Jak udrożnić rurę odpływową?

W dbaniu o drożność domowej kanalizacji ważna jest profilaktyka. Co zrobić, kiedy jest za nią za późno?

Przepychacz sanitarny

Zacznij od usunięcia nieczystości z odpływu. Udrażnianie rury zacznij od użycia przepychacza. W wielu przypadkach problem zostaje rozwiązany na tym etapie. Jeśli to nie pomaga, wypróbuj innych metod. Jakich?

soda oczyszczona zastosowanie soda oczyszczona zastosowanie Fot. Shutterstock.com

Sól, soda i ocet

Poczekaj cierpliwie, aż woda spłynie lub, o ile to możliwe, usuń ją ze zlewu. Do odetkania rury użyj naturalnych środków według poniższych tych receptur.

Do odpływu wlej połowę filiżanki soli i litr gorącej wody. Roztwór pozostaw na co najmniej pół godziny. Po czym wlej do otworu odpływowego kilka litrów wody.

Inny sposób to przygotowanie receptury składającej się z połowy szklanki sody i połowy szklanki octu. Otwór należy od razu zakryć wilgotną tkaniną tak, aby opary nie podrażniły oczu lub skóry. Po odczekaniu połowy godziny należy wlać do otworu sporą ilością gorącej wody (odkręć kran na ok. 3 minuty).

Produkty chemiczne

Jeśli roztwory przygotowane z kuchennych składników nie okażą się skuteczne, sięgnij po dostępne w sklepach detergenty. Szukaj sprawdzonych produktów, najlepiej występujących w formie żelu.

Więcej o: