Mają różne linie papilarne i bawią się ze sobą już w łonie matki. Czego jeszcze nie wiemy o bliźniętach?

Często są do siebie tak podobne, że trudno je rozróżnić. Podobno łączy je niezwykła więź, inna niż między rodzeństwem urodzonym po sobie. Bliźnięta - czego o nich nie wiemy?

Mamy bliźniąt żyją dłużej

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Dwoje do karmienia, dwoje do przewijania? Matki bliźniąt nie mają łatwo. Za to żyją dłużej ? wynika z badań Shannen Robson z University of Utah. Prawdopodobnie takie kobiety są fizycznie silniejsze stąd ich długowieczność.

Dzień Matki i córki/ Fot. Shutterstock Dzień Matki i córki/ Fot. Shutterstock Dzień Matki i córki/ Fot. Shutterstock

Mamy bliźniąt statystycznie są wyższe

Prawdopodobieństwo urodzenia bliźniąt jest większe w przypadku wysokich kobiet. Badania dr Garyego Steinmana, położnika z Long Island Jewish Medical Center wykazały, że czynnik który sprawia, że kobieta jest wysoka może mieć tez związek z tendencja do ciąż bliźniaczych. Z naukowych analiz wynika, że matki dwojaczków i innych wieloraczków były co najmniej o 1 cal wyższe niż pozostałe matki. Prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej rośnie również z wiekiem.

Bawią się ze sobą już w łonie matki

Bliźnięta są wyjątkowo związane, bawią się już w łonie matki. Badania Umberto Castiello z Uniwesrystetu w Padowie pokazały, że już od 14 tygodnia ciąży można obserwować interakcję między dziećmi w łonie matki. Dzięki ultrasonografowi widać było jak bliźnięta bawią się ze sobą - głaszczą po głowach, dostosowują swoje ruchy do drugiego dziecka.

Więcej o: