9 najczęstszych komunikatów, które decydują o twoim awansie w pracy

Każdy z nas pragnie być docenionym, również w pracy. Czasem punktualność oraz rzetelne wykonywanie swoich obowiązków nie wystarczą. Oto 9 najczęstszych powodów, które hamują lub popychają nas w drodze do sukcesu.
Są takie rzeczy, które skutecznie odstraszają pracodawców Są takie rzeczy, które skutecznie odstraszają pracodawców rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY-SA 2.0 Flickr.com/None of Your Business

9 najczęstszych komunikatów, które decydują o Twoim awansie w pracy

Każdy z nas pragnie pragnie być docenionym, również w pracy. Czasem punktualność oraz rzetelne wykonywanie swoich obowiązków nie wystarczą. Oto 9 najczęstszych powodów, które hamują lub popychają nas w drodze do sukcesu.

Elastyczność i otwartość na nowe rozwiązania to cechy bardzo cenione przez przełożonych. Każdą nową sytuację potraktuj jak wyzwanie i okazję do rozwoju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

"Biznesmeni" zaczynają od alkoholu, a kończą na... [10 TYPÓW KLIENTÓW RESTAURACJI]

Co roku, przez 22 lata, fotograf robił im zdjęcia. Efekt? Niesamowity! [ZDJĘCIA]

Zaniedbana kobieta, czyli JAKA? [WYZNANIA]

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY-SA 2.0 Flickr.com/foam

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Być może w poprzedniej pracy to się sprawdzało, jednak z jakiegoś powodu już tam nie pracujesz. Czasem lepsze jest wrogiem dobrego, jednak zawsze warto poszukiwać nowych rozwiązań.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/Buddhike de Silva

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Być może twój szef rzeczywiście nie był osobą kompetentną. Jednak zamiast rozpamiętywać, ile złego spotkało cię w danym miejscu pracy, potraktuj to jako swoiste doświadczenie. To cię wewnętrznie wzbogaci, a niewykluczone, że również uodporni na ludzką głupotę.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/José Carlos Cortizo Pérez

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym napotykamy trudne zadania do wykonania. Nie traktuj ich jak problemy, ale jak wyzwania, dzięki którym masz szansę się rozwijać.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY-SA 2.0 Flickr.com/Seth Werkheiser

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Najłatwiej jest rozłożyć ręce i poddać już na starcie. Tylko po co? Nie bój się prosić innych o pomoc. Dzięki temu szybciej zaczniesz realizować swoje zadania i unikniesz stresujących sytuacji.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/Maryland GovPics

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Pracownicy wszystkowiedzący to istna zmora nie tylko szefów, lecz także współpracowników. Być może rzeczywiście masz rację, jednak warto posłuchać, co inni mają w danej kwestii do powiedzenia. W ten sposób właśnie poszukuje się efektywnych rozwiązań.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/James Jeffrey

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Tak naprawdę nie ma znaczenia, kto zawinił. Ważne, aby znaleźć wspólnie rozwiązanie, które pozwoli uniknąć wpadki następnym razem.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/INPIVIC Family

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Roszczeniowe podejście i ciągłe buntowanie się jest oznaką niedojrzałości i braku profesjonalizmu. Gdy coś odbywa się nie po twojej myśli, a możesz to zmienić - zrób to. Jeśli natomiast nie masz na to wpływu, dostosuj się do zaistniałej sytuacji.

awans awans rys. Arkadiusz Gadaliński/CC BY 2.0 Flickr.com/Eneas De Troya

Komunikaty, które mają wpływ na rozwój naszej kariery

Nigdy nie zdarzyło ci się znaleźć się w roli ucznia? Zawsze wszystko przychodziło ci z łatwością? Wątpliwe.

Podchodzenie do innych z góry nie przysporzy ci przyjaciół. Otwórz się na pomaganie innym, w przeciwnym razie czeka cię wieczna frustracja i niezadowolenie.

Więcej o: