Kiszonki, "drip coffee" i fryzura na jeżyka. To będzie modne w 2016 roku [7 najważniejszych trendów]

Pinterest przygotował listę trendów na rok 2016. To zbiór 100 postów. Stworzyli je wpływowi użytkownicy Pinteresta, czyli tacy, którzy cieszą się największą popularnością. Co według nich będzie modne w Nowym Roku?
Parzenie kawy w ekspresie Chemex Parzenie kawy w ekspresie Chemex fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta

Kawa z ekspresu przelewowego

Zamiast kawy, w 2016 roku będziemy pić "drip coffee". Dla bywalców modnych kawiarni to nie nowość. Inni mogą być zaskoczeni całym zamieszaniem. Metoda przelewowego zaparzania kawy z ekspresem przelewowym ma wspólnego tylko trochę. Tu liczy się prostota, kunszt, jakość i design.

Tak, jak przy użyciu ekspresu przelewowego, potrzebny będzie papierowy filtr. Do niego wsypiemy świeżo i grubo mieloną kawę, by zalać ją gorącą, ale nie wrzącą wodą. Kawa z kubka, będzie kapać na dno wcześniej podgrzanego dzbanka. Banalnie proste? Nie do końca. Tu liczą się szczegóły: temperatura wody, czas trwania całego procesu i oczywiście pochodzenie kawy. Ważny jest też design drippów, za które zapłacimy od ok. 50 do nawet 500 zł.

Różne gatunki piwa. Różne gatunki piwa. fot. Shutterstock

Piwo domowej produkcji

Na sile zyskuje moda na piwa własnej produkcji. I choć lokalne browary powstają jak na drożdżach, w przyszłym roku jeszcze więcej osób będzie chciało spróbować fermentowania na własną rękę.

Skompletowanie składników i potrzebnego sprzętu może być skomplikowane, dlatego pomysłowi producenci prawdopodobnie już wkrótce dostarczą do sklepów gotowe zestawy "małego" browarnika. Na razie tego typu zestawy są do kupienia w sieci, na przykład na stronie twojebrowary.pl, gdzie za ok. 130 zł możemy kupić dość dobrze wyposażony zestaw.

Kiszone warzywa to cenne źródło witamin i minerałów zimą Kiszone warzywa to cenne źródło witamin i minerałów zimą Fot. Shutterstock

Kiszonki

Polska mistrzem kiszonek! Taką tezę szerzą kulinarni patrioci. Teraz sztuką kiszenia warzyw (i owoców), kwaszenia (np. mleka czy jogurtu), a nawet pieczenia na zakwasie, ma zainspirować się cały świat. Zachęca do tego Pinterest, publikując 52 przepisy na fermentowaną żywność, do wykonania w roku 2016!

Drukowanie 3D

W 2016 roku będziemy częściej używać drukarek 3D. Sprzęt do użytku domowego można kupić już za 999$, czyli niecałe 4 tysiące złotych. Przyda się też zestaw gotowych pomysłów na wzory do wykorzystania.

Neutralny wystrój w pokoju dla dziecka

Pokoje dla noworodków coraz częściej urządzamy z myślą nie o samym maluchu, a o nas, rodzicach. W Nowym Roku żegnamy  dziecięce pastele i kolorystyczny podział na niebieski dla chłopców i różowy dla dziewczynek. Mile widziane będą tonacje neutralne.

Propozycja dekoracji pokoju dla noworodka z bloga www.aburstofbeautiful.com:

fot. www.aburstofbeautiful.com

okładka jednej z kolorowanek dla dorosłych okładka jednej z kolorowanek dla dorosłych Fot. archiwum redakcji

Kolorowanki dla dorosłych

Na zwolenników tradycyjnych form rozrywki czeka powrót do dzieciństwa, ale i do - jak twierdzą psychologowie - wyciszenia oraz relaksu. Wszystko za sprawą kolorowanek dla dorosłych, które coraz liczniej zapełniają półki księgarni, a których w 2016 roku ma być jeszcze więcej. Nic dziwnego, za pośrednictwem "terapii sztuką" mają pomóc walczyć ze stresem, pobudzać półkule i ułatwić kontakt z własnymi emocjami. Same zalety. Chwytajmy za kredki!

 kolaż zdjęć ze stron: menshairstyletrends.com/tendances-de-mode.com

Fryzura na jeża

Jak zmieni się nasz wygląd? Wśród inspiracji z Pinteresta najmocniej wyróżniają się dwie tendencje. W modzie kobiecej nadal popularne będą spodnie typu mom jeans, natomiast propozycją dla panów, również rodem z lat 80. jest podstrzyżona fryzura na jeża, czyli po prostu "fade".

Przewodnik po rodzajach fryzury typu "fade" według strony hairstyleonpoint.com:

fot. hairstyleonpoint.com