Krynicy Morskiej.

 

.wyjechani.gazeta.pl

Plaża nudystów Plaża nudystów Plaża nudystów w Wawrze, fot. STEFAN ROMANIK

Nago nie tylko nad morzem

Nie wiele osób wie, że także w dużych miastach są plaże przeznaczone dla naturystów. W Warszawie jest to nadwiślańska plaża położona na wysokości dzielnicy Wawer, w Poznaniu nudyści skupiają się nad jeziorem Rusałka, a w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Jednak nie będziemy nikogo oszukiwać. Prawdziwy raj dla nudystów, a także tych, którzy chcą opalać się topless, aby wyrównać opaleniznę, znajdziemy oczywiście nad morzem.

 

Jezioro Rusałkafot. źródło Wikipedia

Więcej o: