Mlaskanie i siorbanie doprowadzają cię do furii? Sprawdź! To może być choroba

Nieprzyjemne dźwięki mogą powodować złe samopoczucie, zdenerwowanie, stres, rozdrażnienie, a nawet dekoncentrację. Nadwrażliwość na różnego rodzaju odgłosy, szczególnie te wydawane przez innych ludzi, to mizofonia. Chorobie może towarzyszyć też poczucie paniki, a nawet lęku. Przedstawiamy pięć najbardziej irytujących dźwięków, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Ostatni z nich jest zdecydowanie najgorszy.
Mlaskanie podczas jedzenia Mlaskanie podczas jedzenia Fot. flickr.com/ben dalton CC BY-SA 2.0

Mlaskanie i siorbanie doprowadzają cię do furii? To może być choroba

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Nieprzyjemne dźwięki mogą powodować złe samopoczucie, zdenerwowanie, stres, rozdrażnienie a nawet dekoncentrację. Nadwrażliwość na różnego rodzaju odgłosy, szczególnie te wydawane przez innych ludzi, to mizofonia. Chorobie może towarzyszyć też poczucie paniki, a nawet lęku. Przedstawiamy pięć najbardziej irytujących dźwięków, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Ostatni z nich jest zdecydowanie najgorszy.

Mlaskanie

Częstym przykładem irytującego dźwięku jest mlaskanie. Potrafi ona doprowadzić do szewskiej pasji nawet najbardziej cierpliwe osoby.

Głośne żucie gumy Głośne żucie gumy Fot. flickr.com/R. Crap Mariner CC BY 2.0

Żucie gumy

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Głośne żucie gumy, któremu towarzyszy charakterystyczny dźwięk, potrafi wyprowadzić z równowagi nawet bardzo opanowaną osobę.

Paznokieć Paznokieć Fot. flickr.com/Toshiyuki IMAI CC BY-SA 2.0

Obgryzanie paznokci

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Odgłos obgryzania i skubania paznokci, któremu wtóruje zgrzytanie zębami, jest jednym z najokropniejszych dźwięków, z jakimi można mieć do czynienia.

Sztućce Sztućce Fot. flickr.com/david pacey CC BY 2.0

Uderzanie sztućami o talerz

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Często podczas spożywania posiłku zdarza się nam przypadkiem uderzyć sztućcami o talerz. Towarzyszy temu przeszywający do szpiku kości zgrzyt, który jest powszechnie nielubianym dźwiękiem.

zgrzytające panzokcie zgrzytające panzokcie Fot. screen recordsetter.com

Skrobanie paznokciami

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Dla niektórych uszu istną torturą jest... dźwięk paznokci skrobiących chropowate powierzchnie, na przykład tablicę, drewniany regał albo styropian. Na samą myśl można dostać nieprzyjemnych dreszczy.

Więcej o: