Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!
Powierzchnia wanny akrylowej lub akrylowego brodzika należy do najbardziej delikatnych. Nie powinno się jej myć przy użyciu ostrej gąbki. O wiele lepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Zamiast mleczka można posłużyć się domowymi sposobami.
Pierwszym z nich jest roztwór przygotowany z łyżki octu i szklanki ciepłej wody. Alternatywą jest zastąpienie octu sokiem z całej cytryny.
Co z zaciekami i plamami trudnymi do usunięcia? Wypróbuj działanie pasty, przygotowanej z ekologicznych składników, czyli sody oczyszczonej, wymieszanej z niewielką ilością wody.
Starym żeliwnym wannom trudno jest przywrócić ich dawny blask. Będzie to łatwiejsze, jeśli sprzątanie rozłożyć na 3 rozsądne kroki.
Zacznij od rozłożenia w miejscach zacieków starych ręczników i szmat. Następnie obficie nasącz je octem i pozostaw na parę godzin. Następnie wyszoruj wannę do czysta pastą do czyszczenia. Dopiero potem wypoleruj całość za pomocą detergentu w formie mleczka.
Jeśli kamień zaczyna blokować przepływ wodę w słuchawce prysznicowej, przyda się ocet, kilka płatków kosmetycznych i plastikowy woreczek. Nasącz octem waciki i "przylep" je do słuchawki. Na koniec możesz dodatkowo nasączyć okład. Całość zakryj woreczkiem i przewiąż gumką recepturką. Całość pozostaw na noc. Następnego dnia z łatwością usuniesz kamień.
W taki sam sposób oczyścisz kran w łazience albo kuchni.
W podręcznej łazienkowej "apteczce" powinien znajdować się zapas środków, pomocnych w udrażnianiu rur. Tu liczy się profilaktyka i systematyczność.
Jeśli nie masz problemu z zablokowanym odpływem, umieść w wannie sitko. Najlepiej sprawdzi się białe sitko plastikowe, którego rozmiar będzie pasować do odpływu. Oczka muszą być możliwie najdrobniejsze, bo tylko takie wyłapią włosy, najczęściej powodujące problem zapchanych odpływów w wannie.
Jeśli woda spływa wolniej niż powinna, do odpływu wlej połowę filiżanki soli i litr gorącej wody. Roztwór pozostaw na co najmniej pół godziny, a następnie wlej do otworu odpływowego kilka litrów wody.
Inny sposób to przygotowanie receptury składającej się z połowy szklanki sody i połowy szklanki octu. Otwór należy od razu zakryć wilgotną tkaniną tak, aby opary nie podrażniły oczu lub skóry. Po odczekaniu połowy godziny należy wlać do otworu sporą ilością gorącej wody (odkręć kran na ok. 3 minuty).
W przypadku poważniejszych zatorów, sięgnij po dostępne w sklepach detergenty. Szukaj sprawdzonych produktów, najlepiej występujących w formie żelu. Przed ich zastosowaniem możesz użyć przepychacza. W wielu przypadkach problem zostaje rozwiązany na tym etapie.
Chcesz rzadziej myć wannę i prysznic? Zacznij się o nie troszczyć. Sprawdź, co może wymagać drobnych napraw. Małe zmiany, mogą diametralnie odmienić wygląd łazienki.
Sprawdź, jak krok po kroku samodzielnie uszczelnić brzeg wanny.
Jeśli problemem są dawno nieczyszczone, zapleśniałe fugi, wystarczy wyczyścić je tymi metodami:
Glazura do wymiany? Czasem wystarczy jedynie porządnie wyczyścić fugi [PROSTE TRIKI]
Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!