Co ukrywają nasze sny? Zdziwisz się, jak wiele o tobie mówią

Chociaż patrzymy na senniki z przymrużeniem oka, to lubimy interpretować swoje sny i doszukiwać się ich znaczenia. Czasem naprawdę warto niektórym symbolom przyjrzeć się bliżej. Mogą pomóc podjąć nam decyzję lub upewnić w przekonaniach. Sprawdź, które sny są najważniejsze.
Pudełko Pudełko fot. flikr.com, Patty

Pudełka

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Sen, w którym pojawia się pudełko zazwyczaj oznacza zamknięcie się bodźce zewnętrzne. Czujesz, że coś oddala się od ciebie. Nie masz jednak na to wpływu. Skrywasz przy tym jakąś tajemnicę lub emocje, których się wstydzisz.

Puste pudełko symbolizuje dodatkowo poczucie rozczarowania. Natomiast wiele skrzynek, pudełek sugeruje, że masz problemy z uczuciami. Jesteś osobą bardzo emocjonalną lub - wręcz przeciwnie - skrytą.

Telefon Telefon fot. flikr.com, John Watson

Telefony

Sen o telefonie to nic innego jak bardzo pilne, zupełnie niespodziewane sprawy do załatwienia. Niekoniecznie będą one miłe. Dzwonek telefonu także nie zwiastuje nic dobrego. Oznacza on niestety zapowiedź nadchodzących kłopotów. Jeśli jednak w twoim śnie nie zdążysz odebrać telefonu to znak, że możesz zignorować te komunikaty.

Warto wiedzieć także, że jeśli kobieta śni o telefonie od mężczyzny lub mężczyzna o rozmowie telefonicznej z kobietą zwiastuje to problemy miłosne.

Latanie Latanie fot.flikr.com, Gem

Latanie

Sen o lataniu jest zazwyczaj snem "świadomym". Oznacza to, że śniący zazwyczaj zdaje sobie sprawę z tego, że śni. Latanie może oznaczać, że na jawie mamy poważne problemy, które próbują przejąć kontrolę nad naszym życiem.

Kiedy lata się nisko nad ziemią, wróży to bardzo dobrze. Latanie ze skrzydłami zapowiada przypływ gotówki, a może nawet nowe, kierownicze stanowisko.

Należy obawiać się snu wysoko nad ziemią, w dodatku bez skrzydeł. Zapowiada to niebezpieczeństwo. Sen o lataniu nad dachami może oznaczać kłopoty w życiu prywatnym. Najgorszy ze wszystkich sennych scenariuszy jest jednak ten, w którym chcemy latać, a nie możemy. Wróży to zbliżające się nieszczęście.

Księżyc Księżyc fot. flikr.com, L. Whittaker

Księżyc

Księżyc symbolizuje to, co ukryte, niewidzialne. Mowa tu zarówno o zdolnościach kreatywnych, jak i duchowych. Gdy śni nam się pełnia księżyca możemy spodziewać się szczęścia i niezmierzonych bogactw.

Jeśli w śnie widzimy powiększający się księżyc możemy spodziewać uznania w pracy. Malejący oznacza, że czas zadbać o swoje finanse i oto, co już zdołaliśmy osiągnąć.

Sen o księżycu jest też dobrym znakiem dla kobiet marzących o dziecko. Potwierdza, że jest się gotowym na macierzyństwo. Zwiastuje też siłę i chęć poświęceń dla potomka.

Droga Droga fot. flikr.com, Denis Dore

Droga

Droga jest oczywiście symbolem podróży. Niekoniecznie tej rozumianej jako wyjazd. Jest też interpretowana jako podróż życia. Twarde, utwardzone ścieżki będą więc oznaczały łatwe i przyjemne życie bez komplikacji i większych problemów. Natomiast błoto, kamienia na drodze będą zwiastowały kłopoty.

Droga donikąd oznacza ślepy zaułek w życiu i trudne do podjęcia decyzje.

Kwiaty Kwiaty fot. flikr.com, Alice Popkorn

Kwiaty

Kwiaty to symbol piękna, delikatności i przemijania. Każdy kwiat ma określone znaczenie. Liczy się też kolor i kształt. I tak na przykład tulipany widziane we śnie są przestrogą - nie wolno nikogo sądzić według pozorów. Róże są oczywiście symbolem miłości, a bratki zadowolenia z życia.

Ogólnie jednak kwiaty wskazują zmiany. Uschnięte oznaczają zamknięcie jakiegoś rozdziału w życiu. Natomiast świeże, pączkujące są przypomnieniem o naszym potencjale i możliwościach w nas drzemiących.

Woda Woda fot. flikr.com, Dalma Szalontay (or Szallonntai)

Woda

Woda w snach powinna skłonić do refleksji na temat własnego życia. Jeśli śnisz o oceanie, to może nadszedł czas na to, aby podjąć większe ryzyko i sprawdzić swoje możliwości np. w nowym biznesie?

Stan wody odzwierciedla stan duszy. Czysta woda symbolizuje równowagę i harmonię. A także zapowiada zbliżający się sukces. Natomiast mętna woda powinna być odczytana jako brak pewności siebie, która wstrzymuje nas w realizowaniu planów.

Więcej o: