20 sierpnia obchodzimy dzień wyznawania miłości. Zanim pobiegniesz do ukochanej osoby, zobacz, jak to się robi w filmach

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 20 sierpnia znajdziemy międzynarodowy dzień wyznawania miłości. To wydarzenie nie jest tak popularne jak walentynki, ale jest świetną okazją, aby celebrować nasze uczucia. Z okazji tego święta przypomnijmy sobie najbardziej oryginalne, romantyczne lub zabawne wyznania miłosne z popularnych filmów. Nie wszystkie to komedie romantyczne!
Kadr z filmu Kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje" fot. kadr z filmu "Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje"

Gwiezdne wojny

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Zdecydowanie nie jest to typowy film o miłości. Jednak, jak przystało na dobre kino, fabuła nie pomija wątku miłosnego. Pamiętacie scenę z ?Imperium Kontratakuje?, w której Han Solo rozmawiał z Leią?

- Kocham cię.

- Wiem.

Nieco bardziej namiętne i płomienne wyznanie miłosne pada w ?Ataku Klonów?:

Anakin Skywalker: - Prześladuje mnie ten pocałunek, którego nie powinnaś była mi dać... Moje serce żyje nadzieją, że ta jedyna pieszczota nie stanie się tyko blizną.

Padme Amidala: - Umierałam po trochu każdego dnia odkąd pojawiłeś się w moim życiu... Kocham cię i chcę abyś o tym wiedział zanim zginiemy...

Kadr z filmu Kadr z filmu "Rio Bravo" fot. Kadr z filmu "Rio Bravo"

Rio Bravo

Ten kultowy western z 1959 roku także zawiera może nie do końca romantyczne, ale z pewnością nietypowe wyznanie miłości, jakie padło z ust szeryfa Johnny'ego T:

- Jeżeli zejdziesz na dół w tym stroju, będę cię musiał aresztować!

- Johnie T. Tak długo czekałam aż to powiesz...

- Co?

- Że mnie kochasz...

- Powiedziałem, że cię zamknę...

- To to samo... Tak śmiesznie mówisz o różnych rzeczach... Będę się musiała przyzwyczaić...

Kadr z filmu Kadr z filmu "To właśnie miłość" fot. Kadr z filmu "To właśnie miłość"

To właśnie miłość

"To właśnie miłość" to film opowiadający dziesięć różnych historii miłosnych. Najoryginalniejszego wyznania dopuścił się w tym filmie Mark, który odwiedził żonę swojego kolegi - Juliet - i za pomocą tabliczek z napisami powiedział jej, co do niej czuje. W tle słyszymy świąteczną muzykę, która dodatkowo podkreśla nastrój chwili.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Władca Pierścieni" fot. Kadr z filmu "Władca Pierścieni"

Władca Pierścieni

Ekranizacja trylogii Johna Ronalda Reuela Tolkiena "Władca Pierścieni" także nie należy to romantycznych historii, do których przyzwyczaiło nas Hollywood. A jednak padają w nim przepiękne słowa, które podkreślają dramatyczne decyzje, przed którymi stanęli bohaterowie:

- Wolę jedno życie z tobą, niż samotność przez wszystkie ery tego świata...

Kadr z filmu Kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" fot. Kadr z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"

Śniadanie u Tiffany'ego

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć ?Śniadania u Tiffany?ego?. Holly i Paul to nietypowa para, która w końcu odnalazła miłość (i kota):

- Kocham cię

- I co z tego?

- I co z tego? Wiele! Kocham cię, należysz do mnie.

- Nie. Ludzie nie należą do innych ludzi.

- Oczywiście, że należą.

- Nigdy nie pozwolę, aby ktoś zamknąć mnie w klatce.

- Nie chcę cię zamykać w klatce, chcę cię kochać!

- To to samo.

Kadr z filmu 'Moja dziewczyna wychodzi za mąż' Kadr z filmu 'Moja dziewczyna wychodzi za mąż' fot. kadr z filmu

Moja dziewczyna wychodzi za mąż

W ostatniej chwili Tom wpada na ślub Hannah i przy wszystkich wyznaje jej miłość. Jest romantycznie, ckliwie, ale też zabawnie:

- Masz okropną fryzurę

- Naprawdę?

- Tak, a ta szarfa jest tandetna, ale fryzura gorsza. Wiesz, że słynę z tego, że zawsze mówię prawdę, ale jest osoba którą okłamywałem przez całe życie. To ja. 10 lat temu wszedłem do łóżka niewłaściwej kobiecie, a okazała się ona być tą jedyną. Kocham cię, Hannah... zawsze tak było i będzie.

Kadr z filmu Kadr z filmu "kiedy Harry poznał Sally" fot. Kadr z filmu "kiedy Harry poznał Sally"

Kiedy Harry poznał Sally

Słowa Harry'ego do Sally zostały uznane przez Brytyjczyków (w rankingu przeprowadzonym przez jedną z najpopularniejszych sieci wypożyczalni filmów) za najpiękniejsze i najbardziej romantyczne wyznanie miłosne w historii kinematografii. Trudno nie zgodzić się z tym, że jego wynurzenie robi wrażenie:

- Uwielbiam, jak marszczysz nos, kiedy patrzysz na mnie, jak na wariata. Kocham cię za to, że po całym dniu spędzonym z tobą ciągle czuję na swoim ubraniu zapach twoich perfum. I kocham cię za to, że jesteś jedyną osobą, z którą chcę rozmawiać przed zaśnięciem".

Więcej o: