5 prostych i tanich trików, które pozwolą ci posprzątać mieszkanie bez używania środków chemicznych

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, wyczyścić dywan albo usunąć brud i osad z wanny wcale nie potrzebujesz żrących środków chemicznych. Wystarczy użyć sody oczyszczonej, cytryny i octu. Poznaj pięć niezawodnych sposobów, które stosowały nasze babcie i ich mamy.
Przykry zapach z lodówki Przykry zapach z lodówki Fot. flickr.com/francois schnell CC BY 2.0

5 prostych i tanich trików, które pozwolą ci posprzątać mieszkanie bez używania środków chemicznych

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, wyczyścić dywan albo usunąć brud i osad z wanny, wcale nie potrzebujesz żrących środków chemicznych. Wystarczy użyć sody oczyszczonej, cytryny i octu. Poznaj pięć niezawodnych sposobów, które stosowały nasze babcie i ich mamy.

Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Często źródłem nieprzyjemnych zapachów jest lodówka. Aby poradzić sobie z tym problemem, wymieszaj sok z cytryny z wodą i dodaj odrobinę sody. Wstaw tę mieszaninę do umytej lodówki. Cytryna pozostawi świeży zapach.

Czysty dywan Czysty dywan Fot. pixabay.com CC0

Dywan jak nowy

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Dywan szybko się brudzi, a z czasem może się stać źródłem przykrych zapachów. Aby wyczyścić i odświeżyć dywan, wystarczy posypać go sodą oczyszczoną i skrobią kukurydzianą, odczekać 15 minut i odkurzyć czyszczone miejsce.

Czysta łazienka Czysta łazienka Fot. pixabay.com CC 00

Łazienka na błysk

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Do walki z brudem, kamieniem, rdzą wystarczy... cytryna. Połówką cytryny przetrzyj czyszczoną powierzchnię i spłucz ciepłą wodą. Jeżeli pomimo tego zabrudzenia nie znikną, powtórz czynność, używając sody oczyszczonej.

Przypalony garnek Przypalony garnek Fot. pixabay.com CC 00

Przypalony garnek

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Każdemu z nas zdarzyło się przypalić garnek. Co zrobić w takiej sytuacji? Do przypalonego garnka dodaj sody, obierek z jednego ziemniaka i zalej to wodą. Całość zagotuj i odstaw na kilka dni. Po dwóch, trzech dniach całą spaleniznę bez trudu usuniesz z naczynia.

Cytryna Cytryna Fot. pixabay.com CC 00

Sposób na czystą deskę do krojenia

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Deska do krojenia jest olbrzymim źródłem bakterii. Aby skutecznie wyczyścić powierzchnię deski, należy przetrzeć ją połówką cytryny i posypać grubą warstwą soli. Tak przygotowaną powierzchnię pozostaw na około 15 minut. Następnie ponownie przetrzyj deskę połówką cytryny i spłucz ją ciepłą wodą.

Więcej o: