Sylwester w domu, na kanapie? Czemu nie! Te filmy wprawią cię w szampański nastrój

To ostatni dzień roku. Zostajesz tej nocy w domu? Świetnie! Już teraz wpraw się w dobry nastrój i obejrzyj kilka kultowych filmów, których akcja dzieje się między innymi w sylwestra.
Kadr z filmu Kiedy Harry poznał Sally Kadr z filmu Kiedy Harry poznał Sally fot. Kadr z filmu Kiedy Harry poznał Sally

Kiedy Harry poznał Sally

Ten uroczy film obyczajowy o kiełkującym przez lata uczuciu między dwójką, znających się jak łyse konie, przyjaciół można oglądać przy każdej okazji. Sylwestrowa noc także temu sprzyja, a to dlatego, że właśnie podczas sylwestrowej zabawy Harry zdecydował się zawalczyć o Sally.

Ta kultowa scena przeszła do historii kina jako jedno z najzabawniejszych i najpiękniejszych wyznań miłosnych. Chwilę przed północą Harry wykrzyczał podczas awantury z Sally: - Uwielbiam, jak marszczysz nos, kiedy patrzysz na mnie, jak na wariata. Kocham cię za to, że po całym dniu spędzonym z tobą ciągle czuję na swoim ubraniu zapach twoich perfum. I kocham cię za to, że jesteś jedyną osobą, z którą chcę rozmawiać przed zaśnięciem. I to nie dlatego, że jestem samotny, i to nie dlatego, że dzisiaj jest sylwester. Przyszedłem tu dzisiaj, ponieważ kiedy uświadomisz sobie, że chcesz spędzić z kimś życie, to chcesz zacząć najszybciej jak to tylko możliwe.

Sylwester w Nowym Jorku Sylwester w Nowym Jorku fot. kadr z filmu Sylwester w Nowym Jorku

Sylwester w Nowym Jorku

Jeśli sylwester w Nowym Jorku, to koniecznie u boku drugiej połówki! Garry Marshall, reżyser kultowych komedii romantycznych, takich jak "Pretty Woman", "Uciekająca panna młoda", kolejny raz w mistrzowski sposób splata ze sobą losy zupełnie przypadkowych osób.

Twórca filmu "Sylwester w Nowym Jorku" uparcie twierdzi: jeśli nie masz nikogo, tej nocy musisz się zakochać. Nieważne czy to w poznanym w windzie sąsiedzie, czy koledze z pracy. Noc, podczas której odchodzi stary rok, a przychodzi nowy, jest magiczna. Miłość jest wszędzie. Wystarczy tylko wyciągnąć po nią rękę.

Ojciec Chrzestny II Ojciec Chrzestny II fot. kadr z filmu Ojciec Chrzestny II

Ojciec Chrzestny 2

Filmy Francisa Forda Coppoli to propozycja dla tych, którzy mają słabość do dobrego, starego kina. Nie wszyscy w świętując sylwestra mają ochotę na zawiłe intrygi i mafijne porachunki. Jednak jeśli zdecydujecie się na obejrzenie kultowej trylogii, nie pożałujecie. Emocje będą sięgać zenitu.

A w drugiej części zobaczycie jak klan Corleonów spędzał ostatnią noc w roku. Zajęci tańcem goście nie zauważyli, że tuż obok nich ważą się ludzkie losy. Michael Corleone składając życzenia bratu wypowiedział słowa, które stały się jednym z najsławniejszych cytatów z filmów gangsterskich: - Wiem, że to byłeś ty, Fredo. Złamałeś mi serce.

Dziennik Bridget Jones Dziennik Bridget Jones fot. kadr z filmu Dziennik Bridget Jones

Dziennik Birdget Jones

Samotna, marząca o lepszej pracy, księciu z bajki i zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów bohaterka właśnie w sylwestrową noc postanowiła prowadzić dziennik! Nie poszła na szaloną imprezę ze znajomymi. Została w domu, zaszyła się w cieplutkiej piżamie i śpiewała na cały głos swoje ulubione piosenki. Nic dziwnego, że Bridget Jones to idolka wielu trzydziestoletnich singielek, które wolałyby tak jak ona zostać w domu w tę noc.

Kadr z filmu Zupełnie jak miłość Kadr z filmu Zupełnie jak miłość fot. Kadr z filmu Zupełnie jak miłość

Zupełnie jak miłość

Oliver poznaje Emily podczas lotu samolotem z Los Angeles do Nowego Jorku. Oboje byli jeszcze nastolatkami. Przez następne siedem lat ich drogi wielokrotnie się krzyżują.

Ich drugie spotkanie ma miejsce w właśnie w sylwestrową noc. Razem spędzają uroczy wieczór i idą na bal. Ale czy pocałują się o północy? Sprawdźcie koniecznie!

Kadr z serialu Przyjaciele Kadr z serialu Przyjaciele fot. Kadr z serialu Przyjaciele

Przyjaciele

Sylwestrowa noc w domu bardzo sprzyja maratonom filmowym. Jeśli widzieliście już wszystkie wcześniejsze propozycje, wróćcie do klasyki i obejrzyjcie "Przyjaciół". 10 sezonów przygód grupki sąsiadów z Nowego Jorku z pewnością umili wam czas do północy.

Przypomnicie sobie też jak sylwestra spędzali tytułowi przyjaciele. Pamiętacie odcinek, w którym Ross i Monica spełnili swoje marzenie i wystąpili w telewizyjnym, sylwestrowym show? Ich układu choreograficznego nie da się zapomnieć

Więcej o: