Te zdjęcia, zrobione kilka lat temu i teraz, sprawią, że będziesz chciał przytulić swojego psa [ZDJĘCIA]

Tak wygląda pieskie życie! Autorka projektu "Dog Years" ("Psie lata") zobrazowała je na wzruszających zdjęciach. Psich modeli fotografowała najpierw w wieku szczenięcym, by po latach pokazać, jak zmieniły się na starość.

Briscoe, rok i 10 lat

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ulotność krótkiego życia psich przyjaciół to temat niezwykłego projektu fotograficznego. Jego autorką jest amerykańska fotografka, Amanda Jones, specjalizująca się w robieniu zdjęć czworonogów. Nad portretami, które ukazały się w albumie "Dog Years" ("Psie lata") pracowała przez ostatnie 20 lat.

Lily, 8 miesięcy i 15 lat

Na jednym z portretów widzimy, jak na przestrzeni 15 lat zmieniła się Lily. Ta urocza suczka jamnika długowłosego to pociecha samej fotografki. Co urzeka nas w jej fotografiach?

Maddie i Ellie, 7 i 6 lat, 14 i 13 lat

Niektóre zwierzaki w ogóle nie zmieniają się na starość. Na pyszczkach innych oznaki starości można dostrzec od razu. Niezależnie od tego wszyscy znamy uczucie, które pojawia się, kiedy nasz żywiołowy szczeniak najpierw zamienia się w dorosłego psa, a potem rozsądnego starca. Nie ulega wątpliwości, że ten proces zachodzi o wiele szybciej niż w przypadku bliskich nam osób. Dlatego zdjęcia Jones są tak smutne i urocze jednocześnie.

Kayden i Brodie, 11 miesięcy i 5 lat, 7 i 12 lat

Amanda Jones zaczęła fotografować psy w 1994 roku, w Maine. Pierwszym modelem był szczeniak znajomego Amandy. Labrador Retriever Ruby stał się inspiracją do rozpoczęcia pracy z psami. Dziś zamówienia na fotograficzne portrety psów i kotów docierają do Jones z całych Stanów Zjednoczonych.

 Fot. Amanda Jones/Dog Years by Amanda Jones, published by Chronicle Books

Okładka książki: Fred w wieku 2 i 10 lat, i Corbet w wieku 2 i 11 lat

Zdjęcia z projektu trafiły do albumu fotograficznego Amandy Jones zatytułowanego "Dog Years". Publikację wydało Chronicle Books. Na okładkę trafiły zdjęcia dwóch psiaków: Freda (w wieku 2 i 10 lat) oraz Corbeta (w wieku 2 i 11 lat).

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o: