Jesteś aktywną singielką? A może potulnie czekasz na księcia z bajki? Podpowiadamy, jak znaleźć miłość do grobowej deski

Jedni aktywnie szukają miłości, inni cierpliwie czekają na to, co przyniesie czas. Dla tych pierwszych nie ma jednej złotej reguły, która podpowie im jak postępować, jest jednak kilka przydatnych podpowiedzi.
Miłość Miłość fot. flikr.com, JULIAN MASON

Zastanów się czego chcesz

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Szukasz przelotnej znajomości czy kogoś, kto zostanie twoim partnerem na życie? Bądź wobec siebie szczery i staraj się postępować zgodnie z odpowiedzią na to pytanie. Badania (ale i codzienność też) pokazują, że poszukiwania partnera na krótką chwilę przebiegają inaczej niż szukanie partnera na życie. Zazwyczaj szukamy też zupełnie innych osób.

Nowe Charaktery już w sprzedaży! W numerze m.in.:

* czy naprawdę można wymyślić siebie od nowa? - zastanawia się prof. Łukaszewski

* dlaczego boimy się bliskości i jak sobie poradzić z tym lękiem

* na czym polega współuzależnienie

* skąd się bierze kreatywność

Nowe Charaktery - pismo do pomyślenia. Polecamy!

Nowy numer w wybranych punktach sprzedaży dostępny jest także z książką Hanny Hamer pt. "Dary od ludzi". Niezwykła, osobista historia o ludziach, których codziennie spotykamy na naszych drogach... Idealna lektura na długie, zimowe wieczory.

Charakteryfot. okładka Charakterów

miłość miłość Fot. Shutterstock

Przygotuj się na inwestycję

Związki, które mają trwać wymagają inwestycji - czasu, energii, emocji, a czasem również pieniędzy. Jeśli pojawia się okazja do "inwestycji" swoich uczuć, to pojawia się też ryzyko, że wysiłek się nie opłaci. Ale innej drogi nie ma - trzeba będzie od siebie coś dać.

Prof. Lew-Starowicz o miłości Prof. Lew-Starowicz o miłości Fot. Pinterest.com

Poznaj swoją wartość jako potencjalnego partnera

Wiedza o sobie, świadomość swoich wad i zalet, pomagają otworzyć się na drugą osobę. Dzięki temu wiesz co możesz zaoferować innym i czego szukasz.

Związek Związek fot. flikr.com, Pedro Ignacio Guridi

Inwestuj w siebie

Rozwijaj się, poznawaj swoje talenty i mocne (i słabe) strony. Pracuj nad emocjami, zdolnościami, rewiduj swoje poglądy.

Związek Związek fot. flikr.com, Wyatt Fisher

Uśmiechaj się?

Lubisz wesołych ludzi? Inni też lubią. Błyskotliwy humor jest niezwykle przydatny w poszukiwaniu miłości. Sarkazm i żarty są bardziej ryzykowne i możesz przez nie stracić w oczach wybranki/ wybranka, więc z tymi uważaj. Przelotni partnerzy podobno nie rozróżniają typów humoru, więc jeśli nastawiasz się na krótką znajomość, to o tej zasadzie nie musisz pamiętać.

Związek Związek fot. flikr.com, Vinoth Chandar

Nie rezygnuj, walcz

Niektórzy tak bardzo boją się być sami, że wolą tkwić w niesatysfakcjonujących związkach niż zaryzykować. Zapominają, że także życie w pojedynkę też ma sens i może ubogacać. To może być czas na pracę nad sobą, przemyślenie swoich oczekiwań, naukę nowych umiejętności - lepsze poznanie siebie.

Nie ma jednej złotej zasady dla tych, którzy miłości aktywnie szukają. Ale na pewno pogłębianie wiedzy o sobie i inwestowanie w swój rozwój będą pomocne, gdy na horyzoncie pojawi się książę lub księżniczka z bajki.

Więcej o: