Co mówi o tobie kształt paznokci [RYSUNKI]

Czy rzeczywiście po samym kształcie paznokci jesteśmy w stanie powiedzieć coś o charakterze ich posiadacza? Sprawdź, czy któryś z ośmiu typów kształtu płytki paznokcia rzeczywiście definiuje twój charakter.
Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#1 Długa płytka i prostokątny kształt

Jeśli twoje paznokcie mają długą płytkę o regularnym, prostokątnym kształcie prawdopodobnie jesteś osobą bardzo towarzyską, lubianą, radosną i pełną życia. Mocno stoisz na nogach, jesteś rozsądna.

W pracy, zanim podejmiesz decyzję, analizujesz wszystkie możliwości - dzięki temu udaje ci się na chłodno podejmować dobre decyzje. Jesteś ceniona za skrupulatność, uporządkowanie i systematyczność. Bywasz zasadnicza i konkretna. Lubisz nowe wyzwania, doświadczenia, jesteś także otwarta na ciekawe znajomości.

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji paznokci!

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#2 Szerokie i płaskie paznokcie

Jeśli twoje paznokcie można określić jako szerokie i płaskie zapewne jesteś osobą o jasnym, analitycznym umyśle. Zanim wypowiesz jakąś myśl, zastanawiasz się trzy razy. Ludzie wierzą w twoje celne osądy i chętnie zwracają się do ciebie po radę. Masz doskonały instynkt i wyczucie jeśli chodzi o ludzi - inni cenią to w tobie i chętnie polegają na twojej opinii.

Ponieważ jesteś pilna i pracowita lubisz angażować się w zajęcia wymagające staranności i cierpliwości - dodajmy, że lubisz tworzyć. Nad urodę przedmiotów wyżej cenisz ich użyteczność.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#3 Paznokcie krótkie i okrągłe

Masz paznokcie o krótkiej i okrągłej płytce? Wygląda na to, że masz silną osobowość, jesteś osobą kreatywną i lubiącą robić wokół siebie dużo szumu. Bije od ciebie blask - na pierwszy rzut oka widać, że lubisz dobrą zabawę i prowadzisz rozrywkowy tryb życia. Takie cechy przyciągają do ciebie ludzi.

Kiedy z kimś się zaprzyjaźnisz, pozostajesz lojalna i oddana przez całe życie. Za osobami, które kochasz jesteś w stanie pójść w ogień.

Uwielbiasz nowe wyzwania, ekscytujące przygody. Gdy coś postanowisz, trzymasz się swojej decyzji, przez co ludzie mogą uważać, że jesteś uparta jak osioł. Fakt, że wiesz czego chcesz i konsekwentnie dążysz do celu to twoja zaleta.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#4 Płytka paznokci o krótkim, nieregularnym kształcie

Możliwe, że twoje krótkie paznokcie o nieregularnej krawędzi płytki to efekt obgryzania? Jeśli tak, to jesteś osobą empatyczną i obserwującą świat nieco z boku. Masz serce na dłoni i zawsze kiedy coś mówisz, jesteś szczera. To dlatego przyjaciele proszą cię o zdanie - doskonale zdają sobie sprawę, że powiesz prawdę, nawet tę najbardziej bolesną. Bardzo cenisz otwartość i komunikację, dlatego nie ze wszystkimi się zaprzyjaźniasz.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#5 Paznokcie o równym kwadratowym kształcie płytki

Jeśli masz paznokcie z płytką o kwadratowym kształcie, oznacza to, że jesteś twardo stąpającą po ziemi realistką. Na dodatek bardzo pracowitą. Jesteś urodzoną przywódczynią, która poważnie podchodzi do wiążącej się z przewodzeniem odpowiedzialności. Często powierzane są tobie trudne i wymagające zadania - wszyscy wierzą, że można na tobie polegać.

W drodze do celu nie idziesz na skróty. Chociaż uchodzisz w pracy za cyborga, wcale nie oznacza to, że nie lubisz i nie potrafisz się bawić. Wręcz przeciwnie - kochasz zabawę i wspólne wyjścia.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#6 Paznokcie o trójkątnym kształcie

Czyżbyś miała trójkątny, lekko szpiczasty kształt paznokci? Gratulacje - jesteś odważną i śmiałą osobą, która nie obawia się podejmowania trudnych decyzji. Doskonale wiesz, czego chcesz i nie masz problemów ze spełnianiem marzeń. Jesteś pełna pasji, ale także dość uparta. Czasami inny postrzegają cię jako jednostkę niepokorną - wichrzyciela.

W pracy wolisz działać mądrze, niż pracować ciężko. Dlatego twoje ruchy są przemyślane, a efekt zawsze wspaniały.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#7 Paznokcie o długiej i owalnej płytce

Jeśli twoje paznokcie mają owalny kształt, a płytka paznokcia jest naturalnie długa, jesteś bardzo twórczą osobą, którą inspiruje natura. Lubisz przyrodę i piękno. Jesteś delikatna i szczodrze dzielisz się swoją radością z ludźmi. Z tego powodu ludzie do ciebie lgną, zwłaszcza gdy zmęczy ich pęd i przytłaczająca codzienność.

Czasami można odnieść wrażenie, że bierzesz na siebie zbyt wiele, ale to pozory. Lubisz być zaangażowana i po łokcie w pracy - zwłaszcza, jeśli twoje działanie może przynieść komuś coś dobrego.

Kiedy kochasz, to na całego oddajesz się drugiej osobie. To samo dotyczy zaangażowania w życiowe plany. Jak już coś robisz, to całą sobą.

Co mówi o tobie kształt paznokci? Co mówi o tobie kształt paznokci? Rys. Arkadiusz Gadaliński

#8 Nieregularna linia nasady paznokcia

Czy nasada twoich paznokci ma nieregularną linię? Oznacza to, że w życiu nie idziesz utartym szlakiem. Twój świat - ubranie, mieszkanie, znajomi, nawet gusta kulinarne są kwintesencją słowa oryginalne. Jesteś postacią kolorową i pełną energii, a znajomi wiedzą, że nie sposób się z tobą nudzić.

Może to brzmi dziwnie, ale w życiu kierujesz się zasadą: baw się dobrze, ale pracuj jeszcze lepiej. A pracujesz ciężko bez większego wysiłku - udało ci się z obowiązków zawodowych zrobić przyjemność. To dlatego, że nic co robisz nie może być nudne.

A skoro już przy dłoniach jesteśmy, to może zainteresuje cię coś jeszcze?

Wszystko jak na dłoni. To mówią o tobie twoje palce

Serdeczny masz dłuższy od wskazującego? A może krótszy? Okazuje się, że pozornie błahe różnice mogą wiele powiedzieć o tobie i twoim charakterze.

Rys. Arkadiusz Gadaliński

Zmierz długość palców

Jak sprawdzić, w której kategorii się znajduje twoja dłoń? Połóż rękę na blacie i złącz wszystkie palce. Popatrz na dłoń z góry i wyznacz poziomą linię łączącą palec wskazujący i serdeczny. Pomiar zrobiony? To teraz sprawdź, co z niego wynika.

Palec serdeczny dłuższy niż wskazujący

Ludzie o takich dłoniach są bardzo atrakcyjni, promieniują urokiem i czarem, którym innym trudno się oprzeć. Co więcej są także jednostkami zdecydowanymi i odważnie podejmującymi ryzyko. Naukowcy :-) w toku badań odkryli, że osoby z palcem serdecznym dłuższym niż wskazujący zarabiają więcej niż ci z krótszym palcem serdecznym. Wśród wybieranych przez posiadaczy takich dłoni zawodów często trafiają się żołnierze i inżynierowie. Do talentów, którymi możesz się pochwalić należy gra w szachy i łatwość w rozwiązywaniu krzyżówek.

Palec serdeczny krótszy niż wskazujący

Jeśli jesteś posiadaczem palca serdecznego krótszego od wskazującego jesteś osobą niezwykle pewną siebie. Bywasz także arogancka. Cenisz samotność i nie lubisz, kiedy ktoś zakłóca ci spokój. Nie należysz do osób, które przejmują inicjatywę w kontaktach z ludźmi, w twojej naturze nie leży również podrywanie i robienie pierwszego kroku, gdy ktoś się tobie spodoba. Lubisz za to zwracać na siebie uwagę.

Palec serdeczny tej samej długości, co wskazujący

Osoby o palcu serdecznym i wskazującym tej samej długości lubią, kiedy wokół nich panuje harmonia, spokój i miłość. Jak ognia unikają konfliktów. Są dobrze zorganizowane i robią wszystko, żeby się z każdym dogadać. To idealne osoby do kochania - są bardzo czułe, wierne i troskliwe w stosunku do partnera.

Więcej o: