Polscy piłkarze we fryzurach z czasów Orłów Górskiego. Wyglądają FANTASTYCZNIE [ZDJĘCIA]

Nasi piłkarze są młodzi, piękni i obrzydliwie bogaci. Czegóż chcieć od nich więcej? No, może żeby przywieźli jakiś medal. Gorąco im tego życzymy, więc siłą Photoshopa przenieśliśmy chłopaków w złotą erę polskiego futbolu, mityczne lata 70.
Polscy piłkarze Reprezentacji we fryzurach z czasów Orłów Górskiego Polscy piłkarze Reprezentacji we fryzurach z czasów Orłów Górskiego zdjęcia: mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Reprezentacja Polski jako Orły Górskiego. Jak Lewandowski, Krychowiak i spółka wyglądaliby w latach 70.?

Nasi piłkarze są młodzi, piękni i obrzydliwie bogaci. Czegóż chcieć od nich więcej? No, może żeby przywieźli jakiś medal. Gorąco im tego życzymy, więc siłą Photoshopa przenieśliśmy chłopaków w złotą erę polskiego futbolu, dając im fryzury z mitycznych (dla polskiej piłki) lat 70.

Orły Górskiego to dopiero byli goście. Skuteczni jak taran, męscy jak faceci z reklam dezodorantu, wąsaci jak gwiazdy 'Solidarności'. To oni przywieźli medal* z mundialu w '74, to oni byli obiektami westchnień milionów Polek. Nasze matki pożądliwie spoglądały na Żmudę albo Lubańskiego, my mamy do wyboru stylowych chłopaków z okładek: powściągliwego Lewandowskiego, zadziornego Boruca, Krychowiaka z szelmowskim uśmiechem.

Jak wyglądaliby współcześni piłkarze, gdyby przenieść ich żywcem do lat 70.? Żeby rozluźnić atmosferę przed Euro, zabieramy Was w nostalgiczną podróż do epoki dzwonów, wody sodowej z syfonu i wolnej miłości (do piłki). Jak im pasują te wąsy...

*Medal był srebrny, choć miejsce 3. W latach 1974-94 na MŚ obowiązywały cztery komplety medali, Bóg jeden raczy wiedzieć po co. Holendrzy za drugie miejsce otrzymali medale srebrne pozłacane.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Robert Lewandowski

Zaczynamy od Roberta Lewandowskiego. Nasz szybkostrzelny napastnik znany jest z eleganckiego zaczesu w stylu Sergio Ramosa. Dzięki tej fryzurze wygląda profesjonalnie i jest nam w stanie sprzedać telefon każdej marki. Czy pasowałyby mu loki ujarzmione sznurówką w stylu Jana Tomaszewskiego?

Jakub Błaszczykowski Jakub Błaszczykowski fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Jakub Błaszczykowski

Dwudniowy zarost, zmierzwiona grzywka - za to kobiety kochają Kubę Błaszczykowskiego. Jako Orzeł Górskiego zapewne nosiłby wąsik i używał mniej produktów do stylizacji fryzury. Wolimy współczesnego.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz jest tak stylowym mężczyzną, że razem z partnerką mógłby zakładać polskiego 'Vogue'a', a jego wyrafinowane stylizacje omawia nawet... Zbigniew Boniek. Czy Bońkowi Krychowiak wydawałby się bardziej męski z zamaszystym wąsem i przydługą fryzurą z bocznym przedziałkiem? Naszym zdaniem wygląda wspaniale!

Kamil Glik Kamil Glik fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Kamil Glik

Ostoja naszej obrony, Kamil Glik. Przyznajcie, że z fryzurą i wąsikiem w stylu czeskim wygląda wyjątkowo poczciwie i wzbudza jeszcze więcej zaufania. Uff, bramka bezpieczna.

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Wojciech Szczęsny

Wprawdzie słynny tata Wojtka Szczęsnego - również bramkarz, Maciej - wąsów nigdy nie nosił, ale obecny golkiper reprezentacji Polski w bujnym zaroście prezentuje się całkiem okazale. Może to pomysł na zmianę wizerunku dla stylowego piłkarza?

Kamil Grosicki Kamil Grosicki fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Kamil Grosicki

Grosickiego rozpoznajemy nawet z zamaszystym wąsem i zmierzwionym lokiem. Wszystko dzięki przeszywającemu spojrzeniu. Ten chłopak odnalazłby się w każdej epoce!

Thiago Cionek Thiago Cionek fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Thiago Cionek

Czy w Brazylii, pięknej krainie, która dała nam Thiago, równie modna była fryzura na piłkarza z RFN-u? Szczególnie twarzowe są tu długie wąsy - przeciwwaga dla serdecznego uśmiechu przystojnego obrońcy.

Łukasz Fabiański Łukasz Fabiański fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Łukasz Fabiański

Fabiańskiemu sprawiliśmy elegancką czuprynę w stylu uniseks, elegancko podkręconą do środka. Kontrapunktem fryzury jest dyskretny wąsik. Uroczy!

Karol Linetty Karol Linetty fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Karol Linetty

Linetty AD '74 nie różni się tak bardzo od współczesnego. Wystarczyłoby, że młodziutki pomocnik zapomniałby o wizycie o fryzjera albo zgubił golarkę...

Artur Boruc Artur Boruc fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Artur Boruc

Piękny i wygadany, cały Artur. Blond grzywa w stylu Modern Talking nie ujmuje ani odrobiny męskości naszemu bramkarzowi.

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Łukasz Piszczek

Ach, ten Piszczek. Czy w latach 70. grałby u Górskiego, czy może reklamowałby garnitury Mody Polskiej? Zawadiackie spojrzenie obrońcy aż prosi się o figlarny wąsik i fryzurkę miękką jak kaczuszka.

Artur Jędrzejczyk Artur Jędrzejczyk fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Artur Jędrzejczyk

Dzikie spojrzenie Jędrzejczyka pasuje do długich pukli z rozjaśnianą grzywką. W wersji retro obrońca mógłby uchodzić za uroczego rzezimieszka albo cinkciarza.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Arkadiusz Milik

Arkadiuszu, ta grzywka! Posiadacz fryzury ostrej jak żyleta w naszym fotomontażu zyskał miękkie loki nad czołem. Fryzura zwana 'czeskim/niemieckim piłkarzem' sprawia, że Milik wydaje się łagodny jak baranek.

Piotr Zieliński Piotr Zieliński fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Piotr Zieliński

Zieliński w wersji dobrotliwej, czyli z wacianymi lokami nad uszkiem i z wąsikiem. Wygląda na prawdziwego zawadiakę!

Sławomir Peszko Sławomir Peszko fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Sławomir Peszko

Spojrzenie groźne, czy to w 2016, czy w 1974. Peszko nawet przyjemnie wygląda z falowaną grzywką.

Michał Pazdan Michał Pazdan fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Michał Pazdan

Michałowi Pazdanowi ufundowaliśmy piękną fryzurę w stylu Jerzego Gorgonia (też bożyszcze, tak wspominają fanki futbolu Polski Ludowej). Brakuje tylko bujnych baczków, ale i tak przemiana bardzo korzystna!

Tomasz Jodłowiec Tomasz Jodłowiec fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Tomasz Jodłowiec

Jodłowiec włos ma bujny, choć z ledwo zarysowanymi zakolami. Dobrze, że dba o czuprynę, bo półtonsura w stylu lat 70. mu nie służy.

Krzysztof Mączyński Krzysztof Mączyński fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Krzysztof Mączyński

Mączyńskiemu jasne loki niestraszne. Wyszedł nam zupełnie inny chłopak, ale urok pozostał!

Bartosz Kapustka Bartosz Kapustka fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Bartosz Kapustka

Czy zalotne spojrzenie Kapustki jest choć odrobinę mniej hipnotyzujące z powodu bujnych wąsów. Skądże! A jednak wolimy Bartka w wersji współczesnej.

Bartosz Salamon Bartosz Salamon fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Bartosz Salamon

Odrobina farby, fryzura za uszko i już mamy zupełnie innego Salamona. To zdjęcie naprawdę wygląda jak wyrwane z piłkarskiej gazetki z '74.

Filip Starzyński Filip Starzyński fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Filip Starzyński

Uroda Starzyńskiego sprawia, że pasuje do każdej epoki - od renesansu do ery podbojów kosmicznych. Jak on naturalnie prezentuje się z delikatnym lokiem i szelmowskim uśmiechem spod wąsa!

Jakub Wawrzyniak Jakub Wawrzyniak fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Jakub Wawrzyniak

Wawrzyniak z pięknymi sprężynkami godnymi Włocha lub Brazylijczyka. Widać, że futbol ma we krwi!

Mariusz Stępiński Mariusz Stępiński fot. mat. prasowe PZPN/ pzpn.pl, grafika Marta Kondrusik

Mariusz Stępiński

Egzotyczna uroda, słowiańskie oko w błękicie i swojska przyklepana grzywka. Zachwycający! Miałby Stępiński branie w latach 70., miałby.

Więcej o: