Uczcij ostatnie dni gorącego lata. 8 rzeczy, które musisz zrobić przed końcem wakacji

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Choć kalendarzowa jesień czeka nas dopiero 23. września, już teraz czujemy na plecach jej oddech. Z jednej strony upał daje się nam we znaki, z drugiej w sklepach rozpoczęło się szaleństwo zakupowe związane z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Wykorzystaj najlepiej jak potrafisz te ostatnie dni wakacji. Czas zaszaleć i zrobić coś, na co nie mieliśmy czasu przez ostatnie dwa miesiące.
Kino plenerowe Kino plenerowe Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Rusz na festiwal lub na film w plenerze

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

To ostatni dzwonek, aby wybrać się na imprezę plenerową. Festiwal muzyczny, koncert, a może kino letnie? Czego zabrakło wśród twoich atrakcji podczas tegorocznego lata?

W większości większych miast są organizowane bezpłatne pokazy filmowe. Jest to świetna okazja, aby cieszyć się kulturą podczas wygrzewania się w ostatnich promieniach słońca. Połącz to z piknikiem i poczuj się jak w amerykańskiej komedii romantycznej.

Wakacje Wakacje fot. pinterest.com

Spędź choć kilka godzin na plaży

Nic tak nie naładuje naszych akumulatorów na zbliżające się jesienne wieczory, jak ostatnie promienie słońca. Najlepiej wybrać się na weekend nad morze i tam poleżeć na plaży. Morza szum, ptaków śpiew... - to zapewni ci najlepszy relaks.

Jeśli nie dasz rady pojechać nad morze, a mieszkasz w okolicach jakiejś rzeki, to wybierz się na miejską plażę. Zamknij oczy i przenieś się gdzie tylko chcesz.

książka książka shutterstock.com

Sięgnij po lekturę

Przeczytaj lekką i przyjemną książkę. Sięgnij po pozycję, którą wciągniesz jednym tchem. Powinna być to książka, która cię odpręży, a na pewno nie zmęczy.

Weź książkę do parku lub nad wodę. Jeśli nie masz po pracy lub weekend, możesz wybrać się do pobliskiego ogrodu choćby w trakcie lunchu w pracy.

Telefon komórkowy Telefon komórkowy fot. Shuterstock.com

Zostaw telefon w domu

Wyjedź z miasta zostawiając telefon komórkowy w domu. Pozwoli ci to choć przez kilka godzin odpocząć od życia osobistego i zawodowego. Nie mając dostępu do internetu i telefonu zaczniesz zwracać większą uwagę na otaczający cię świat. Odpoczniesz i nabierzesz dystansu.

piknik piknik fot. Shutterstock

Zrób piknik

Odkryj małe przyjemności. Zacznij od zjedzenia posiłku na trawie. Zaproś znajomych i zróbcie piknik w parku, ogrodzie, a nawet na skwerku niedaleko bloku. Celebruj małe radości w gronie najbliższych przyjaciół. Dobra zabawa gwarantowana. Możecie urozmaicić sobie wspólnie spędzany czas na przykład puszczając latawce. Kto powiedział, że to rozrywka zarezerwowana jedynie dla najmłodszych?

joga joga Fot. Shutterstock

Ćwicz na świeżym powietrzu

Koniec wakacji to ostatni moment na wybranie się na plenerowe zajęcia jogi czy pilatesu. W większych miasta kluby fitness organizują zajęcia nad wodą czy na miejskich plażach.

Lato to także doskonały czas, aby jeździć na rowerze. Zrezygnuj więc z samochodu czy komunikacji miejskiej. Przesiądź się na rower i tak podróżuj do pracy.

Zachód słońca w Zadarze/ Fot. Shutterstock Zachód słońca w Zadarze/ Fot. Shutterstock Zachód słońca w Zadarze/ Fot. Shutterstock

Obejrzyj zachód słońca

Kiedy ostatni raz oglądałeś zachód słońca? Podczas obozów harcerskich w liceum, a może pierwszej randki z bliską ci osobą? Warto wrócić do tej tradycji. Wybierz się na popołudniowy spacer i znajdź dobry punkt obserwacyjny. Może być to odsłonięta leśna polana albo dostępny dla zwiedzających wieżowiec.

Seks na plaży Seks na plaży fot. shutterstock.com

Seks na łonie przyrody

Zabierz swoją drugą połówkę na romantyczną randkę. Zacznij od kolacji przy świecach lub wypadu na rowerach za miasto. Może uda ci się namówić partnera na seks na łonie przyrody? Koniec lata to ostatni dzwonek, aby oddać się tego typu przyjemnością. Pamiętaj jednak, aby miejsce waszych miłosnych igraszek był ustronne. To zapewni odpowiednią atmosferę i pozwoli uniknąć mandatu za uprawianie seksu w miejscu publicznym.

Więcej o: