Wystarczająco Perfekcyjna Pani domu: 10 miejsc, o których zawsze zapominasz odkurzając

W naszych mieszkaniach są takie miejsca, o których lubimy "zapominać" podczas sprzątania. To właśnie tu gnieździ się najwięcej kurzu. Poznaj proste triki, które zlikwidują ten problem.

Klawiatura

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Pokaż mi swoją klawiaturę, a powiem ci, kim jesteś. Szczególnie po odwróceniu jej do góry nogami. Znajdą się i resztki codziennych śniadań, i sierść twojego zwierzaka. Klawiaturę należy czyścić regularnie, najlepiej za pomocą sprężonego powietrza albo odpowiedniej końcówki odkurzacza ustawionego na najniższą moc.

listwy podłogowe listwy podłogowe Fot Shutterstock

Listwy podłogowe

Podłoga lśni czystością, dywany odkurzone. Dlaczego więc listwy podłogowe złośliwie obrastają kurzem? Bo nikomu nie chce się ich czyścić. Zamiast wędrować zgięta w pół wzdłuż wszystkich ścian, użyj odkurzacza. Po raz kolejny uratuje cię okrągła szczotka z łosiem.

Kurz Kurz Fot. Shutterstock

Framugi drzwi

Górny element drzwiowych framug to już wyższa szkoła odkurzania. Ich powierzchnia znajduje się powyżej linii naszego wzroku. Może dlatego zbierający się tam kurz zwykle nam nie przeszkadza?

Abażury

Nie lubisz czyścić abażurów? To kwestia złego podejścia do problemu. Od dziś abażury możesz odkurzać. Wystarczy zmienić końcówkę na szczotkę z delikatnego włosia, które wyczesze kurz za ciebie.

Włączniki światła

Dotykamy ich codziennie i może dlatego nie zwracamy uwagi na oblepiający je brud i kurz. Tymczasem to siedlisko bakterii, które warto od czasu do czasu zmyć jednym ruchem ręki.

Wywietrzniki

Wprawdzie kurz i brud chciał przez nie uciec, ale za sprawą kratek jakoś się nie udało. Teraz zdobią ujście wywietrzników na ścianach łazienek, toalet i kuchni. Znajdź zabrudzeniom nowy dom, na przykład ten we wnętrzu worka odkurzacza.

Głośniki Głośniki Fot. Shutterstock

Głośniki

Dobra muzyka z podkręconymi basami odkurzy długo nieużywane głośniki, ale tylko w przenośni. Gorzej z ich górną częścią. Tu przyda się nawilżona szmatka.

żebra chłodnicze żebra chłodnicze Fot. Shutterstock

Tył lodówki

Pamiętasz o metalowej kratce z tyłu lodówki? Jeśli właśnie przypomniałaś sobie o jej istnieniu, bądź pewna, że kurz nie popełnił tego przeoczenia. Uwaga! Bez odkurzacza nie podchodzić!

Gniazdka elektryczne

Niektórych z nich używamy kilka razy dziennie, na inne nie patrzymy wcale. Niezależnie od tego, na wszystkich kurz zbiera się tak samo.

Odkurzacz

Zakurzony odkurzasz to nie pleonazm. To rzeczywistość. Warto od czasu do czasu go czyścić. Odkurzaczem można również potraktować miotły pełne zebranego brudu i kurzu.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: