Czasem sama miłość nie wystarczy. Sprawdź, czy twój związek na pewno jest zdrowy i bezpieczny

Po czym poznać, że twój jest związek zdrowy i bezpieczny? Skąd wiadomo, czy wasza relacja podąża dobrym torem, jak sprawdzić, czy czasem już teraz nie dzieje się w niej coś złego? Coś co w dłuższej perspektywie może waszą miłość zniweczyć?
Miłość Miłość fot. flikr.com, Nad Renrel

Wartości i cele

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Ty i twój partner wyznajecie podobne podstawowe wartości, przekonania, macie zbieżne cele życiowe. Oboje wiecie i jesteście świadomi tego, co chcecie w życiu osiągnąć i jesteście zdeterminowani żeby dążyć do tego wspólnymi siłami.

Grudniowe "Charaktery"

Jesteś spod dobrej gwiazdy, choć czasem trudno w to uwierzyć Nieraz myślimy, że do prawdziwego szczęścia brakuje nam dobrej pracy, miłości tego jedynego/tej jedynej, sukcesu, pieniędzy. Zdobywamy je i... wcale nie jesteśmy tak szczęśliwi, jak sobie wyobrażaliśmy. Czy warto zatem gonić za szczęściem? A może tkwi ono w tym, co już mamy...

A także: Kochankowie cyber-ery - czy łatwiej jest znaleźć ukochanego bez kontaktu twarzą w twarz? Dlaczego działa na nas placebo - doniesienia z najnowszych światowych badań Jak karmić dzieci, by nie przekarmić - czyli dlaczego co piąte polskie dziecko ma nadwagę i jak temu zaradzić Czy jesteś urodzonym przywódcą - jakie cechy posiada prawdziwy lider i jak je w sobie rozwinąć Kiedy ból rodzi agresję - specjalnie dla nas znany niemiecki neurobiolog i psychoterapeuta tłumaczy jak wykluczenie społeczne wzbudza agresywne zachowania

Miłość Miłość fot. flikr.com, Matthew

Zaufanie

Macie je do siebie. Możecie bez problemów, otwarcie dyskutować o wszystkich sprawach - dobrych, złych jak i tych przykrych. Nie macie przed sobą tajemnic, które ciągną się z waszej przeszłości.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Gianni Dominici

Samorealizacja

Wasz związek zostawia wam miejsce na bycie sobą, na zachowanie swojej tożsamości. To bardzo ważne. Związek może być lwią częścią tortu, który determinuje to, kim jesteście, ale przede wszystkim oboje jesteście sobą. Jesteście dwiema indywidualnościami, które mają swoje osobne potrzeby, pragnienia, marzenia.

Miłość Miłość fot. flikr.com, damon jah

Czas wspólny

Spędzacie wiele czasu ze sobą robiąc rzeczy, które spełniają was oboje i dzięki temu czujecie się szczęśliwi.

Miłość Miłość fot. flikr.com, cristian

Rozwój i wzajemna inspiracja

Zachęcacie się wzajemnie do rozwijania i poszerzania swoich horyzontów. Innymi słowy, inspirujecie się nawzajem do bycia lepszymi osobami.

Miłość Miłość fot. flikr.com, cristian

Zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa

Czujecie się bezpiecznie rozmawiając o swoich potrzebach i marzeniach. Zawsze znajdujecie czas na omówienie ważnych spraw - małżeńskich lub indywidualnych. Uważne słuchanie jest niezwykle ważne w drodze do prawdziwego zrozumienia.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Lieven Van Melckebeke

Umiejętność osiągania kompromisu

Szanujecie i akceptujecie różnice, jakie są między wami nawet, jeśli nie zgadzacie się w jakiejś ważnej sprawie. Jesteście w stanie dojść do kompromisu mimo różnicy zdań.

Miłość Miłość fot. flikr.com, JULIAN MASON

Realistyczne oczekiwania

Macie realistyczne oczekiwania na temat waszego związku. Pamiętajcie, że w związku macie do czynienia z drugą tak samo skomplikowaną jednostką jak wy i dlatego dobra relacja wymaga codziennej pracy.

Miłość Miłość fot. flikr.com, blessed faun

Poświęcenie dla wspólnego dobra

Każdy z was uczciwie pracuje dla dobra związku. Ty i twój partner staracie się wnosić wszystko, co najlepsze dla dobra relacji, czasem godząc się na poświęcenie jakichś swoich osobistych korzyści.

Miłość Miłość fot. flikr.com, Patrick Marioné - thanks for > 2M

Szacunek dla swoich więzi rodzinnych i przyjacielskich

Ważne jest by przeznaczyć czas dla rodziny i przyjaciół w taki sposób by nie wpłynęło to negatywnie na związek. Ale pamiętajcie, że ten czas jest niezwykle potrzebny i nikt nie powinien stawiać wam nieprzyjemnych granic.

Więcej o: