Nie tylko Kevin. Te filmy wprawią cię w świąteczny nastrój, nawet jeśli przedświąteczna gorączka dała ci w kość

"Kevin sam w domu" to klasyk, który większość z nas ogląda z rodziną przy wigilijnym stole. Jeśli świąteczna gorączka dała ci w kość, czas znaleźć chwilę dla siebie i poczuć magię tych świąt! Przedstawiamy najlepsze świąteczne filmy. Zapomnieliśmy o jakimś? Koniecznie podziel się w komentarzach swoimi ulubionymi tytułami.
Kadr z filmu 'To właśnie miłość' Kadr z filmu 'To właśnie miłość' Materiały prasowe

To właśnie miłość

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Film składa się z 10 historii miłosnych. Każda przedstawia zupełnie inne relacje, utrzymana jest w innym klimacie, jednak wszystkie łączy brytyjski humor. Mimo że nie wszystkie są wesołe, wszystkie, jak to w święta bywa, kończą się szczęśliwie. Mamy premiera, który zakochuje się w swojej pracownicy, pisarza, który szuka szczęścia na południu Francji i małego chłopca, który walczy o względy koleżanki z klasy.

Gwiazdorska obsada - między innymi Colin Firth, Hugh Grant, Billy Nighy, Liam Neeson - sprawili, że ten lekki film ogląda się wyśmienicie. Na dodatek piosenka śpiewana przez Billa Nighy'ego weszła już do kanonu kultowych gwiazdowych utworów.

Kadr z filmu Holiday Kadr z filmu Holiday fot. Kadr z filmu Holiday

Holiday

Dwie nieszczęśliwe kobiety zamieniają się domami na święta. Jedna leci do Los Angeles, druga do Anglii. Na jedną czeka Jude Law, na drugą Jack Black. Oczywiście znajdują u ich boku miłość, a tym samym potwierdzają, że cuda w święta się zdarzają.

Kadr z filmu Szklana Pułapka Kadr z filmu Szklana Pułapka fot. Kadr z filmu Szklana Pułapka

Szklana pułapka

To propozycja dla tych, którzy nie lubią się przesadnie wzruszać. Johna McClane pracuje jako policjant w Nowym Jorku. Przylatuje do Kalifornii na święta. W wieżowcu, w którym pracuje jego żona odbywa się firmowa wigilia. Spokój imprezy zakłócają terroryści, którzy chcą ukraść kilka milionów dolarów. Oczywiście powstrzymać może ich tylko John McClane.

Święta są tu tylko pretekstem, momentem zawiązania akcji, jednak chyba nikomu to nie przeszkadza. "Szklana pułapka" - i jej kolejne części - to po prostu świąteczny klasyk.

Kadr z filmu Listy do M Kadr z filmu Listy do M fot. Kadr z filmu Listy do M

Listy do M

Na naszej liście nie mogło zabraknąć też polskiej propozycji. "Listy do M" są inspirowane filmem "To właśnie miłość". Jednak prócz konstrukcji fabuły - zagubieni w życiu bohaterowie w magicznym okresie świąt spotykają na swojej drodze miłość - pokazane historie różnią się od brytyjskiego pierwowzoru. Jeśli komuś przypadła do gustu angielska komedia, to ta też mu się spodoba.

Kadr z filmu Dziennik Bridget Jones Kadr z filmu Dziennik Bridget Jones fot. Kadr z filmu Dziennik Bridget Jones

Dziennik Bridget Jones

Nie jest to typowy film o świętach. Jednak rozpoczyna się właśnie w okresie Bożego Narodzenia i podczas świąt się kończy. Losy głównej bohaterki doskonale są nam wszystkim znane - trzydziestoletnia singielka z lekką nadwagą szuka księcia z bajki i lepszej pracy. W między czasie wdaje się w niepożądany romans z szefem, przeżywa rozstanie rodziców i spotyka się z przyjaciółmi.

Mimo że "Dziennik Bridget Jones" wielu z nas zna dosłownie na pamięć, to i tak ten film zawsze bawi. I zawsze znajdziemy w nim coś dla siebie. Któż z nas wszak nie dostał kiedyś nietrafionego sweterka z reniferami albo nie zepsuł swojego popisowego dnia w dniu proszonej kolacji?

Kadr z filmu Czekając na cud Kadr z filmu Czekając na cud fot. Kadr z filmu Czekając na cud

Czekając na cud

Gwiazdorska obsada - Susan Sarandon, Penelope Cruz, Paul Walker, Robin Williams - to nie jedyny powód, dla którego warto obejrzeć ten film. Ciepły, uroczy dramat obyczajowy oderwie nas od świątecznych przygotowań i przypomni nam o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Rozwódka z problemami, śliczna Latynoska, zazdrosny policjant, barman i obcokrajowiec. Co ich łączy? Z poru nic. Mieszkają w Nowym Jorku, a ich losy przypadkiem przecinają się wigilijny wieczór. Każdy z nich ma za sobą trudne chwile i czeka na świąteczny cud. Bohaterowie dzięki wzajemnej pomocy odkrywają na nowo magię świąt.

Więcej o: