12 kierunków podróży zgodnych z horoskopem każdego znaku zodiaku

Strzelec jest zapalonym podróżnikiem, który nie usiedzi długo w jednym miejscu. Za to koziorożec jest zbyt wygodny, aby pozwolić sobie na daleką podróż w nieznane. Każdy z nas ma inne oczekiwania wobec długo wyczekiwanych, wymarzonych wakacji. Sprawdź, czy kierunek, który wybierasz jest zgodny z twoim charakterem i znakiem zodiaku.
Mauritius Mauritius Fot. Bildagentur Zoonar GmbH / shutterstock.com

Baran

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Baran należy do najaktywniejszych spośród całego zodiaku. Ma milion pomysłów na minutę i jest bardzo niecierpliwy. Marzy mu się podróż w nieznane, gdzieś, gdzie jeszcze nikt nie był. Musi być oryginalny, lecz jest także dość wygodny.

Idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek będzie dla niego Mauritius. W Afryce znajdzie wszystko, czego szuka - czekają na niego liczne przygody oraz nieznośny upał.

Zamek św. Piotra w Bodrum (Turcja) Zamek św. Piotra w Bodrum (Turcja) fot. monticello / shutterstock.com

Byk

Byk nie oszczędza podczas urlopu. Kocha luksus, nie lubi zmian i ceni wygodne życie. Lubi obcować z naturą, jednak tą oswojoną przez człowieka. Ceni sobie urocze, dziewicze widoki, ale jeszcze bardziej fakt, że ktoś zawiezie go do atrakcji turystycznej, a po zwiedzaniu zapewni bezpieczny transport do hotelu.

Podczas wakacji nastawia się także na kulinarne zwiedzanie, więc z pewnością spodoba mu się Turcja. Tamtejsze słodycze smakują jak marzenie!

Kubańskie cygara Kubańskie cygara fot. Fotoluminate LLC / shutterstock.com

Bliźnięta

Bliźnięta są bardzo aktywne, niespokojne i nie potrafią długo siedzieć w jednym miejscu. Nie dla nich odpoczynek na dziewiczej plaży, bez dostępu na Internetu czy telefonu. One ciągle muszą być na bieżąco, a podczas podróży potrzebują kompana, który dotrzyma im tempa.

Idealnym rozwiązaniem będzie dla nich Kuba. Będą mogły imprezować do woli, a kiedy znudzą się tą gorącą jak wulkan wyspą z łatwością złapią samolot do Stanów Zjednoczonych, gdzie mogą kontynuować aktywne wakacje.

Bułgaria/ Fot. Shutterstock Bułgaria/ Fot. Shutterstock Bułgaria/ Fot. Shutterstock

Rak

Rak spośród całego zodiaku jest najbardziej opiekuńczy i rodzinny. Na wakacje wybierze się więc z najbliższymi i to ich wygodę oraz relaks będzie cenił przede wszystkim. Bezpieczeństwo i święty spokój odnajdzie w miejscu, które już dobrze znana.

To dla niego stworzono nadmorskie kurorty na przykład w Bułgarii. Złote Piaski są może zbyt tłoczne, ale Słoneczny Brzeg na pewno mu się spodoba.

Krabi. Mówią Railay, myślą raj.  Zacumowane przy brzegu długorufowe łodzie każą wyjmować aparaty, ale wspaniałych plenerów fotograficznych będzie tu mnóstwo, a najszczęśliwsi odnajdą ukrytą laguną. Nieprzypadkowo Railay jest na liście najpiękniejszych miejsc na świecie Krabi. Mówią Railay, myślą raj. Zacumowane przy brzegu długorufowe łodzie każą wyjmować aparaty, ale wspaniałych plenerów fotograficznych będzie tu mnóstwo, a najszczęśliwsi odnajdą ukrytą laguną. Nieprzypadkowo Railay jest na liście najpiękniejszych miejsc na świecie Fot. Shutterstock

Lew

Podczas wakacji lwa nie może zabraknąć tylko jednego - słońca. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie przywykły do leżenia w hamaku, są temperamentne, więc nie wystarczy im wyjazd do ekskluzywnego hotelu w tropikach. Podczas wakacji chcą nie tylko utrwalić piękną opaleniznę, lecz także zwiedzać i przeżywać przygody. Najlepiej gdzieś w głębokiej Azji.

Najlepszym kierunkiem na pierwszą wyprawę w te strony będzie więc Tajlandia. Wygodne lwy znajdą tam drogie hotele, te bardziej żądne przygód mogą spać w malowniczych domkach bez klimatyzacji na plaży.

Panna

Panna potrzebuje spokoju. Jest dokładna, delikatna, często słabego zdrowia. Potrzebuje zaszyć się w głuszy, aby przyroda ukoiła jej skołatane nerwy. Idealnym kierunkiem dla niej będzie Indonezja.

Wprawdzie osoby urodzone pod koniec sierpnia i na początku września odczują zmęczenie po tak dalekiej podróży, jednak ich wysiłek zostanie wynagrodzony. Skosztują nietypowej, wegetariańskiej kuchni i odpoczną na malowniczych, dziewiczych plażach.

Malediwy Malediwy fot. Shutterstock

Waga

Wakacje dla wagi to przede wszystkim słodkie lenistwo z ukochaną osobą. Uwielbia dobrą lekturę na leżaku, a także dobre restauracje. Zamiłowanie do luksusu łączy się u wagi ze zdolnością pójścia na kompromis. Nie będzie więc narzekać, kiedy druga połówka będzie chciała spędzić czas nieco aktywniej. Jednak aktywności widzi bardziej jako wyjście do teatru czy pojechanie na inną niż zwykle plażę, a nie chodzenie po górach.

Świetnym rozwiązaniem dla osób spod tego znaku będzie wyprawa na Malediwy. To wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim zapewni spokój i odpoczynek. Leniwą atrakcją może być przemieszczanie się między kolejnymi kurortami.

Pomoc za pomoc Pomoc za pomoc fot. Joao Virissimo / shutterstock.com

Skorpion

Skorpion lubi kontrolować sytuację, ale jeszcze bardziej ceni sobie dobrą zabawę. Jest gotowy wydać na wakacje duże pieniądze, byle tylko dostać to, na czym mu zależy. Przy tym cechuje go wyjątkowa wrażliwość i opiekuńczość. Szuka skrajności - zależy mu na rajskim wypoczynku oraz na tętniącej życiem społeczności.

Skorpion i jego niespokojna, ciągnąca do dobrej zabawy, dusza znajdzie, to, czego szuka na Dominikanie. Wyspa słynie z lokalnej muzyki merengue, karnawału, bursztynów i rumu. Muzyka jest głośna, przebrania barwne, biżuteria tania, a rum smaczny. Czy Skorpion może chcieć czegoś więcej?

Singapur/Fot. Shutterstock Singapur/Fot. Shutterstock Singapur/Fot. Shutterstock

Strzelec

Strzelec jest zaprawionym w boju podróżnikiem. Nie usiedzi w jednym miejscu, lubi poznawać nowe miejsca - im bardziej egzotyczne, przesiąknięte różnymi kulturami, tym lepiej. Jest wesoły, szczery do bólu i gotowy na wyzwania. Podróż na koniec świata z dnia na dzień to dla niego pestka.

Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku powinny więc wybrać się do Azji. Singapurska mieszkanka różnych kultur i religii będzie ciekawym doznaniem dla strzelca. A jeśli znudzi mu się to nietypowe miasto-państwo z łatwością złapie samolot do Australii.

Koziorożec

Koziorożec jest odpowiedzialny, pracowity i stateczny. Nie dla niego dalekie wojaże. Woli raczej zostać w znajomej Europie, która niczym go nie zaskoczy. Ryzykowne, dalekie podróże po prostu go nie kręcą. Najchętniej urlop spędziłby na działce lub nad polskim morzem, jednak jeśli ma gdzieś pojechać, to do słonecznej Hiszpanii.

Wybierze najlepszą wycieczkę w biurze podróży, spakuje dużą walizkę i nie będzie narzekać na brak wygód czy kiepską pogodę. Hiszpania będzie dla niego miłym urozmaiceniem od polskiego morza.

Atlantis The Palm, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Park wodny / Shutterstock Atlantis The Palm, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Park wodny / Shutterstock Atlantis The Palm, Zjednoczone Emiraty Arabskie - Park wodny / Shutterstock

Wodnik

Wodnik jest przekorny. Kiedy wszyscy znajomi jadą na wakacje do Włoch, on wybierze Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zafascynowany historią i kulturą tego państwa, będzie zwiedzać i czytać wszystkie przewodniki. Warto wiedzieć, że wodnik nie podporządkuje się reszcie grupy, to on będzie wytyczał trasę wycieczki. Jedno jest pewne, z pewnością wybierze najciekawsze miejsca z bogatą, nieznaną powszechnie historią.

Osoby spod tego znaku nie pogardzą też sportami ekstremalnymi. Im więcej adrenaliny tym lepiej.

Egipt: Sfinks. Sfinks u stóp piramidy Chefrena powstał prawdopodobnie około 2500 roku p.n.e.  Lew z ludzką głową był mitycznym stworzeniem, które od Egipcjan przejęli później także Grecy, choć podobne stworzenie pojawia się w kulturze południowo-wschodniej Azji. Rzeźba liczy 57 m długości, 6 m szerokości i 20 m wysokości. Przez tysiące lat była nieustannie zasypywana przez pustynię i na powrót odkopywana jeszcze w czasach starożytnych. Wbrew różnym legendom, nos Wielkiego Sfinksa odpadł w wyniku erozji już w XIV w., a nie w wyniku zniszczenia w czasie wyprawy Napoleona na Egipt. Egipt: Sfinks. Sfinks u stóp piramidy Chefrena powstał prawdopodobnie około 2500 roku p.n.e. Lew z ludzką głową był mitycznym stworzeniem, które od Egipcjan przejęli później także Grecy, choć podobne stworzenie pojawia się w kulturze południowo-wschodniej Azji. Rzeźba liczy 57 m długości, 6 m szerokości i 20 m wysokości. Przez tysiące lat była nieustannie zasypywana przez pustynię i na powrót odkopywana jeszcze w czasach starożytnych. Wbrew różnym legendom, nos Wielkiego Sfinksa odpadł w wyniku erozji już w XIV w., a nie w wyniku zniszczenia w czasie wyprawy Napoleona na Egipt. Shutterstock

Ryby

Ryby są bardzo uduchowione. Empatyczne, ciekawe świata wierzą w przeznaczenie, opatrzność losu i cenią historyczne miejsca. Idealnym miejscem na wakacje jest dla nich Egipt. Z pewnością znają losy wszystkich faraonów na pamięć. Będą więc świetnym przewodnikiem po starożytnych zabytkach.

W cieniu piramid odnajdą spokój i ujawni się i głęboko artystyczna, wrażliwa dusza. Potrzebują jednak kogoś, kto zadba o logistykę wyjazdu - kupi bilety, nie przegapi czasu odjazdu hotelowego busa.