- Zmień fryzjera, zetnij włosy, czesz przedziałek na drugą stronę - mama wciąż krytykuje twoją fryzurę? Zobacz, co stałoby się, gdybyś oddała się w jej ręce. One spróbowały i... pożałowały

Niezadowolona rodzicielka, która wciąż krytykuje twoją fryzurę to nie jest odosobniony czy wyimaginowany problem. Nieważne, ile masz lat, kochana mama zawsze wie lepiej, w czym jej córka wygląda lepiej i jaka fryzura najbardziej do niej pasuje. Tylko najodważniejsze kobiety decydują się na metamorfozę podyktowaną wizją własnej matki. A może robią to dla świętego spokoju?
Fryzura źródłem konfliktu Fryzura źródłem konfliktu fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

Fryzura źródłem konfliktu

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Portal Buzzfeed postanowił wyjść naprzeciw trwającemu od pokoleń fryzurowemu konfliktowi pomiędzy matką a córką. W eksperymencie wzięły udział dorosłe córki oraz ich matki, które zawsze muszą wtrącić trzy grosze w stylizację swojego dziecka. Nieważne czy ma trzy, czy trzydzieści trzy lata.

Mama i córka Mama i córka fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

Mama wie lepiej

Każda matka od chwili narodzin swojej ukochanej dziewczynki stara się ubierać i czesać ją na swój wzór i podobieństwo. Większość dzieci buntuje się temu już w przedszkolu. Inne kobiety dzielnie znoszą upokorzenia i noszą fryzurę a' la pieczarka aż do liceum. Bohaterki wideo, które wyzwoliły się spod wpływu wszystkowiedzących mam, po wielu latach ponownie oddały się w ich ręce. Efekt? Każda z dziewczyn na widok swojej metamorfozy krzyczała: - O mój Boże!

Fryzura przed metamorfozą Fryzura przed metamorfozą fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

Efekt nieco science fiction

- Chcę efektu prosto ze światowych wybiegów, ale ma być też cool i troszkę z pazurem - przekonywała mama pierwszej odważnej dziewczyny. Efekt? Kobieta była zachwycona: - Wyglądasz jak Alicia Keys! Córka nieco mniej: - O mój boże. Czuję się jak koń. Wyglądam jak bohaterka z serialu "Kocham Lucy".

Z pewnością była to oryginalna fryzura, jednak raczej na rockową imprezę niż do pracy czy po prostu na co dzień.

Przed i pofot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

 

 

Fryzura przed Fryzura przed fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

Jak hollywoodzka gwiazda, a raczej jak... mama

- Trochę jak Katie Holmes z 2008 roku. Gładki bob, z grzywką. Myślę, że to będzie wyglądało świetnie na głowie mojej córki - opowiadała druga mama. Fryzjerka, która miała dokonać radykalnego cięcia, chciała się upewnić: - Czyli fryzura trochę taka jak twoja? - Tak! Trochę jak moja. Będziemy bliźniaczkami - nie traciła entuzjazmu jedna z rodzicielek.

Jej oczekiwania w pełni się sprawdziły: - O mój boże! Kocham te włosy! Wyglądasz jak wtedy, gdy miałaś 17 lat. Właścicielka nowej fryzury jako jedyna bohaterka filmiku była zadowolona z efektu, jednak zauważyła, że tak krótkich włosów dawno nie miała.

 

Przed i pofot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

 

Fryzura przed Fryzura przed fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

- Nigdy więcej. Powinnam nauczyć się tego w dzieciństwie

- Naprawdę nienawidzę tej średniej długości włosów mojej córki. Może trochę wycieniujemy? - przekonywała mama trzeciej bohaterki. Dostała dokładnie to, co chciała, jednak efekt zaskoczył chyba nawet ją: - Wow! Ale długie! Córka była raczej zrozpaczona: - O mój Boże, ugh. Nigdy więcej, nigdy, naprawdę nigdy nie pozwolę ci znowu dotknąć moich włosów. Powinnam nauczyć się tego jak miałam 7 lat.

Fryzura przed i pofot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

 

Mama i córka Mama i córka fot. screen youtube.com/user/BuzzFeedYellow

Czego nie robi się dla własnej matki

Trzeba przyznać, że w przypadku dwóch na trzy metamorfozy efekt był raczej przerażający. Ale czego nie robi się z miłości do mamy. Albo raczej dla świętego spokoju. Bohaterki filmiku nigdy ponownie nie oddadzą się w ręce swoich mam. A ty? Wzięłabyś udział w takim eksperymencie?

Więcej o: