Pokaż mi swój fotel, a powiem ci, kim jesteś - niezwykłe portrety dwójki francuskich fotografów [ZDJĘCIA]

Para fotografów z Paryża, postanowiła stworzyć serię oryginalnych portretów. Ich przekorność polega na tym, że na żadnym ze zdjęć nie zobaczymy głównego bohatera. Za jego historię musi wystarczyć nam ulubiony fotel i kapcie.
Fotel studentki. Fotel studentki. Fot. www.on.faitdesimages.com/"Traces of life"/2006

Absolwenci paryskiej Gobelins

Cécile i Guillaume to dwójka młodych fotografów z Francji. Poznali się w paryskiej szkoły obrazu "Gobelins". Cykl zdjęć foteli z 2006 roku jest owocem ich wspólnego zainteresowania portretami.

Na zdjęciu fotel wspólnej znajomej, studentki.

Fotel mamy Guillaume'a. Fotel mamy Guillaume'a. Fot. www.on.faitdesimages.com/

Pomysł na nietypowy portret

Projekt nosi nazwę "Traces of life" ("Ślady życia"). Pomysł polega na sportretowaniu bliskich osób dwójki fotografów bez pokazywania samych bohaterów. Do zobrazowania ich historii posłużyła przestrzeń mieszkalna i osobiste elementy portretowanych: ulubiony fotel i para kapci.

Na zdjęciu fotel mamy Guillaume'a.

Fotel mamy Cécile. Fotel mamy Cécile. Fot. www.on.faitdesimages.com/"Traces of life"/2006

Dlaczego fotel i kapcie?

Okazuje się, że fotel i kapcie są przedmiotami na tyle osobistymi i wyrazistymi, by za ich pomocą móc przedstawić osobowość prezentowanych bohaterów.

Na zdjęciu fotel mamy Cécile.

Fotel ojca Guillaume'a. Fotel ojca Guillaume'a. Fot. www.on.faitdesimages.com/

Historia o każdym z nas

Wśród zdjęć najwięcej jest tych, wykonanych u rodziny Guillame'a. Poznajemy jego dziadka, babcię i rodziców. Dwa różne fotele należą do jego mamy. Tym samym poznajemy historię i pochodzenie samych fotografów.

Na zdjęciu fotel dziadka Guillame'a.

Fotel mamy Guillaume'a z czasów jej dzieciństwa. Fotel mamy Guillaume'a z czasów jej dzieciństwa. Fot. www.on.faitdesimages.com/"Traces of life"/2006

Studium nad przedmiotem

Od sypiących się gratów do pięknych foteli w stylowych wnętrzach. Każde zdjęcie to krótki antropologiczny zapis na temat bohatera zdjęcia. Widzimy zmiany społeczne, różnice pokoleniowe, pasje i codzienne zajęcia osób, które nas otaczają.

Na zdjęciu fotel mamy Guillame'a z czasów jej dzieciństwa.

Fotel taty Cécile. Fotel taty Cécile. Fot. www.on.faitdesimages.com/"Traces of life"/2006

Jaki jest twój fotel?

- Odbiorca tych zdjęć może odczytywać, kim są ich bohaterowie, posługując się rozmaitymi wskazówkami - mówi Guillame - Jednocześnie to możliwość przyjrzenia się samemu sobie i zaczęta do interpretacji swojej domowej przestrzeni, własnego życia, a także podejścia do przedmiotów. -

Na zdjęciu fotel ojca Cécile.

Fotel babci Guillaume'a. Fotel babci Guillaume'a. Fot. www.on.faitdesimages.com/"Traces of life"/2006

Jak powstawały fotografie

Wszystkie fotografie zostały wykonane przy naturalnym świetle. Parametry sprzętu: Hasselblad 500C, film w formacie medium, 6x6, 80mm, f/16. Więcej informacji na stronie internetowej Cécile i Guillaume'a: on.faitdesimages.com

Na zdjęciu: fotel babci Guillaume'a.

Więcej o: