Z przymrużeniem oka: pokaż mi, jak zakładasz stanik, a powiem ci kim jesteś. Taki drobny nawyk ma znaczenie?

Patti Wood, autorka poczytnej książki ?Snap: Making the Most of First Impressions, Body Language, and Charisma?, postanowiła sprawdzić, co o kobiecie mówi sposób... zapinania przez nią stanika. To zabawne kryterium, które przyjęła ekspertka od ludzkich zachowań i mowy ciała, pozwoliło jej wyodrębnić aż cztery typy kobiet: - Istnieją cztery różne osobowości - kierowców, liderów, kibiców i ostrożnego korektora - które wydają się mieć unikalne sposoby robienia różnych rzeczy. Sprawdź, kim według tych nietypowych badań jesteś.
Rozmiar stanika TRIFONOV IGOR/Trifonov Igor Rozmiar stanika TRIFONOV IGOR/Trifonov Igor Fot. Shutterstock

Klasycznie, na plecach

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Jeśli zapinasz stanik na plecach, jesteś tradycjonalistką. Ten najbardziej oczywisty, ale nie najprostszy sposób pokazuje, jak ważna jest dla ciebie tradycja i porządek. Zanim cokolwiek zrobisz lub zmienisz w swoim życiu, tworzysz drzewko decyzyjne. Analizujesz wszystkie wady i zalety każdej decyzji.

Kobiety, które wkładają stanik w ten sposób, nie podejmują zbędnego ryzyka. Są stateczne, odpowiedzialne. Mają też dużo przyjaciół, dla których stanowią prawdziwą opokę.

Biustonosz Double Push Up od Etam zdjęcie 1 Biustonosz Double Push Up od Etam zdjęcie 1 Mat. prasowe

Zawsze na opak, czyli z przodu

Panie, które najpierw zapinają stanik z przodu, a dopiero później przekręcają zamek na plecy i wkładają ramiączka są maniaczkami kontroli. Uwielbiają mieć władzę nad sytuacją. Zawsze dążą też do tego, aby być w centrum zainteresowania.

Cechuje je olbrzymie poczucie humoru, chęć ciągłego rozwoju i przebojowość. Skaczą z kwiatka na kwiatek i szybko się nudzą - czy to nowymi partnerami, czy zajęciami. Wciąż potrzebują nowych, coraz silniejszych bodźców.

Stanik Stanik fot. shutterstock.com

Zapięcie musi być z przodu

Część pań nie kupi klasycznie skonstruowanego stanika. Wybierają modele, które od razu mają zapięcie z przodu. Taki biustonosz wybierają osoby konkretne, silne i zdecydowane.

Cenią swój czas, więc nie będą marnowały go na dostosowywanie się do standardów. Są indywidualistkami, które twardo stąpają po ziemi. Zazwyczaj piastują kierownicze stanowiska, a w życiu prywatnym, to one noszą spodnie w związku.

Stanik Stanik fot. shutterstock.com

Najpierw zapnij, potem włóż

Ostatni sposób wkładania biustonosza jest najprostszy, ale też najdłuższy. Zapinanie stanika, a dopiero potem przekładanie go przez głowę to metoda kobiet ostrożnych i rozważnych.

Nie podejmują one samodzielnie ważnych decyzji, wolą się poradzić kogoś bardziej doświadczonego. Wszystko muszą dokładnie przemyśleć i dopiero wtedy przystępują do działania. Osoby te są skupione, dokładne i bardzo pracowite. Nigdy nic ich nie zaskoczy. To perfekcjonistki.

A jak wy zakładacie stanik? Podzielcie się swoimi sposobami w komentarzach!

Podpowiadamy też, jak dobrać stanik, kiedy karmisz dziecko lub jesteś w ciąży:

Więcej o: